Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • old rocker

    veterán

    válasz #40993792 #3763 üzenetére

    Gondolkoztam ezen a double tap ficsörön. Egyfelől valóban bosszantó lehet (besz@rok: elírtam, eredetileg azt írtam, vaklóban...), hogy az egyik szolgáltatónál ez a plusz is benne lesz a frissítésben. Másfelől én kicsit parasztvakításnak tartom a dolgot. Félkezes telefonálásnál -tehát veszed elő az ingzsebből, nadrágzsebből, tudnád fél kézzel is kezelni a telefont, mert megnyomod az oldalán a gombot és u.a. az eredmény, mintha kettőt tapperolsz rajta. Az én kezem biztos, hogy ügyetlenebb, de nehezen tudom elképzelni a kettős kapirnyót anélkül, hogy a másik kezemmel ne fogjam meg a telefont. Persze, tudom, ha tokban van, ahhoz eleve két kéz kell, hogy kibányászd a telefont belőle és azzal is tisztában vagyok, nem mondhatni, hogy a minimális magasságban a síkból kiemelkedő gomb a legalkalmasabb a nyomkodásra. Sőt: én legalábbi gyakran járok úgy, hogy forgatom a telefont: hol is a jobb oldala? (Ismét a hétszázashoz térnék vissza, a telefon kialakításánál fogva egyértelmű az első tizedmásodpercben, melyik a teteje, melyik az alja, és az oldalán levő hasonló, azonos funkciójú kis gomb könnyebben eltalálható és benyomható.) Szóval én nem érzem nélkülözhetetlennek ez a kettős érintést az ébresztéshez. Az is más kérdés, hogy a tapicskás telefonok szerintem nem igazán a fél kezes kezelésről szólnak.

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Új hozzászólás Aktív témák