Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanye

    senior tag

    "(...) szinte biztos, hogy a Nokia 6.1 megkapja majd a következő nagy rendszerverziót"
    Értem én, hogy az ember teljesen biztos csak az adófizetésben és a halálban lehet, de vicces belegondolni (nem, nem az), hogy bár Magyarország leg-leg-oldala vagytok, ha mobiltelefonokról van szó, mégsem vagytok képesek tisztességesen tájékozódni. :((( Kapjátok össze magatokat, mert a mostani színvonalat már az kommentelők jó része is bármikor hozni tudná!

    Stern des Südens!

  • vanye

    senior tag

    válasz Graphics #9 üzenetére

    Félre ne értsük egymást: ÉN nem vagyok tech-újságíró, ellenben a cikk szerzőjével. Szóval ha ő nekiáll megírni egy tesztet (nem, nem bemutatót, cikkecskét, miegymást), akkor nézzen már utána annak, hogy az új hatos Nokiára hivatalosan lesz-e vajh' Android P vagy sem! (Ha az 'Android One'-felirat valamiért nem győzte volna meg erről.) Ez nem rugózás, nem is vicc. Aki cikket ír, az járjon már utána annak, amiről ír! 2018-ban ez egy mozdulat. Érted: lehet olyasmivel takarózni, mint amit az egyik magyar műfordító is benyögött, amikor a Szürke ötven árnyalatát fordította, hogy "nála" a könyvben felcsendülő Kings of Leon igenis lehet Oroszlánkirály (!!), mert alkotói szabadság (na persze); de ha valamit ki lehet védeni egy Google-kereséssel, illetve némi forráskritikai érzékkel, akkor a kedves szerző ezt tegye is meg.
    És igen, teljesen komolyan azt gondolom, hogy itt egyesek, ha kezük közé kapnák az éppen recenzióra váró telefont, jobb szakamisággal megírt cikkeket tennének le az asztalra, mint azok közül néhányan, akik erre a portálra újságírói minőségükben írnak.

    Stern des Südens!

  • vanye

    senior tag

    válasz joey04 #21 üzenetére

    A HMD vállalta, hogy minden hónapban kitolja a legfrisebb androidos patchet; ezt eleddig hibátlanul meg is tette. (A linkelt oldalon még nincs is fent a májusi peccs, holott egyik-másik modellre már az is megérkezett.) Ahogy azt is vállalta a HMD/Nokia, hogy az első eresztéses droidos Nokiák mind megkapják az Oreót és a P-t is; Oreo már rég megjött (sok helyen már 8.1-re frissült a rendszer), szóval miért ne jönne majd a P is? Főleg egy olyan telefonra, melyet nem 2017 nyarán adtak ki, hanem most? Miért kell "szinte biztos"-t írni?
    Nem akarok belemenni semmilyen hitvitába, pláne konteó-gyártásba, de látva a Nokia 3 és 5 tesztjét (rövid konklúzió a MA-tesztek alapján: igencsak felejtős mind a kettő), minimum érdekesnek tűnik, hogy ennél a cikknél egy médiában már megfuttatott, bejelentett hírt (idővel frissül majd a 6.1-es Nokia P-re) a szerző figyelmen kívül hagyott. Mert ha tényként kezelem, hogy a Google frissíti a Pixeleket addig, ameddig vállalta, hogy ezt megteszi (és a tapasztalat azt mutatja, hogy ez így is van), akkor miért kezelem másképpen a HMD-t, aki szintén vállalta azt, hogy x ideig jön majd minden (patchek, főverziók), és eddig példásan tartotta is magát ehhez?...

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

  • vanye

    senior tag

    válasz Graphics #35 üzenetére

    Persze. Alapvetően váltanék az ötösről (erősebb SoC, nagyobb háttértár, több RAM, jobb kamera), de nem tudom, hogy az új hatos élei mennyire zavaróan vágnák az ember tenyerét; ezt nyilván meg kell nézni "élőben". Arra is kíváncsi lennék, a 6.1 mire képes portolt Google Camera app-el. (Tippre sokkal többre, mint a stock verzióval.)

    Stern des Südens!

Új hozzászólás Aktív témák