Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Drp81 #30 üzenetére

    Ezt egészen addig nem érted, amíg nem volt qi töltőd, ill. ilyen telefonod. Marha kényelmes akár egy zuhanyzás erejéig rádobni a telót, vagy akár éjszaka is tölteni vele. A töltőbe vezező vezetéket el tudod rejteni, sőt vannak már eleve bútorba épített megoldások. És nem, nem melegszik, és nem, nem nyírja ki az akksit.

    Ideje volt az Applenek is eljutni idáig, már 2013 magasságában is használtam ilyet, bár akkor még utólagos wireless vevővel, de a Nexusom is tudta ezt 2014ben.

    Aki fél a gyors wireless töltéstől, az dug a másik végére egy sima 2 amperes fejet, akkor a telefon felvesz 6-700 mAh körül, és csá.

    Azért azt jó látni, hogy sorban kopnak el a rögzült hülyeségek almáéknál. Gondolok itt a kis méretre meg hasonlókra.

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz tuki2200 #18 üzenetére

    Igaz ez off, de nem tudom milyen hulladékot fogtál ki, ill. melyik szériát. Mivel korlátlan netem van, sokszor megy az S8+ mobilrouterként, miközben a hozzá kapott wireless gyorstöltő tápolja, se nem melegszik (ill. a venti lehűti), se nem kerál a venti, pedig ennél nagyobbat akkor kapna, ha még közben navigálnék is (ami megvolt a júliusi kánikulában, sztem bőven 45 fokos volt a teló, meg se döccent).
    Éjszakára meg eleve nem érdemes a fejed mellett tartani a telót, de ez már csak az én véleményem (ha ennyire érzékeny a füled).

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz madgie #56 üzenetére

    Az első két mondatod számomra értelmezhetetlen - miért is baj egy extra funkció? BTW a nem Samu (ergo nem ventis) qi pad is teljesen jól használható, nincs vele semmi gond. Extrém terhelésnél nyilván jól jön a hűtés, mint ahogyan kapható olyan pad, amiben ez benne van, mitől lenne ez "Samsungos megoldás"?

    Nem tudom milyen S6-od volt, nekem semmilyen, de elég elfogult ez az eszmefuttatás a részedről.

    Az Applenek meg tényleg gratula, hogy már két egész éve használják ezt a töltési módot. Wow. :) Valamiért csak két szó ugrott be erre : Nexus 4.

    De ha te nem akarsz használni egy kényelmi funkciót, az a te bajod, ill. személyes döntésed :) Szerencsére csak lehetőség, nem kényszer.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz madgie #58 üzenetére

    Továbbra sem értem mi a bajod vele. Nem látszik, nem hallatszik. Van egy szép designnal rendelkező kvázi asztali díszed, amibe gond nélkül ledobod a telót, ha van egy kis időd.
    A fizikát ők sem tudják megmásítani. Jelenleg ezen s teljesítményszinten az indukciós töltés melegít. Ezt kielégítően kompenzálták. Mi ezzel a baj? Tőled milyen áldozatot követel? Milyen árról beszélsz? Pláne, ha a készülék elérhető promóciós csomagban.
    Ha nem hűtene, akkor meg az lenne a baj. Van rajta sapka, az a baj
    ... a többit tudod.

    Btw szoftveresen kapcsolható a gyorstöltés, de hardveresen is, ha nem gyorstöltőbe dugod.

    Ezt meg simán nem értem:
    Szerinted miért nincs semmi keresnivalója az aktív hűtésnek egy olyan eszközben, amit a kéztávolságodon belülre terveztek, hogy le-fel tudd tenni a telefont? - már miért ne lenne? Semmiféle kompromisszumot nem kell kötnöd a venti megléte miatt.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz madgie #61 üzenetére

    Miért nyomogatnám az S9-et, nem hinném, hogy az S8+ olyan gyorsan avulna :)

    Passzívan lassan hűteni? Az milyen?
    Gondolom a normál sebességű qi töltésre célzol. Arra most is van mód.
    Nem "akarom" megérteni, mert nem hoztál épkézláb érvet, leírtad, hogy hülyeség, mert csak. Az ugye megvan, hogy vannak nem ventis qi töltők? Mert az eredeti felvetés ez volt. A Samsung nyújt egy extra valamit, hogy óvja a telefonod, ha akarod. Lehetőség, nem kényszer. Ettől hülyék?
    Azt írod, hogy zavar az aktív hűtés. Pontosan mi zavar benne, kérdezem sokadszor.
    . Ok, mindegy tőlem hagyhatjuk, nekem se kifejezett hobbim a falnak beszélés.

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz madgie #64 üzenetére

    Nocsak. Konkrétum :) A kifogás tapasztali alapú, vagy pusztán elméleti?

    Nekem itt van az asztalon, nem ciripel. De elfogadom, hogy téged zavarhat, bár a ciripelő sima töltőt én is meghallom.

    A már létező passzív qi fastcharge pad a te asztalod ezek szerint.

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz madgie #67 üzenetére

    Végül mégis partot ért a parttalannak látszó vita. Hidd el, ez messze nem notebook venti szint, meg nem is tartod a füledhez alapesetben. De ez már egyéni ízlés dolga, maradjon ennyiben a dolog.

    Tronsmart Chocolate - problem solved :R

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

Új hozzászólás Aktív témák