Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #59070464

    törölt tag

    válasz Blyan #2526 üzenetére

    Amúgy tök király, hogy erősebb a hardware, de ez hol mutatkozik meg? Nem tartom lehetetlennek, csak nehezen tudom elképzelni, hogy az 520-nál gyorsabb legyen egy másik WP8-as készülék.

    A navi-val egyetértek. Glance Screen nem lesz az 520-ban?

    Nem mondom, hogy az enyém a mérvadó, ebben (is) egyetértek. Lehet megszoktam Android-nál, hogy ha gyorsabb gépet akarok, akkor többet kell költeni (amivel automatán jött az LTE, jobb kamera és a többi). Itt kicsit máshogy vagyunk. Elsősorban nem a sebességért fizetünk többet. Ezt próbáltam leírni, többé kevésbé (nem) sikerült. :U Talán most.

  • duo

    őstag

    válasz Blyan #2526 üzenetére

    Lumia 820
    1,5GHz-es Krait mag (1GHz helyett)
    Adreno 225 (Adreno 305 helyett)
    1 giga RAM (512 helyett)
    2000-es (1450 helyett)

    Jólvan Blyan egy ligában játszunk ám.
    annyit tennék csak hozzá csak, hogy úgy tudtam az akksi 1650-es a 820-ban [link] és lehet hozzá venni (1800-as mugen powert)

    illetve hogy az adreno 225 és 305 között nincs akkora különbség.
    Ennek egyik érdekessége, hogy az órajel csökkent a korábbi első szériás Krait-osokhoz képest (One S ugye 1,7 GHz-es), viszont valamivel erősebb, pontosabban fogalmazva, fejlettebb GPU teljesít mellette szolgálatot. Az Adreno 225-öst, Adreno 305-re cserélte a gyártó.
    Az Adreno 305 már egy fejlettebb architektúrára épül, Open GLS3-at használ, szemben a 225-ös Open GLS2-esével, ám jelenleg az ebben rejlő pozitív erőket igen kevés (vagy még inkább semennyi) játék, vagy program tudja kihasználni, így a valóságban inkább egy szinten van a 225-össel, mintsem felette.
    A benchmarkokban viszont sokszor 2x, esetenként majdnem 3x annyi pontot kap 3D-re, mint az OneS-ben 225-ös. Mindez persze annak (is) köszönhető, hogy az erősebb GPU-hoz kisebb kijelző felbontás tartozik. Így a benchmarkok többségében is felül kerekedik az SV az S-en.
    Vannak olyan 3D-s teszt programok, amik már ismerik az újabb szabványokat, ezekben az Adreno 305 felül kerekedik a 225-ösön, ami viszont még a régebbiek alapján mérnek, illetve nem veszik figyelembe az újat, a 225-öst hozzák ki győztesen.
    Visszalépésről, vagy teljesítmény csökkenésről azonban semmiképp nem beszélhetünk az Adreno 305 esetében. Sőt, aki most vásárol készüléket, még jobban is járhat vele, hiszen a fél év múlva megjelenő játékok egy része már Open GLS3-at használhat, és ezen játékok futtatásánál bizony nagy előnyre fog szert tenni az Adreno 305.

    [innen idéztem]
    _______________________________________
    Tehát arról beszélünk, hogy a wp8 as palettából (ha a méretet is szempontként tartom számon tehát a tepsi csúcskészülékek nálam alapból kiesnek)a 820 a legjobb választás. Ezt olyannyira úgy gondolom, mintha összebeszéltünk volna :D

    Én csak azt mondom hogy talán nem ennyiért. talán mint a 720, azt meg egy jó tizessel kéne olcsóbban adni.
    Jó tudom a 720 újabb, meg kell a profit etc.
    ___________________________________
    ÉS azt hiszem rájöttem amúgy hogy NewmanHD kollegához hasonlóan miért pozicionáljuk feljebb a cuccnak a presztizsét(legyen az vélt vagy valós) más platformokon a belépő modelleket rohadtul visszavágják tudásban nézz meg egy belépő HTC-t vagy Huaweit. nevetséges. Itt meg a pénzünkért olyan cuccot kaptunk hogy a droidos telókat még kb +20K-ig elpicsázza oda vissza.

    Úgy általában a tévedés jogát persze fenntartom. majd fixme. jó így? :))

    Egyre keményebb vagy Frisco! -Egyre...

Új hozzászólás Aktív témák