Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doooo

    veterán

    válasz <Lacy85> #45 üzenetére

    Ne keverd össze a szériák tagjait, és máris jobb a kép. Az Ultra mindenféleképp fejlődött, sok dologban alaposan (SD-bővíthetőséget kivéve, de azért manapság már sokkal de sokkal könnyebb elfogadni ezt, mint mondjuk az S6-ok idején). A másik kettő meg stagnál. Összességében nem nyújtanak kevesebbet az S20-aknál azok sem (kivéve a bővíthetőséget).
    Az, hogy a dobozban mi van, vagy mi nincs, nem befolyásolja magukat a készülékeket.

  • doooo

    veterán

    válasz <Lacy85> #49 üzenetére

    Mert sokkal jobban néz ki. ;] Aki tavaly nem váltott régebbi, kompakt S-ekről az S20-ra mondjuk, az most vált az S21-re (nincs túlmelegedés, jó az üzemideje, szebb is, gyorsabb is, mi kell még?).

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz <Lacy85> #45 üzenetére

    A 21 valóban nem "fejlődött" sokat az S20-hoz képest. Viszont szerintem ez leginkább azért van mert stagnál a mobilpiac, az S20(és főleg már az S10 azelőtt) nagyon jó telefon volt. Én igazából hardveresen semmit nem hiányolok egyikből se, egyszerűen nem tudnak mit bele rakni, ezért kiadják nagyjából ugyanazt mint tavaly, csak jobb SoC-val, ők legalább ezt árcsökkentéssel is párosították.

    A pozitív irányt én a következőkre értem:
    - fullHD kijelző: semmi értelme ekkora méreten nagyobbnak, a 1440p csak pénz és üzemidő pazarlás. Persze eddig is le tudtad venni a felbontást, de az árát akkor is kifizetted a nagyobb felbontású kijelzőnek. Ráadásul natív 1080p-n jobb a képminőség mint a 1080p-nek 1440p-s megjelenítőn.
    - műanyag hátlap: a legnagyobb pozitívum szerintem. Nem törik, nem csúszik, nem gyűjti az ujjlenyomatot mint az üveg. Ha kellene, még felárat is fizetnék azért hogy a hátlap műanyag legyen és ne üveg.
    - lapos kijelző: sokkal jobbnak tartom, mint a lekerekítettet. Kevésbé sérülékeny, kevésbé nyúlsz bele a kijelzőbe véletlenül és olcsóbb legyártani.

    Az sd kártya kivétele nem előny, viszont hátránynak sem tartom igazán. 128 giga már a legtöbb embernek elég szerintem. Nekem lassan egy éve van meg a mostani telefonom és 100 gigánál tartok. Bőven együtt tudnék élni azzal, hogy évente egyszer lementem a képeket és videókat a telefonomról. Akinek pedig több kell, az 20 ezer forintos felárért megveheti a 256 gigás verziót, ami baromi korrekt ár érte. Egy normális minőségű 128 gigás sd kártya is kerül kb 15 ezerbe. A telefon memóriája pedig gyorsabb és megbízhatóbb.

    Egyébként azt is meg kell jegyezni, hogy mostanában szoftveresen nagyot lépett előre a samsung, gondolok itt a +1 főverzióra és a oneUI fejlődésére. Persze ezeket az előnyöket az S10 és az S20 is élvezi. Így csak más gyártók készülékeihez képest lehet ezeket előnynek tekinteni. Viszont ha valaki samsungot vesz, akkor jó eséllyel a legújabbat fogja venni, így a jó eladásokat ez is okozhatja részben.

    [ Szerkesztve ]

  • whatwhatwhat

    aktív tag

    válasz <Lacy85> #53 üzenetére

    Megértem hogy valakinek az üveg jobban bejön, sőt úgy látom a többségnek az üveg jön be. Nekem személy szerint nem ad prémiumabb érzést az üveg, legalábbis így nem, hogy jó minőségű matt műanyag van az S21 hátulján. Ha régi kopogós gagyi műanyag lenne rajta akkor én is az üveget tartanám jobbnak.
    Persze tudom hogy van pár modell amin matt üveg van, az sokkal jobb is mint a sima. De ha az S21-et hasonlítjuk az S20-al, akkor fennállnak az előnyök amiket leírtam. De még ha matt is lenne az S20-on, én akkor is a műanyagot választanám, pusztán azért mert nem törik.

    Persze tavaly is az újat vették inkább, de ezt csak azért mondtam, hogy most hiába nem lett sokkal jobb az S21 mint az S20, attól még szerintem nem fogják többen az S20-at venni.

Új hozzászólás Aktív témák