Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Viktor0610 #5 üzenetére

    Szerintem nem a cikk helyesírására gondolt, hanem a 2. hozzászólásra :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz utomi #26 üzenetére

    "Az Apple szándékosan 400mhz-re veszi vissza a 600-as órajelet"

    Majdnem, 800-ról van visszavéve 600-ra 3GS-nél.

    "Nyáron kikapcsol a telefon mert nem olyan szarrul lett kitalálva."

    Nem kéne ostoba hírlapi kacsákkal dobálózni. Egyetlen iPhone sem kapcsolt ki a nyári melegbn, csupán pár unatkozó újságíró nagy feneket kerített az Apple által megadott hőmérsékleti tartománynak. Persze, ha a Nokia leírását is elolvasták volna akkor mélyen hallgattak volna, mert a Nokia 15-25 fokig garantálja az üzemszerű működést, ami azt feltételezi, hogy légkondis helységből ki sem viheted a készülékedet :D

    Arról nem beszélve, hogy túlmelegedő iPhone-ról nem nagyon tudok, viszont felforrt aksijú 5800-asról 3-ról tudok a közvetlen ismeretségemben, egyről meg éppen itt olvastam a topicjában.

    "nem kötnék a rohadt iTunes-höz ami egyszerűen egy rakat szemét.'

    Miért lenne egy rakat szemét? Ennél egyszerűbb megoldást egyik gyártó sem talált még ki, a Nokia PC Suite-ja egy rémálom hozzá képest.

    "és akkor még az iPhone navigációs dolgait és amit az Apple művel körülötte nem is említem."

    Mesélj, mert semmi ilyesmiről nem tudok....
    Gyakorlatilag most jelenik meg az 5. navigációs alkalmazás és teljesen jól használhatók. Sygic-et teszteltük összevetve egy e71-el, de a Nokia folyamatosan késett az iPhone-hoz képest. Navigont meg egy Omnián futó iGO-val mértük össze és ott is az Omnia késett folyamatosan.
    Az Apple meg nem tudom mit művelt körülötte, mert semmit nem művelt, egyszerűen a 3.0-hoz készült el a navigációhoz szükséges API-kkal, ezért addig nem volt mit használni hozzá (az alkalmazások kizárólag az Apple SDK-t és az Apple API-jait használhatják, így nem tud egy alkalmazás káoszt és rendszerösszeomlást okozni, mint akár Symbian-on).

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz zack #44 üzenetére

    "az iPhone-ja tűz forró lett egyik pillanatról a másikra, és hogy ilyenkor mit csináljon...."

    Gyakorlatilag semmit, mert ha valóban túlzottan meleg lett volna, akkor kikapcsol a készülék.
    20-30 perc beszélgetés után anyám N73-asát is alig lehet kézben tartani annyira felforrósodik, de ez mindegyik készüléknél így van (főleg mostanában, mikor 30-35 fok van).

    Egyébként ha valaki forró iPhone-t akar látni, az töltsön rá Wifin több gigányi adatot, no azzal fel lehet cukkolni, de ez sem igazán zavarja és nem kapcsol ki, mint ahogy az idióta cikkek híresztelik.

    "3 hónapos a telcsije, és azóta eléggé megrendült a bizalma az iPhone-ban."

    Hát volt már pár (konkrétan 28 db) Nokia készülékem, de nem kellett általában 3 hónapig várnom, hogy megrendüljön a bizalmam :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Karma #53 üzenetére

    "a rossz hőelvezetésért természetesen a gyártó a felelős."

    Azt róják fel páran, hogy egy 600 MHz-es proci és egy GPU csúcsra járatva felmelegíti a készülék burkolatát? Könyörgöm mégis hova lehetne egy mobilban elvezetni a keletkező hőt? Ha megoldanák, hogy egy tenyérnyi készülék esetén ekkora számítási kapacitás esetén ne keletkezzen érezhető hőmennyiség, azzal nem csak a mobilkommunikációt forradalmasítanák...

    Tudom, az 5800-as esetén ettől nem kell tartani, se gyors proci, se GPU, igaz így alkalmazások sincsenek amik ezeket használhatnák :D
    Igaz, cserébe ott az aksi süti meg magát (szerintem az elkúrt töltőáramkör picivel nagyobb baki, mint az, hogy fél óra 3D-s játék után meleg a burkolat) :D

    [ Szerkesztve ]

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz FoxiestFox #60 üzenetére

    "Sztem az elkúrt töltőáramkör mindenkit érintene."

    Nem tudom mennyi embert érint, én négyről tudok csak itthon.

    "Égbekiáltó ostobaság összehasonlítani, mert van egy icipici árkülönbözet, "

    Mivel az iPhone-t nem kapod meg legálisan függetlenül, így csak a függő árat érdemes összehasonlítani. Nokia 5800 66.900 Ft, iPhone 3G 71.990 Ft.
    5.000 Ft a különbség, hasonló megkötésekkel.
    Szóval ez bukott..

    "remek kis gép, valóban, de az ÉN CÉLJAIMRA az 5800 híg pépes f0ssá veri."

    4 napig volt nálam 5800-as de gyakorlatilag semmit nem tudott felmutatni, ami miatt megtartottam volna, semmiben nem ér fel az iPhone-al. Az N97-re vártam, hátha... De még nagyobb híg fos lett. Egyszerűen a Nokia elvesztette a szelet a vitorlából és kétségbeesetten csapkod és próbálná behozni a lemaradását de teljesen esélytelen, amíg ilyen elkúrt cuccokat képes csak piacra dobni.

    "Képzeld el mi lenne ha lenne egy darab Nokia telefon, ami kurvára überjó, meg egy darab Samsung, egy LG, egy SonyEriccson, egy akármi."

    Lehet, hogy jobb lett volna a gyártóknak és a piacnak is, mert kevesebb termékre több fejlesztési idő és figyelem hárult volna, így nem adna ki adott cég 8 telefont havonta, csak éppen félig sem kész szoftverrel és kétséges hardverrel.

    "A Wall Street Journal beszámolója szerint az Apple 2008-ban a mobil telefon iparág teljes profitjának a 35%-át szerezte meg, miközben a piaci részesedése mindösszesen 3% volt. Ez annak a jelenségnek köszönhető, hogy míg a többi gyártó egymással szinte azonos termékekkel versenyez, és leszorítja az árakat, addig az Apple olyan terméket gyárt, amely nem állt versenyben 2008-ban semmilyen más termékkel, és képes volt saját vonzerejével kihasítani a piac legtehetősebb 3%-át."

    "Az nem zavart senkit, hogy az akkori árának a feléből milyen telefonokat lehetett még venni..."

    199 dolcsi volt az ára, ennek a feléből garantáltan piszok jó készüléket vehettél :D
    Jó volna, ha nem a feketepiaci árakat emlegetnétek, amikor nincs legálisan független iPhone itthon. Az olasz és francia forgalomba kerülő készüléket kizárólag ottani állampolgár vásárolhatja meg legálisan.

    "Nagyon jó az iPhone, az új még jobb, de nem, az sem tökéletes, legalábbis nem mindenkinek."

    Ezt senki sem vitatja, de a hülyeségeket (méé nem vette ki az aksit :D) nem tudom szó nélkül hagyni :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz zack #59 üzenetére

    "Ő nem telefonált...nem csinált semmit. Felvette a kezébe és forró volt. "

    És nem úgy rakta le az asztalra, hogy valami alkalmazás futott? Mert attól, hogy lekapcsolja a kijelzőt, attól még lazán dolgozik a háttérben.
    De ha szőke, akkor azt is elképzelhetőnek tartom, hogy kijelzővel lefele lerakta az asztalra amire odasütött a nap, a fekete burkolat meg elég szépen felmelegszik közvetlen napsütésben :D

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Lirion #64 üzenetére

    "Nokia 5800 - 89 600 Ft
    Iphone - 139 990 Ft
    Nahát, 10x-es a különbözet az előbbihez képest.."

    - matekból szerintem kezd újra az alapoktól :D
    - Domino csomag nem játszik, mert mindkét eszköz normál használatához szükség van mobil netre, ami Domino esetén iszonyú drága, szóval az vette csak meg Domino csomagban az iPhone-t aki más szolgáltatónál akarta használni, akkor viszont még számolj rá 20 rugót a függetlenítésére is, de ez az eladott készülékek elenyésző hányadát jelenti.

    "Nem annyi volt az ára, mert ahhoz járt egy drága rabság is. Kártyás árakat legyél szíves emlegetni, nem rabságért fizetett árat"

    Dolláros árat mondtam, ergo az amerikai árra hivatkoztam, ahol nincs kártyás megoldásban a készülék, sem függetlenül.

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

  • Ulkesh

    őstag

    válasz Dare2Live #66 üzenetére

    "hát..... Pont nemrég számoltam ki, hogy ~5800 árkategóriás(67.000) mobillal 2évre a telószámlám 173.000ft, szifon-ikonnal 443.000Ft lenne. Csekély 270.000Ft a difi.... Szóval nekem aszifon nem 71.000 hanem 281.000Ft lenne...."

    Ez hogy jött ki neked? Nekem 190760 lenne Ikon-nal 2 évre a készülék és 186700 Ft az 5800-as. (iPhone-nál Ikon200, 5800-al MobilMánia csomaggal számolva.)
    Persze, ha nem akarsz mobilnetet használni az más tészta, csak akkor minek egy internet terminál?

    "Persze ikonban több mobilnet van, de 281.000Ftbe belefér az Opera Mini ugyis idegbajt kaptam a szifon-szafari csigaságától másrészt meg evvel családon, cégen belűl mindenkit ingyé hivok."

    Ja, hogy flottás előfizuról van szó, akkor elmondom neked, hogy az én 3GS-em két évre 84520 Ft-ba kerül és én is ingyen beszélek a családdal, nomeg ebben bár benne van a havi 2 GB mobilnet is :D
    Most akkor én győztem? Szerintem eléggé ostoba dolog lenne olyan csomagokkal előjönni, ami nem mindenki számára elérhető...

    "Mondhatni kösz 280.000Ft ért a szifon nagyon túl van árazva: Nekem."

    Tekintve, hogy Ikon200-al nem annyiba kerül....

    "a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

Új hozzászólás Aktív témák