Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • engusz

    veterán

    válasz Bog #61 üzenetére

    Vártam a cikket, mert kíváncsi voltam a telefonra, de nekem is felemásak az érzéseim. Nem a készülékkel van bajom, sokkal inkább a cikk hangvételével. Én is úgy gondolom, hogy valamelyest csorbult az objektivitás, és fogalmazásában / mondanivalójában átment személyes vélemény formálásba

    Egyáltalán nem volt szimpatikus, hogy gyakorlatilag az első oldal egy K.O., ami a második lap feléig kitart. (Továbbá a dobozba rakott pénz más szövegkörnyezetben ütött volna, de így véleményem szerint nem sült el jól.) Egyetlen mondattal sem állítottatok valótlant, de azt azért megjegyezném, hogy ilyen negatív (cikk) kezdés után kérdéses, hogy melyik készülék tudna felülkerekedni. Oké, hogy ettől még az olvasó elemezhetné objektívan a látottakat és olvasottakat, de nehéz dolga van (pl. a korábban említett csorbult objektivitás miatt)

    Egy ennyire várt készüléknél lehet szerencsésebb lett volna, ha ketten-hárman írjátok meg a tesztet úgy, hogy valaki adja az írás magját, a többiek pedig a saját véleményüket szúrják közbe. Lehet akkor a súly-kérdés sem csapta volna ennyire ki a biztosítékot. Főleg, ha mondjuk mindannyian írtok róla pár sort, személyes tapasztalatokra alapozva, előző készülékhez viszonyítva, etc.

    Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

  • engusz

    veterán

    válasz Bog #88 üzenetére

    Igen, ugyanarról a bevezetőről beszélünk. A legtöbb esetben sikerül eltalálni a balanszot, tehát az olvasmányos bevezetőbe kerülnek pro és kontra megfogalmazások is

    A jelenlegi szerintem túlságosan is negatívra sikeredett. A bevezető eleve így kezdődik: "Nehéz a dolga a Nokiának." Aztán kevertek bele egy kis "iPhone gyilkos", majd adtok egy "utolsó esélyt", végül kijelentitek, hogy "lefelé tart" a vállalat. Utána jön egy kis Windows Phone negatív kritika, amire egyből felültetitek a 920-at, majd a HTC 8X-szel szinte meg is semmisítitek azt. A "Nokia térdre rogyásának" aposztrofálása sem vált ki bennem kellemes, bizsergető hatást. Az oldal gyakorlatilag a pénzes dobozzal zárul

    A második oldalon folytatódik a hangulat, sérelmezve a súlyt, ami feketén-fehéren látszik, hogy egyszemélyes vélemény, idézek: "Számomra igazából teljesen érthetetlen, hogy ezt a finnek miért nem vették észre..." Szeretném kihangsúlyozni, hogy nem az eszköz súlyával van probléma, hanem annak ismertetésével, a találással. Még mindig tartom magam ahhoz az állításhoz, hogy szerencsésebb lett volna többetektől olvasni - akár ugyanazt - a véleményt

    A továbbiakban valóban tárgyilagos és bulvártól, hangzatos fordulatoktól mentes a cikk. Itt-ott van csak egy picit hiányérzet (főleg az egyedi Nokia szoftverek miatt), de ez csak szőrszálhasogatás lenne, mert idővel egyrészt lehet pótolni, blog anyagnak sem utolsó, etc.

    Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

  • engusz

    veterán

    válasz Bog #125 üzenetére

    Nyilván egyszer sem írtatok valótlant, ez rendben van. Viszonyt a csupa helytálló, de negatív tartalmú sorok közé tettem volna pozitív példákat is. Akkor nem dőlne ennyire a mérleg nyelve, plusz 100%-ig védhető lenne az objektivitás is

    Mondok egy példát is, nehogy csak a levegőbe puffogjak: amikor arról írtok, hogy a WP7/8 mennyire nem testre szabható, akkor úgy használjátok negatívumként, mintha nem lenne ennek előnye. Pl. a felhasználó nem tud mindenféle ízléstele vagy éppen akkumulátor-zabáló widgetet kitenni, amiről azt gondolja, hogy jó, valójában pedig csak problémákat szül (lassul a készülék, jobban merül az akkumulátor, etc.)

    Ez persze csak egy kiragadott példa volt. Szerintem csak így tud teljesülni a támadhatatlan objektivitás, amikor töltök a mérleg egyik és a másik nyelvébe is

    Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

  • engusz

    veterán

    válasz sakhalin #141 üzenetére

    Oké, értelek. De senki nem mondta, hogy WP7/8 telefonon kell kiélned magad. A választás lehetősége ott van előtted. A leírtakkal nem az a célom, hogy bárkit is meggyőzzek arról, hogy neki mi a jó. Mission impossible :D

    Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Új hozzászólás Aktív témák