Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Én csak azt nem értem, hogy miért a HTC van szop@tva?
    Tehát van A & B cég, akik kifejlesztenek valamit.
    B cég hátbadöfi A-t, elég undorító módon.
    Ezért megszivatják C-t, aki annyit tett, hogy vásárolt B-től.

    Nagyon logikus...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Ati3120 #7 üzenetére

    Szövegértés 1-es.
    Egyrészt: teljesen logikus és jogos, hogy a nokia ki van akadva. Szvsz itt a per is jogos. Csak épp nem a htc ellen. A htc jelen esetben semmit nem tett, csak megvett egy eladásra kínált technológiát.

    Épp ezért nem logikus, hogy a htc-n van leverve a por.
    Nyilván vagy licencelniük kell (aár visszamenőleg), vagy új beszállítót keresni. Itt a vétkes az stmicroelectronics (vagy mi a neve), aki egy körben két céget vágott át. Ennek ellenére mégsem ők vannak meghurcolva.

    Valószínű meg lesznek, de ez akkor is homály nekem, hogy miért van betilva a htc one, mikor a htc is vesztese ennek az ügynek.

    Sőt, valójában itt nyertes nincs.
    Szív a nokia, mert amibe pénzt ölt, gusztustalan módon átadták másnak is.
    Szív a htc, mert szvsz a desire óta az első igazán jó telefonjuk meg van szivatva. (itt a brand-építés lehetőségének a kihagyása a legnagyobb bukta, nem az amúgy is akadozó ellátású telefon nem-eladásokon bebukott haszon)
    Szív az stmicro, mert ez valami brutális hitelvesztés számukra. Ezek után kérdés, hogy ki lesz hajlandó kooperálni velük bármilyen téren.

    Szóval, nem értem ezt az egészet. Ez a szitu most igazából senkinek nem jó. :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Ati3120 #11 üzenetére

    Ez a része konkrétan:

    "erre lenyulják, ebbe mi nem tiszta ? Fejleszenek maguknak egy ugyan ilyen jó technologiát és használják azt"

    szerk.:
    1) semmi nem lett lenyúlva
    2) fejlesszenek? pont az lenne a lényeg, hogy ne kelljen. Erre való a beszállító.
    3) elég hurcolás lenne a htc-nek az is, hogy újra kell terveznie a telefont, vagy licencet kell fizetnie(mindkettő teljesen jogos lépés!), ez egy gusztustalan eljárás. Nem lepődnék meg rajta, ha ellenkereset lenne a dologból hitelrontás miatt, mert a userben ugye annyi marad meg, hogy a htc csak úgy tudott jót csinálni, hogy lopott a nokia-tól. Lásd például a fentebbi idézetet ;)

    Az ST-Microelectronicsot meg szvsz szét fogják emiatt cincálni. A HTC is, meg a Nokia is.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Ati3120 #13 üzenetére

    Honnan a franckarikából tudott volna a htc egy titkos megállapodásról egy harmadik céggel? :F
    Az lett volna érdekes, ha tudtak volna róla.

    A megoldás annyi, hogy ezt a technológiát nem lett volna szabad eladásra kínálni. Sőt, a portfólióban se szerepelhetett volna.

    Xaels: úgy-úgy, teljesen egyetértünk.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Ati3120 #23 üzenetére

    - Ennek a terméknek nem lett volna szabad szerepelnie az ST-Micro portfólióban úgy egyáltalán.
    - A HTC nem tudott róla, hogy van ilyen megállapodás (szigorúan szvsz, de úgy gondolom, hogy a mostani helyzetében nem ment volna bele egy ekkora lutriba a cég, látszik magán a terméken is, hogy most nagyon a biztosra akartak lőni.)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Ati3120 #103 üzenetére

    Úristen. Milyen nokia pecsétet? Itt a htc végfelhasználónak tekinthető, aki megvett egy terméket.
    Te amikor megveszel egy vinyót, hány pecsétet látsz, hogy ki-kivel fejlesztette, a háttérben milyen megállapodásokkal?
    Most ezt tényleg nem érted, vagy direkt próbálkozol mindenáron csukott szemmel nézelődni?

    Komolyan gondolod, hogy ha vesz egy cég egy terméket, akkor joga van kikérni a termékről az árán, elérhetőségén és spcifikációján kívül bármit?

    Próbáld ki szerintem. Menj oda egy céghez, ami bármit gyárt, mondd meg, hogy kell belőle 2Mdb, de csak akkor veszed meg, ha a teljes háttérinformációt odaadják. Szerintem a szomszéd utcába is át fog hallatszódni a röhögésük...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz NGA #108 üzenetére

    Nah, akor mégis logikus minden. :)

    Ez honnan van, mi a forrás?

    Ati3120: Olvasd el a fölötted lévő hozzászólást. Ha ezek után se akarod megérteni, az a Te bajod, de biztos én vagyok a fanboy. Kb. ezerszer leírtam, hogy ez szívás mindhárom cégnek, de biztos fanboy vagyok.
    De tudod mit? Minden bizonyíték ellenére legyen ahogy akarod, leírom én is:
    szegény nokia.
    szemét stmicro.
    szemét htc. (aki nyilván kockáztatta a csúcsmodelljét egy mikrofon miatt, bármennyire is logikátlan ez)

    Részemről a vitát lezártam, mert értelmetlen. Ha a bíróság is így látja, sőt, mint utóbb kiderült még a Nokia is, nameg a HTC is, akkor _nyilván_ én járok csukott szemmel, és nem látom a lényeget.

    Szeretném tudni, milyen érzés, amikor mindenki hülye, csa Te vagy helikopter? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Ati3120 #112 üzenetére

    Visszaolvastam. Valóban nem volt jogos a hangnem, illetve túlzásba vittem. Elnézést kérek. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák