Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csibe1

    addikt

    "A szoftvervállalat megbízásából készült felmérések szerint ennek az általános licencnek a megfizetése egyre kevésbé indokolható a Windows esetében. A számítógép-használók körében egyre kevésbé jellemző a DVD-nézés, és egyre inkább terjednek az olyan online források, mint a YouTube, a Netflix és a Hulu."

    Erről eszembe jutott egy mondás:
    "Csak annak a statisztikának hiszek, amit én magam hamisítottam." :)

    [B(#100) Zefír]
    "Alapból nem tudom minek gyártanak CD-ket meg DVD-ket, amikor nem igazán van rá kereslet... "
    Miből gondolod,hogy nincs rá kereslet?
    A gyártók unatkoznak,sok a felesleges alapanyag és a lekötetlen munkaerő,meg miért ne.
    Biztos csak ezért gyártanak,nem azért mert megéri. :U

    (#144) pzstm
    "Én az elmúlt három évben egyszr ha használtam a laptop DVD íróját, filmet meg USB-ről/mobilvinyóról nézek tévéhez kötött médialejátszó segítségével....."

    Kinek mi jön be,ha valakinek kell a DVD író akkor olyan modellt veszt amiben megtalálható.

    Mostanában pár topikban olvasgatva észrevettem,hogy szinte divat lett temetni a DVD lemezt,mert már elavult stb.Akadt pár hsz,amiben érdekes jövőképet vizionáltak,
    pl. hogy el sem tudjuk majd képzelni mi lesz itt pár év múlva,mert tuti eltűnik a DVD,de a HDD is.Ugyanez volt a CD-vel is,de még mindig gyártják.
    A HDD igen drága lett,és ha helyreálltak a gyárak akkor se nagyon lesznek olcsóbbak,az árvíz előtti árakra nem valószínű,hogy visszaállnak.
    Másrészt a HDD sem egy életbiztosítás adattárolás szempontjából,mint ahogy felhő sem,ahol még az adatok védelme is kérdéses,és még netfüggő is.
    Szép az a felhő,de ha nincs net akkor tökmindegy,ugyanez van a netes filmnézéssel is.

    Kicsit körbe kellene nézni,és nem Amerikában.Nem érdekel Amerika,mert nem ott élek,nem olyan fizetéssel,árakkal,és vezetőkkel.
    Az emberek nagy többségének vagy nincs pénze új kütyüket venni,vagy nem is érdekli amíg működik a régi.A Blu-ray-t is annyira nyomatták,de mégsem terjedt el annyira,
    majd talán ha olyan árban lesz,mint a DVD.
    Nagyon felpörgették a dolgokat,de nem mindenki vesz vagy engedheti meg magának,hogy évente cserélje a plazma-lcd tévéjét-bármi más kütyüjét, vagy vegyen még egyet pluszba.

    Ahogy itt írták előzőleg net szempontból viszonylag jól áll az ország,de még mindig vannak olyan helyek ahol csak mikrós net van,ha van.
    A mostani helyzetben nem valószínű,hogy hatalmas vagy bármilyen fejlesztésbe kezdenének a szolgáltatók,pláne ha a kormány tőlük is beszed némi zsebpénzt.

    Nem tudom miért kell ennyire kiakadni ezen,hogy nem lesz benn az új vacakba ez a funkció.Tényleg nincs értelme,az már más tészta,hogy ettől nem lesz olcsóbb a Win8,de hát ott is kell a dugipénz.
    Jópár éve KMPlayer és GOMPlayer meg MPHC amit filmnézésre használok,ezekhez általában nem kell semmilyen külső codec pack a gépre,és a DVD-t is lejátszák.

    [ Szerkesztve ]

    " Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

Új hozzászólás Aktív témák