Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    Azt nem tudja valaki, aki próbálta, hogy amikor home állapotban van, tehát alapon a kijelző, és elkezdesz gépelni egy nevet, akkor ugye automatikusan keres a nevek közt. Ez tud keresni a név második és harmadik tagjában is? A nokiák az S60 után tényleg butatelefonok voltak, csak a név 1. tatjának 1. betűjétől keresett, ha nem emlékeztél hogy mentetted le, megszívtad. A fapadosabb kínaiak, (evolveo x1, blakcview bv1000 et simán tudják, mint egy T9, keresn a név bármely tagjában,igaz, csak annak az elejétől de a telefonszámban, híváslistában pl azok se keresnek).

    A kijelző minden gomb megnyomására felkapcsol, mert akkor zsebben nem lesz hosszú életű az aksi. A Nokia 5800 megoldása zseniális volt, az oldalán volt egy elcsúsztatható gomb, ami a kijelzőt kapcsolta. Ennyi kéne.

    Esetleg S60 (symbiannal) van mostanában valami új készülék?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Snowy_owl #94 üzenetére

    én sosem mentem be a névjegyzékbe telefonáláshoz. a legtöbb telefon, tudta, hogy simán elkezded alaphelyzetben nyomkodni a gombokat, és automatikusan keres a nevekben.

    a nokia s60 tudta, ráadásul T9 módon keresett bárhol a névben, 2.-3. tagjában a névnek, de még a telefonszámban is. Tehát az adott billentyűn található mindhárom betüt figyelembe véve kereste a megfelelő betűkombinációt a nevekben.

    a butatelefonok ezt nem tudják, de amit tudnak, hogy keresnek a 2. és 3. tagjában is a névnek (tehát vezetéknév, keresztév stb.). ezt tudja azt evolveo x1, a concorde telefonjai vagy a blackview bv1000, most próbáltam ki az Auchanban (14.000).

    a nokia nem symbianos butatelefonjai semmit nem tudnak, az csak a beírt név 1. karakterétől keres és csak akkor, ha a pontos nevet bepötyögöd. tehát amikor nem tudod pontosan hogy mentettél el valakit, a nikoávalk nagy bajban vagy, mire megtalálod. ezt tudom tapasztalatból.

    ez a fícsör a telefonáláshoz fontos funkció, úgy hívják ergonómia, sajnos a tesztelő újságírókat sokkal jobban érdekli, hogy milyen játékok vannak rajta és akadásmentesen fut e a kígyó... :W

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Az Auchanban sajnos nem volt. Kipróbáltam egy másik Nokiát, de annak, ha alaphelyzetben nyomogatom a billentyűit, semmit nem csinál, csak tárcsáz. Nem keres a nevekben.
    Kezdem azt érezni, hogy erre a funkcióra egyedül én jöttem rá a nyomógombos telefonoknál. Mindenki bemegy a névjegyek közé, és 3 kattintás helyett 13 kattintással keres ki egy hívószámot... :F

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz kymera #88 üzenetére

    Ma kezembe vettem egyet egy best bite üzletben, sok időm nem volt próbálgatni, de azt kipróbáltam, hogy lementettem egy fiktív nevet számmal, majd elkezdtem tárcsázni, de nem dobja fel. Sajnos alaphelyzetben csak tárcsázni lehet vele. Csak a névjegyek menüponton belül lehet keresni nevekre. Utána kipróbáltam egy Navon 3 simes telefont is a pultnál, ami 7000 Ft körül volt, az tudja, igaz, csak a telefonszámon belül keres, névre nem :F . Úgy emlékszem, az evolveo x1 régen keresett a névben is, az adott gombon lévő betűk kombinációi alapján. A symbian s60-nél jobb telefon operáéciós rendszer nem létezik. Kár, hogy nem vették meg a nokiával együtt (Mondom telefon operációs rendszer, nem telefon méretű számítógépre való op rendszer. Hanem telefon. Célszerszám)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    Nem fér a fejembe, hogy a nokia miért képtelen egy rendes tárcsázót beletenni a telefonjaiba.
    Mivel nyomógombos telefonnál telefonálás az egyik legfontosabb funkció, illene legalább ezt optimalizálni. Van a többi nyomógombos telefonon egy olyan funkció, amit azt hiszem eddig a világon csak nekem tűnt fel és csak én használom, eddig még senki nem hallott róla és nem is értette, hogy mi az.

    A tárcsázáshoz ugyanis nem kell bemenni a menü/névgegyzék aléá, és ot egyesével bepötyögni a név karaktereit, hanem alaphelyzetben, a tárcsázó egyben T9 alapon keres a névjegyzékben is.

    Kipróbáltam egy pár ezer Ft-os Auchan sajátmárkás telefonon, és tudja, de tudja a navon, evolveo, blackview, concorde mindegyik. A nokia 40 ezerért nem tudja.
    Itt egy sematikus ábra, mennyit kell pötyögni egy egyszerű, fiktiv Jajsi nevű egyén hívásához:

    így gyerekjáték a tárcsázás.
    Nem tudom, ennek a funkciónak mi a neve, a nokia utoljára az S60 symbianban tudta. Szerintem nagyon hasznos, a világon sajnos csak él ismerem :DD , így se a tesztelők, se az eladók, se más felhasználó nem tudta megmondani, hogy pl a nokia t800 tudja-e, mert nem értették, hogy mire vonatkozik a kérdés :D :DD :DDD

    De ugyanígy keres nem csak a nevekben, de a telefonszámokban is

    Itt egy video bizonyítékul ;]

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák