Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galocza

    aktív tag

    azért én elmerengtem azon, hogy mi is lett volna itt a felhasználási terület - valószínűleg nem sportlövészet.
    angliában a lőfegyverkérdést elég komolyan veszik (úgyhogy a bandák inkább kaszabolják/savval öntik egymást - és mindenkit, aki az útjukba kerül), önvédelemre csöppet rizikós ilyesmit hordozni; ha elrettentés a cél, meggyőzőbb lehet pl egy replika, mint ez a helyes, egypálcás, búcsúban lőtt derringer-izé. ha valóban az esetleges utcai támadók megsebzése a cél, egy ilyen pontatlan s egylövetű dolog megint nem tűnik nagyon megfelelőnek.
    ha a gondolat az volt, hogy vásárlói, elosztói és egyéb törvénytisztelő rokonai/barátai/üzletfelei ellen, az áru megvédésére haználná otthonában - nos, erre az egy lövés megint nem tűnik soknak.
    én egy felhasználási területet tudok elképzelni: szépen odasétálsz valakihez, aki nem tud rólad/nem számít rád, és beledurrantasz fél-egy méterről a közepébe. slussz. nekem minden másra alkalmatlannak tűnik egy ilyen izéke.
    akkor viszont felmerül az előre megfontoltság, a célzott személy kérdése is.

    ja, tényleg, miért emeli ki minden cikk címében/első mondatában, hogy diák? hogy tudja a közvélemény, hogy egy békés, kannabisztermesztő, fegyvergyártó kisiparos tanulóról van szó, nem pedig sav-arcba-öntő fekete karibi bandatagról? számít?

Új hozzászólás Aktív témák