Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fateless

    veterán

    válasz E T #23 üzenetére

    Hello ET, te melyik bolygóról jöttél, ahol ilyen a business világ :P ;]

    Tetszik a készülék, de ennyi pénzt nem szánnék rá. Hamarosan sokat fog esni az ára, akkor már jól csengő lesz...

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

  • fateless

    veterán

    Nem akarom az oldalt védeni, nem hiszem, hogy szükséges lenne; a saját véleményemet írom le.

    Én roppant módon szeretem az ilyen kialakítású készülékeket. Az egyik előnye, hogy kisebb, kompaktabb, mint a kicsúsztatható qwerty-s modellek, a másik, hogy nincs benne mozgó alkatrész.
    Volt oldalról kicsúsztatható qwerty-s készülékem is, de azzal az volt a gond, hogy ha valamit akartam írogatni, akkor mindig elő kellett tolnom a gombsort, míg ennél sokkal kényelmesebben volt használható mindez. Nem összevethető, míg nem használod életszerűen.
    Egy ilyen készülék esetén nem igazán számít a kijelző mérete. Én nem nézek videókat a telefonomon, nem játszom vele (kivéve néha sudoku-t), viszont sok minden másra használom. Jelenleg egy Defy is teljesít nálam. Jó készülék, de távolról sem lehet vele olyan jól gépelni, mint mondjuk az Asus M530w-vel, E61-gyel, BB 8700-val vagy i780-nal, csak hogy néhányat említsek az általam használt ilyen kialakítású készülékek közül.

    Ahogy elolvastam a tesztet, egyből elkezdtem keresgélni megint Nokia E5-ösöket és E72-ket, mert bár már régóta nem használok rendszeresen symbiant (bár most is van egy itthon), de tudom, hogy mindent tud, amire szükségem van, a csilivili külső, videólejátszás, sns és játékok pedig nem érdekelnek.
    Végül csak azért tettem le minderről, mert ki akarok várni egy olyan készüléket, ami ilyen kialakítású WP7 mobil (ha csinálnak ilyen kis fizikai méretre 800x480-as kijelzőt), mert az lehetne szeptember után az álomtelefonom - pláne, ha dual sim is lenne...

    Szó, mi szó, ez a készülék sokkal közelebb van számomra az ideálishoz, mint az E7, vagy épp más modellek. Nem a sw miatt, a használhatóság miatt.

    endruboy1
    Az első bekezdésedben sok igazság van, de azért azt sem árt hozzátenni, hogy a legtöbb okostelefont használó könnyedén vált készüléket, a "megrögzött" Nokia felhasználók inkább a S40 sorozatot szokták meg.

    Az X10 mini pro és társaik jó készülékek, próbálgattam is anno, de pont az általam leírtak miatt számomra nem ideális a készülék annyira, mint egy ilyen fajta tenyérgép használata.

    Az utolsó bekezdésedre pedig már korábban válaszoltak: nem arról volt szó, hogy az ilyen kialakítású készülékekre a symbian a jó, hanem hogy a symbian inkább e téren jó, mintsem hogy egy multimédiás gép alapja legyen.

    Egyébként én is 30 feletti vagyok, de mindenfajta OS-t próbáltam már. Egyedül iPhone-om nem volt saját tulajdonban, csak használatban volt nálam, de még mindig azt mondom, hogy a WM volt a leginkább célszoftver, a második pedig a RIM szoftvere. Élvezem az Androidot, most épp kettő van használatban, de inkább csak kényszermegoldásnak találom. Naptár szempontjából a Nokia E61-nek - ami 5 éves készülék - egy picit jobban kezelhető naptára volt, mint a mostani androidnak, pedig a naptár egy sarkallatos pont számomra.

    [ Szerkesztve ]

    "A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

Új hozzászólás Aktív témák