Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sys85

    veterán

    A Nokia 3 tesztnél reméltem hogy az 5 jobb lesz (részben meg is történt: akku,kamera),de hiába.
    Ha ebből a 2 készülékből indulunk ki,akkor a 6 se lesz jobb,a 8 meg talán erőből megoldja a feladatokat,bár ez se biztos.
    Sajnálom,mert amúgy vártam hogy hátha lesz a piacon konkurenciája és alternatívája a népszerű droidos gyártóknak.
    Ahogy én látom a Nokia logoval akarják igazolni a magas árat,pedig a mai világban már nem ér annyit ez a Brand mint 10-15 éve.
    70k egy Redmi 4x szintű,de pár ponton még kevesebbet is nyújtó telefonért,csak mert ott figyel rajta a Nokia logo?! :Y
    Nagyon kiváncsi leszek a 8-ra,mert ha ott is gond lesz az ár/érték aránnyal és mellette még a szoftver se hozza az elvárható szintet,akkor nagyjából el is ássa magát a HMD.
    Visszatérésnek nyomott áron kellett volna komoly telókat lerakni az asztalra,hogy az emberekben kialakuljon egy pozitív kép,nem pedig szutykokat drágán.

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

  • Sys85

    veterán

    válasz vince #255 üzenetére

    Én nem vennék rá mérget,hogy a 3/5/6 kapni fog Android O-t!
    Szerintem az idén megjelenő telefonjaik nagyrésze csak biztonsági frissítéseket fog kapni,főverziós frissítést én csak a 8-ra saccolnék,meg a pletykált 9-re.
    Én úgy látom,a régi berögzült "Nokia-> a nagy betűs gyártó" emlékek miatt a legtöbb ember túl nagy elvárásokkal és reményekkel gondol a mostani HMD-s Nokiára.
    Nyugtával dícsérjük a napot!

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

  • Sys85

    veterán

    válasz Mr K #298 üzenetére

    Magasabb árért jobb minőséget...
    Részben igaz,de ez max a masszívabb házra igaz.
    Ettől még a belső komponensek és kijelző tartósságára semmi garancia nincs.
    Hogy emiatt hosszabb lenne az élettartama?Nem nagyon láttam eddig olyan telót ami akár 3-4-5 évesen elhajlott volna,előbb pusztul meg benne valami,amihez a háznak semmi köze,szóval a hajlításnak jobban ellenálló váz/ház nem sokban befolyásolja az élettartamát.
    A masszív ház ellenére ennek is ugyaúgy törik a kijelzője,mint bármelyik másik telefonnak.
    Hosszabb szoftvertámogatás?
    Nem minden esetben nyer vele a tulaj,az egyetlen márka aminél használható a legújabb os akár 2-3 év múlva az az iPhone,az androidnál jó esetben 1 főverzió frissítés a jellemző,általában használható formában.
    Ha kap is 2 év múlva új szoftvert,akkor az a legtöbbször "ne sírjon a felhasználó" ok miatt történik,de elég összecsapott bugos formában,ha meg kell a jobb és stabilabb os,akkor vegyen újat a user.
    Sajnos ez ilyen,úgyhogy a hosszabb támogatottság még nem jelent hosszabb normális használhatóságot is
    És most nem csak a Nokiáról beszélek,ez igaz a legtöbb gyártóra,pláne alsó és középkategóriában,szóval egy Nokia 3/5/6-tól se várjon senki 2 év múlva csodát.

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

  • Sys85

    veterán

    válasz Soleco #313 üzenetére

    Redmi Note 4 Global (Snapi 625) Miui 8.2.10 Global Stable (se root,se mókolás,gyári rendszer).
    Nem rég még voltak gondjaim,csinált furcsaságokat a teló,de kinulláztam és azóta semmi gondom,valamelyik app szétszedte a rendszert.
    2 hónapos a teló, 1,5hónapig semmi gondja nem volt,FR után újra jó.Voltak gondjaim flagshipekkel is (S6,S7E),szóval emiatt nem itélem el a Xiaomit,előfordulhat az ilyen.
    Az egyetlen dolog amit felróhatok a Miui-nak,az a Smart Lock,az nem működik.
    Nem fagy,nem akad,nincs FC,nincs újraindulás,nem melegszik a HW,minden hibátlan.
    Térerő,térerő stabilitás,wifi jelerősség messze jobb mint a korábbi sokkal drágább Galaxy S8+ telómnál,hívás hangminőségével se kihangosítva,se normál módon használva semmi gond nincs se nálam,se a túloldalon.
    Én nagyon elégedett vagyok vele.
    Nem vagyok Xiaomi fan,de ezen az árszinten nem tudok most jobb ajánlatot.
    Az hogy vékonyabb a fémháza mint a prémium telóknál?
    Pont nem érdekel,nem hajlítgatom,magától meg nem hajlik meg,amúgyis tok van minden telómon.
    Tudom,sokan csalódtak a Xiaomiban (főleg a Miui miatt),előfordulhatnak anomáliák,de ez minden gyártónál benne van a pakliban,elég jobban beleolvasni a szifonos/LG-s/Samsungos topikokba!
    A Xiaomira személyszerint egy rossz szavam sincs.

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

  • Sys85

    veterán

    válasz Fabianus #346 üzenetére

    Én is vártam a Nokiát,de sajnos nem ilyen készülékekkel.
    Illetve nem ilyen telókat vártam azért az árért amit elkérnek.
    Kezdésnek nem túl bizalomgerjesztő,meglátjuk mit raknak még le az asztalra.
    Én nagyon nem utálom Nokiát mint brandet (az előző Nokiákban csak az OS-t utáltam,a wp-től kiráz a hideg,viszont tudásban és minőségben jók voltak,pl Lumia 925/930/1520/1020),szerettem volna Nokiát venni,sőt még szeretnék is mivel volt annó a wp-s korszak előtt nem is egy,imádtam őket,örülök hogy végre android fut a Nokiákon és ha tényleg ütni fog minden téren a Nokia 8/9 és az áruk is jó lesz,akkor nagy eséllyel venni is fogok megint. :)
    Ettől függetlenül továbbra is gyenge eresztésnek tartom az első kettőt,főleg az áruk miatt.

    [ Szerkesztve ]

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

  • Sys85

    veterán

    válasz Mr K #396 üzenetére

    Én azon vagyok,hogy az első szérianak sokkal olcsóbban kellett volna indítania,még ha nulla hasznot hozott is volna.
    Ezt fel lehetne fogni amolyan marketingnek,az emberek között szélesebb körben is ismertebb lenne ,sokkal többen vennék és kialakulna megint a "Nokia=Megbízható és jó minőség" érzése.Aztán szépen lassan emelhetnék az árakat,addigra már kialakulna egy aránylag nagyobb,stabil és a márkához lojális vevői kör.Lásd Huawei.
    A mostani igencsak telített piacra elég nehéz úgy betörni/újra betörni,hogy relatív magas áron próbálkoznak,hiába nem ismeretlen név a Nokia.
    Sajnos a WP elég rendesen lenullázta a Nokia márkát (az MS meg ki is végezte),az elmúlt 7-8 év elment a brand mellett,már csak egy szép emlékű márkanév nagyon sok embernek.
    Abból a pár emberből akik bizalmat szavaznak az új nokiának még nem lesz sikertörténete a cégnek.
    Igenis kellett volna egy "beetetési" olcsó időszak,hiába a profit a cél,az elején ez nem fog menni,vagy csak nagyon nehezen.
    Van olyan hogy minusszal kénytelen egy cég indítani,hogy azután sikeres legyen.Ha erre nincsenek felkészülve anyagilag és "imádkozzunk hogy sikeres legyen a termék és magas hasznot hozzon" mentalitással ugranak bele,akkor igen nagy eséllyel bukta lesz a vége.

    Ez az én személyes véleményem,de azt kívánom,hogy cáfoljon rám az élet és legyen sikere a Nokiának! :)

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

Új hozzászólás Aktív témák