Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ChanOP

    csendes tag

    válasz TestamentDNR #959 üzenetére

    A frissítés előtt biztosan csak 2G/3G volt (Vodafone-os készüléknél), meg is voltam lepődve rajta, hogy nincsen 4G, pedig LTE telefon. Aztán a testvérem mondta, hogy neki sincsen 4G, pedig az ő telefonja is LTE képes (Sony Xperia M2) és neki is csak 3G a legnagyobb sebesség a beállítások között. Az ő telefonja is Vodafone-os.

    Miután a frissítést követően a telefonomban megjelent a 4G lehetőség, jeleztem a testvéremnek is, aki mondta, hogy néhány napja neki is érkezett egy frissítés, de nem tudta mi változott. Mivel mondtam, hogy nekem megjelent a 4G lehetőség, ő is megnézte a telefonjában és most már nála is megjelent a 4G lehetőség.

    Szóval úgy néz ki, hogy a Vodafone elkezdte kiadni az LTE telefonokra a rendszerfrissítéseket, hogy tudják majd használni a Vodafone LTE/4G hálózatát.

    Kicsit utánaolvastam a dolognak.

    Az kevés, hogy a 735 (vagy bármilyen LTE képes készülék) tudja a 4G-t, ha a hálózati konfigurációs adatbázis (nem tudom mi a hivatalos neve) a magyar Vodafone szolgáltató esetén nem ismer 4G hálózatra vonatkozó konfigurációt, akkor nem jelenik meg a 4G a beállítások között.
    A frissítéssel kiegészítésre került a Vodafone hu konfigurációs adatállománya, bekerültek az LTE hálózat konfigurációs adatai, így megjelent a beállítások között is a 4G.

    Az iPhone esetén is csak a legutóbbi szoftver verzióban került be a magyar Vodafone szolgáltatós készülékeknél az LTE bekapcsolási lehetőség, korábban csak a Telekom esetén szerepelt a beállítások között. A Telenor esetén pedig hiába volt már egy ideje 4G hálózat, a készülékekben mégsem lehetett bekapcsolni (mert a Telenor nem (volt?) Apple parner). Nem tudom, hogy azóta változott-e a helyzet, de igazság szerint nem is érdekel.

    A lényeg, hogy nem elég, ha a készülék LTE képes és az sem, ha a hálózat is tudja az LTE-t. Mindenképpen szükség van arra is, hogy ezeken kívül a készülék rendszere ismerje az adott szolgálató LTE hálózatának paramétereit is, mert enélkül nem lehet használni.

  • hodostamas

    addikt

    válasz TestamentDNR #959 üzenetére

    Függetlenen igen, nekem első bekapcsolás után Voda kártyával választható volt a 4G. Persze H+-nál feljebb nem tudott váltani a teló :)

Új hozzászólás Aktív témák