Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hugo85

    aktív tag

    válasz NoX #15139 üzenetére

    Na, akkor válaszolok.

    1, wifi kapcsolat kezelő, ami jobb, mint a beépített
    WEFI, Birdstep SmartConnect (nem csak wifi-t tudnak kezelni, tudnak kapcsolatokat priorozálni, kifejezetten csak Wifi-hez a WEFI jobb választás)

    2, voip kezelő - skype-nak van?
    Fring, Nimbuzz, ezekkel nem csak Skype (hanghívást is tudnak) de több IM kezelése is megoldható (én a Nimbuzz-t ajánlom, Fringgel nekem több gondom volt)

    3, MSN kezelő
    Live Messenger, Fring, Nimbuzz (én Live Messengert használok erre, működik)

    4, gmail e-mail fiók kezelő, ami csekkolná a maileket és jelezne, ha új van
    Gmail saját kliense, telefon beépített levelezőkliense

    5, egyéb e-mail kliens, ahova esetleg több e-mailt is be lehet állítani és valahogy jelezne ha új jött - hanggal és a külső leddel tök jó lenne
    telefon beépített levelezőkliense ezt mind tudja, és annyi postafiókot húz le amennyit nem szégyelsz, akár automatikusan is (rengeteg dolog beállítható) és jelez+villog

    6, híváskezelő
    itt nem értem mire gondolsz, milyen?

    7, jobb a google maps, mint a nokia maps? A google maps-ban mintha frissebb műholdas térkép lenne...
    mindkettő ingyenes (ha nem akarsz navigálni). Nokia Maps működik hivatalosan is Offline módban (azaz a térkép a memóriakártyán van és nem kell hozzá net), a Gmap lehet frissebb, de csak kis ügyekedés árán lehet rábírni, hogy a térképet ne a netről akarja szedni, amúgy tedd fel mindkettőt és hasonlítsd össze neked melyik tetszik

    8, jó időjárás progi, amit esetleg a készenléti képernyőre is lehetne tenni
    ingyenesről én nem tudok, fizetősben ott van a Forece, Accuweather, stb.

    Lehetőleg ingyenesek érdekelnek.
    Amit felsoroltam (a 8-ast leszámítva) mind az.

    Van valami ajánlott sorrend a telepítésekre?
    Nincs. Tapasztalatom szerint teljesen mindegy.

    A progikat hova érdemes telepíteni? Memória kártyára, vagy a telefonmemóriára?
    Programokat, témákat kizárólag a telefonmemóriába érdemes telepíteni, amennyiben nem akarsz magadnak extra bosszúságot. Amúgy van bőven hely, nem kell félni. Fényképek, videók, zenék, egyéb fájlok meg menjenek a memóriakártyára.

    Remélem segítettem. Ha valaki más okosabb, ne fogja vissza magát :B

    #15138 - Nézd meg a naplóban, hogy valami nem bizgerálja-e a Wlan-t vagy a mobilnetet. E-mail automatikus letöltése nincs beállítva? Wefi? Ha nem kell a 3G, kapcsold át a telefont "kettős mód"-ról "GSM"-re, ezzel sokat megspórolhatsz. Este ha alszol tedd Offline-ba. Ha egyik sem segít, töltsd le a "Nokia energy profiler" nevű programot, és nézd meg, hogy valami nagyon zabálja-e az akkut, hogy készenlétben kikapcsolt háttérvilágítással mennyi fogyaszt (0,04-0,03 Watt körül kell lennie).
    Ha egyik sem segít, lehet, hogy már egyszerűen elhasználódott az aksid :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák