Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chabusch

    tag

    Céges telóként kaptam 5.1-t. Tapasztalatok:

    - még a korábbi 5-öshöz képest is borzalmasan laggol a kezelőfelület;

    - nem érkeznek rá frissítések. Az 5.1 plus ma kapja meg a Pie-t, a sima 5.1 még mindig 8.0-n van. Az 8.1-ről azt olvastam, hogy nem lesz rá, mert a MediaTek proci nem tudja kezelni. llyen proci-problémával gondolom, a Pie-t is öröm lesz használni, amikor megérkezik... majd egyszer, jövőre.

    - nem érkeznek meg rá a biztonsági frissítések. Szeptemberben még a júliusi SP volt rajta, holott a Nokia saját honlapja szerint is már kiadták az augusztusit. Szeptember végén veszekednem kellett a chates ügyfélszolgálattal ahhoz, hogy manuálisan ki-pusholják a telefonomra az augusztusi SP-t. Szeptemberi SP nem is volt.

    - az instant messaging alkalmazások nem működnek. Se a Viber, se az FB messenger, semmi. Megfelelő értsítésbeállítás és háttérbenfuttatás mellett is csak akkor jönnek meg az üzenetek, amikor belépek az app-okba.

    - A telefon saját hangszórója a legalacsonyabb hangerő mellett is üvölt;

    - A kijelző fényerejét nem lehet eléggé levenni. Este kivakítja az ember szemét. Az automata fényerő nem működik, sokszor vakító napsütésben úgy gondol, hogy elég lesz a minimum fényerő. Átállítom kézzel nagyobb fényerőre, erre megint visszaveszi;

    - olykor felmelegszik, és merül, mint a barom;

    - random hibák, ha újraindítás nélkül eltelik pár nap. Újraindítással orvosolható;

    - az alu ház tényleg tök jó, leejtettem és csak a festék jött le, a kijelzőnek kutya baja;

    - pozitívum, hogy két SIM mellett is belefér a 128GB MicroSD, így a 16GB tárhely nem probléma.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák