Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • solarix45

    senior tag

    A kérdésekre:

    Igen, létezik alternatív navi szoftver, Maemo Mapper a neve. A gubanc vele, hogy az útvonal (újra)tervezéséhez net kapcsolat kell neki. Amúgy ingyenes, és a webes térképoldalak (pl Gugli maps) képeit tölti le, és tárolja el. Nagyon nem foglalkoztam vele, nekem nem igazán tetszett.

    DivX / Youtube lejátszás: Divx-et simán viszi, ha megfelelő formátumra van alakítva, vagyis 400x240-es. A gyári szoftver, és az mplayer is viszi. A gond az, hogy a kijelző méretét a prociba épített videóvezérlő nem tudja lekezelni, ezért külső vezérlő van, ami lassítja a megjelenést (ha jól értettem). Ezért kell agyon optimalizálni a média lejátszókat, meg ésszerűen optimalizálni a fájlkoat is. Visz természetesen más felbontást, de a negyed méretűt a legkisebb erőforrás felhasználásával lehet teljes képernyősre méretezni. Ezeket gyönyörűen játssza le! Zökkenőmentes, nagyon szép képpel.
    Amúgy a Nokia kiadott videókonvertálót, ami elég jó, meg van ingyenes, javás változat is (3rd party).

    A Youtube lejátszás ennél izmosabb már nem lesz, az új oprendszer így is megemelte a proci órajelét (az összeesküvés-elméletem szerint pont a YT miatt). A weblapon, flash-en keresztül valóban minimálisan szaggat, de élvezhető, viszont van ehhez is külön program, ami letölti, és szaggatás mentesen lejátssza a videókat, már 770-en is. Remélhetőleg majd frissítik a beépített mediaplayert, és akkor lejátssza az m.youtube.com linkjeivel a videókat.

    Magyar nyelvi támogatás: Mivel a NIT-sorozat egy készüléke sem jelent, és nem fog megjelenni nálunk, talán érthető, hogy nem tették bele a magyar nyelvet, szótárat stb. Amúgy szótárral bővíthető (bár még nem próbáltam), billentyűzetkiosztás meg tehető rá: http://hup.hu/node/48347

Új hozzászólás Aktív témák