Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nonsen5e

    addikt

    válasz ßrainiac #39 üzenetére

    A tapasztalatom, mint egy olyan valaki, aki pár ezernél többet nem költ fejhallgatóra:

    Egy igazi élmény lesz naponta a BT-s szart is bedugni mindig a töltőre és/vagy fülhallgató nélkül maradni, amikor éppen menet közben merül le. Elhiszem, hogy ha veszek 200k-ért fülhallgatót, az fog bírni 10 órát is, (ami még mindig semmi a jack ∞ idejéhez képest), de az olcsó BT fülesek szart se bírnak akkuidőre (a nyakörves hallgatók kíméljenek). Aztán két év múlva meg ennek is a felét fogják tudni, akksit meg nem cserélhetek, vehetek újat, hiába nincs semmi más baja.

    A dongle mizériától pedig sugárban hányok, rém impraktikus, rém bumszli, rém gyenge minőségű, és plusz egy dolog amit vigyek magammal... + kompatibilitás és töltési problémák.

    ---

    Egyelőre nem vagyok még szerencsére érdekelt a telefonvételben, de hónapról hónapra csökken azoknak a márkáknak a száma, ami még ott van a "majd tőlük választok" listámon, pedig egy egy éve nem is gondoltam, hogy kb. lehetetlen küldetés lesz olyan telefont venni, amiben (i) nyitható a bootloader, (ii) van jack, és (iii) nincs notch. Ezekből max. a notch-ot vagyok hajlandó elengedni, mert amoled-en szépen el lehet rejteni. Jelen állás szerint marad az LG + Asus? Eccerűen naccerű. :W

    [ Szerkesztve ]

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • nonsen5e

    addikt

    válasz #16820480 #52 üzenetére

    Ezeknek a késleltetése milyen? Családban egyszer próbáltam egy generikus BT vackot, azzal a videók, s természetesen a különféle ritmusjátékok nettó használhatatlanok voltak. Plusz amúgy kíváncsi vagyok mennyivel adnak jobb hangot (ha egyáltalán) mint a mostani kínai csodáim KZ és társaitól a drágább ár mellé.
    A Meizu meg pont az a nyakörv típusú valami, amit csak kutyára adnék.

    Minőségről ezek szerint kicsit félreérthető voltam. Vagyok annyira botfülű, hogy az ilyen DAC-ok közötti különbséget nem hallom meg, szóval az teljesen mindegy. Sokkal inkább a dongle fizikai minőségét tartom kérdésesnek. Lehet mondani, hogy kifogtam pont én pont egyedül azt a pár embert, de az ismerősök, rokonok körében hullanak mint a legyek.

    tomp: Az pontosan egy önálló kábellel több, amit zsebre kell vágnom. A jack-es fülest ha nem használom, akkor lóg ki a póló alól a vége; azért nézzük már meg ugyanazt egy 3x vastagabb usb-vel. Ha meg nincs rádugva a fülesre, akkor pedig plusz egy önálló, elveszthető kütyü.

    marcarc: Pont az ilyen hsz-eket elkerülendő írtam bele a hsz-em elejére, hogy pár ezernél többet nem költök fülhallgatóra. Na ez a Bose se nem pár ezer, se nem FÜLhallgató. Elhiszem, hogy annak nem jelent gondot a jack elhagyása, aki ennyit költ hangeszközökre, de az alsó kategóriában csak a népszopatás megy, és szinte mindenben visszalépés ez a BT. Amúgy meg a Bose oldalán 15perc/2.5 órát írtak. :B

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • nonsen5e

    addikt

    válasz #16820480 #66 üzenetére

    Én azért jobban szoktam vigyázni az eszközeimre, így sajnos objektív(ebb) összehasonlítási alapom nincsen. Nekem még nem lett egy (3 éves KZ vagy már tudomisénmilyen 5 éves Piston) sem kontaktos, pedig napi szinten pár órát mentek. Másoknál meg már elég sok különböző donglet láttam ahhoz, hogy kételkedjek a minőségükben. Persze majd ha az utolsó gyártó is megszabadul a jack-től (adok 3 évet max), akkor meglátom, hogy az én kezeimben mennyit fognak bírni.

    Napi szinten szoktam telefon-laptop-egyetemi gépek között dugdosni, azért meg van az eshetősége, hogy valahol elszórom, de a kulcstartós megoldás tetszik, meg is csinálom poénból egyik nap felkészülvén a sötét jövőre. :)

    KZ-nak is vannak gyengébb és erősebb modelljei, általában elég jól utána szoktam olvasni a dolgoknak, miket veszek, ilyen oldalakon mint thephonograph, audiophileon, head-fi, a mostani ZS3-at sorban a $40-50 modellekhez sorolják hangminőségileg, én meg vettem $8-ért.

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • nonsen5e

    addikt

    válasz Hank18 #73 üzenetére

    Ha a napi rutinod része, hogy 3 alkalommal félholtra vernek, az elfogadhatóvá, jó dologgá teszi azt? Nem igazán.
    Ha egy headsetet napi szinten kell tölteni, az nekem használhatatlan. Örülök, hogy te élvezed, hogy n+1 dolgot dugdoshatsz a töltőre, és az "csak 20mp"-be telik. Mindegyikünknek más az ingerküszöbe - te mennyi időre mondanád azt, hogy az már nem elfogadható? Napi 40 mp? 3 perc? 5 perc? 15 perc? 2 óra?
    A jack 0 másodpercéhez képest nekem a 20mp is sok.
    Engem a jack kábele az ami egyáltalán nem zavar, tehát nekem érdemi előny nélkül adja az állandó töltés, a rövidebb élettartam, illetve a drágább árat (és még annál is többet, ha nem akarok fél óra késleltetést) mint szolgáltatást a sok BT csoda.

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • nonsen5e

    addikt

    válasz joey04 #82 üzenetére

    Azt nem tagadom, de amíg csak tudom, próbálom kinyújtani azt az időt, amíg a jack-et, s nem valami vezeték nélküli mételyt kell használnom. :(((

    [ Szerkesztve ]

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

Új hozzászólás Aktív témák