Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • this is life

    Ármester

    válasz l.skywalker #578 üzenetére

    Csak altalanos kijelentesem volt, meg ha kicsit epesen is hangzott. Nem rossz szandekbol irtam es legfokepp nem neked cimeztem volna , hanem azoknak akik kicsit tul toljak ezt a frissitesi mizeriat 2 het es Oreo a nokian cimu nota . Alapjaba veve nem a te fejedben akartam rendet tenni .Hasonlo esetben leirom inkabb az ok okozati osszefuggeseket mint ahogy quailstorm megtette .
    Alapbol egyszerunek tuno dolog egy foverzio frissites , de valojaban , sok munka ,ido ,gyartoi tamogatas kell hozza hogy megvalosuljon, es meg akkor se biztos a jo vegeredmeny . Lehet hogy nalam regi beidegzodes , de legtobbszor egy kozepkategorias keszulek azzal az OS/FW-vel mukodik leginkabb flottul amivel a piacra kerul. Itt meg majd az ido eldonti a kerdest.

    Hat az Oreonak kar volt uj foverzio szamot adni , nem sok ujdonsag lesz benne ahogy elnezem , a kedvencem a teljesitmeny es energiahatekonysagi optimalizacio 😀 kb a 1.6 verzio ota ez megy es a hw-ek egyre combosabbak hogy ezt kiszolgaljak .. majd elkezdenek droidon is optimalizalni , ha a mobil cpu/soc gyartas is eleri majd a hatarai kornyeket ..

    [ Szerkesztve ]

    Aztán a szomszéd tehenének, hogy szolgál az egészsége?

  • quailstorm

    nagyúr

    válasz l.skywalker #578 üzenetére

    Nézd, én se sértegetni jöttem ide, a célom az, hogy magukra ismerjenek a rózsaszín szemüvegtől messzire nem nagyon látó személyek, és esetleg elkezdjenek racionálisan gondolkozni.
    Azért te is felszálltál a tényleg márkafan által indított vonatra. HMD képviseli a hardveres részleget, hahaha. Igen, a gyártását a telefonnak.
    De attól még nekik a Qualcommal meg az MTK-val kell lebiznicelni a szoftvert, és utána kezdhetnek neki ők.

    Múltról meg csak annyit, hogy bitang sokszor csúszott el chipsetgyártón dolog.
    Broadcom BCM21553 ordasbukta (nincs DSP driver, nincs videó en-decode csak 240x320 15FPS).
    NovaThor U8500 fél éves, vagy nagyobb késése 2.3-ról 4.1-re, aztán csődbe menetele a cégnek.
    PowerVR pocsék supportja, ami miatt az Ubuntu tablet kuka lett, és kapott droidot, ami aztán nem frissült, a GPU driver miatt :U
    MTK-nál is addig van OS, amíg van support, Qualcommnál is. Többi az unofficial hákolás.
    W10 minden telóra ígéret az bizony a Qualcommon bukott el, Adreno225-ös chipset nem kapott rendes W10 supportot.

    Tudom, hogy régiek, de ezeket éltem át én, közvetlenül.

    Úgyhogy az kevés, hogy egy saleses elkurjantja magát. A Qualcommos Nokiák esetén reális esély van, hogy idővel kapnak 8.x-et, még fiatal a chipset. Az MTK-s chip viszont elképzelhető, hogy nem kap.

    Példa lista.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák