Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • calocsay

    tag

    Picit újfent, - már-már hagyományosan lehúzós Nokia cikk - véleményem szerint erősen felnagyítja a valóságot. 1 hónapot teszteltem én is, a leírtak fele nem igaz sajnos, de azzal a véleménnyel egyet tudok érteni, hogy maga a KaiOS jelen állapotában még erősen javításra szorul. Ennek ugyanakkor nem biztos, hogy kifejezetten egyedül a Nokia az oka. Magam részéről két problémával találkoztam ezen időszak alatt. Az egyik, hogy olykor újra indult a készülék, ami nem lenne egy tragédia, ha utána a magyar ékezetet nem felejtené el. Ezt folyton újra be kellett állítsam. A másik gondom a VoWifi és VoLTE jelenleg szolgáltatói támogatás hiánya. Ezt leszámítva, kifogástalan hívás minőség, hibátlan whatsapp működés, gyors kép és videó megosztás volt tapasztalható. A névjegyzék, a frissítés után kicsit gyorsabb lett ugyan, de még mindig nem elég sebes, ezt szoftveresen meg kell tudni oldaniuk. A kamera viszonylag tűrhető , a wifi megosztás probléma mentes. Google maps kifogástalan és gyors, alkalmazások pedig naponta (!) bővülnek. Ami az árat illeti, valóban picit sok az ár, de azt a dumát elrejteni a cikk végén, hogy a felének a feléért akar valaki ennél jobb hagyományos mobilt (ami persze már ezt is tudja) kicsit nonszensz. Én a 20 ezer körüli árat tartanám valahol életképesnek, de 8 ezer forintért nem tudom ki mit gondol.... persze mindent majdnem ingyen kellene adni a mai mindennel elégedetlen geekeknek. Ám ha kicsit matekozunk a 35 ezer se borzalmasan sok. 20 évvel ezelőtt úgy pengettünk ki 40-80 ezer forintot Nokia mobilokra, hogy a havi fizetés volt 70-110 ezer forint. Ma amikor a 130-150 az átlag bér, sírunk, hogy jaj 35 ezer egy telefon. És szándékosan az olcsóbb nokiakat is bevontam a statisztikába. Simán ellőttük a fizetés felét egy olcsóbb nokiara is. Ma, amikor 35 ezret egy vacsorára el lehet költeni, nyafogás van, hogy de drága. Relatíve az, relatíve meg nem az. Flippes KaiOS telefon konkrétan ez az egy van a bolygón, max valami noname még, de lehet túlzok. Erről az oldalról is meg lehet közelíteni. Ettől eltekintve én is picit olcsóbbnak látnám jobban, de ugye a cikk írásának pillanatában sem 35 ezer hanem 31, ami ha ügyesek vagyunk már 30 sincs. Véleményem szerint ha a KaiOS gyermekbetegségei meg lesznek oldva, simán kifizetik ezt az árat az emberek, röhögve és dalolva.

    Nokia 520 - Nokia 735 - Nokia 105 - Nokia 215 - Samsung A5 (2017) - Nokia 2720

Új hozzászólás Aktív témák