Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zoli bácsi

    őstag

    Sziasztok! Bocs hogy felhozom a topikot ennyi idő után, csak gondoltam leírom a személyes benyomásaimat erről a telóról. Az úgy történt, hogy az anyósom (75 éves) szólt, hogy valami baj van a Nokia 3330-asukkal, ami már 7 éve szolgál a családban, még újkorában vettem bele egy Líthium akksit, és a tünetek alapján egyértelmű akksi hiba. Néztünk akksit, először helyben vettünk egy utángyártottat, de kiderült hogy nem jó, keskenyebb volt, mint a gyári, lötyögött a telóba, visszavittük. Néztem a gyári akksi árát, 4e. ft körül van. Akkor láttam meg az újságban, hogy Nokia 1209 a Tescoban 4990 ft Dominosan. Nosza, nekünk pont T-mobilos kellene. Kolléga pont ment a Tescoba, hozattam egy készüléket. Jó volt az időzítés, kolléga mondta, hogy a soproni Tesco 2 db ilyen akciós készüléket kapott, nem sokáig tartott volna a készlet. Megnéztük a készüléket, kipróbáltuk mielőtt megkapja a tulaj, hát, elég vegyes érzelmek vannak bennem. A hátulja egész rendben lenne, a lyukacsos hátlap nekem tetszik, egy T-mobile felirat mutatja a hovatartozást. Elől a navigációs gomb egész jó, könnyen kezelhető. A számbillentyűk viszont kicsik, és kemények. Kijelző fakó, és pixeles, nem értem, miért nem egy kicsit nagyobb, monokróm kijelzőt építenek ezekbe a telókba. Bár a betűk egész nagyok, a kontraszt hiánya miatt félek, hogy gond lesz az olvashatósággal, ugye mint mondtam idős embereknek lesz. Csengőhangok közt ami normális lenne, hagyományos csengőhang, az halk. Ugyanazok a csengőhangok vannak, mint a pár éves 1112-esembe. Gondoltam a lámpa biztos hasznos lesz, de hiába nézegettem, melyik gombbal lehet bekapcsolni. Aztán a menüben megleltem. Azt hittem, valamelyik gomb hosszanti lenyomására bekapcsol a lámpa, de nem, megnéztem a kezelési útmutatót, csak a menüben bolyongva hívható elő. Na, ezt már használni nem fogják, azt előre látom. Megnéztem mennyi lenne ez a telefon akció nélkül a T-mobilnál, hát 9900-ft. Tudom, hogy nem sokat ér a forint, de ennyiért szerintem senki ne vegye meg. Inkább a 1650-es, vagy a 1680-ast mondanám mindenkinek. Nekünk a minél egyszerűbb volt a cél, olcsón, de lehet jobb lett volna a nagyobbak közül választani. Az én 1112-esemet jobban használhatónak tartom, a billentyűk jobbak, és a monokróm kijelző nekem itt jobban bejön. Gondolkodtam, hogy a 1112-est nekiadjuk a mamának, de ennek is döglik az akkuja, meg inkább újat akartunk neki. Talán ennyit megért. A kétszeresét nagyon nem. Inkább egy független 1200 8e. ft körül, mert sajnos a 1112 már nem kapható sehol.

Új hozzászólás Aktív témák