Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hi!King

    őstag

    válasz nyisziati #31 üzenetére

    "Fillérrágóként" (= nem adok ki 100+ ezret egy telefonra) mondom, ez nem így működik, az alsó, alsó-közép kategóriában is bő a kínálat, nem kell hopp rávetni magát az embernek semmire, hiszen ezek nem előzmény nélküliek. A Nokia felé viszont kacsintgatok, tekintve, hogy bár nem a legjobb ár-érték arányú, még így is az egyik legolcsóbb itthon forgalmazott stock Android készülékekről beszélünk. Egyelőre Xiaomi-m van, ezidáig a MIUI a legkevésbé rossz gyártói réteg, amivel találkoztam (a legalja szvsz a Samsung felülete), de a legutóbbi frissítés nagy ugrás volt lefelé, úgyhogy elgondolkodok, hogy a következő telefonom is Xiaomi legyen, ha nem, akkor biztosan valamilyen Android One készülék lesz.

    Egyébként egy rakás hiányosságai, gyengeségei az olcsóbb telefonoknak csak presztízs, farokméregetés kategoróia. Hacsak nem játszik az ember vele valamilyen A kategóriás mobiljátékot (a legtöbben, akik játszanak, valami egyszerűvel játszanak), akkor pl. ezen telefon 4 magos procija biztosan nem szűk keresztmetszet, nem lesz tőle kevésbé smooth a hétköznapi használata. Szűk keresztmetszet viszont a 32 GB belső tár, mert 1 év és már kevés lesz frissítésekhez. Ma 64 gigánál kevesebb belső tárhellyel nem szabad telefont venni. Nekem nem szűk keresztmetszet a kamera, mert normális képekhez fényképezőgépet használok, snapshotokhoz meg bőven jó, ami az alsó kategóriában van. Igazából kicsit paradoxonnak is érzem a drágább telefonok "szuperkameráit", hiszen by default ezek AI feldolgozással erősen túlfőzött, természetellenes kinézetű képeket csinálnak, ha meg beleássa magát az ember, értelmesebb appot keres, DNG-ben fotóz, akkor meg már miért nem használ dedikált kamerát. Vannak még ilyen-olyan spéci funkciók, technológiák, de ezek meg néhány éves csúszással épp akkorra csorognak le az alsóbb kategóriákba, mire kiforrottá válnak a hozzá kapcsolódó rendszerek. Az meg ma már nem igaz, hogy a néhány éves olcsó telefonok belassulnak, az én Xiaomi-m is teljesen rendben van 2,5 év után.

Új hozzászólás Aktív témák