Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sohajda90

    tag

    Hát akkor én is beszállok, de lehet nem kellene még olajat önteni a tűzre :D

    Nagyon nagy divat let szídni az almát, pedig szerintem nagyon erősre sikeredett az idei széria. Pont azokban kavult amiben kellett és ami a nap mint napi teljesítmény során feltűnik (nyers CPU erő, üzemidő, kamera).

    Lehet mondani, hogy cask behozzák a lemaradást és már nem annyira innovatívak, mint a többi gyártó, de azért azt tegyük hozzá, hogy ez az azért van mert az ázsiai gyártók minden techdemót betolnak a telefonjaikba, cask hogy elmondhassák, hogy már piacon vannak vele. Példát is hozok, mielőtt szó érné a ház elejét:
    -Tripla kamera: én májusban vettem céges használatra egy Huawei P30-at, pont a tripla kamera miatt, magán telóm iPhone X. Azt hittem, hogy a kettőt kombinálva majd nem kap el a must have érzés az iPhone 11 Pro láttán, de sajnos nagyon nem jött be a számításom. A P30-as kamera teljesítménye gyászos még a X-hez is hasonlítva, holott az X-hez képest mind az XS és most a 11-es széria is óriási előre lépés. Kezdve a nappali képminőségtől odáig, hogy a három látószögnek teljesen más a színérzékelése és a minősége. Ha lefotózom a fehér szobám falát a P30-al a normal kamera fehéret mutat, a zoom sárgát a széles meg szürkét...ennyit erről, az iPhone 11-nél meg tudták oldani, hogy ne legyenek ilyen colour shiftek, ráadásul ahogy a három kamera együtt tud működni real time és látod hogy mit lát mondjuk az ultraszéles miközben a simával fotózol is nagyon hasznos és üdvös ujdonság. Amit majd biztos lekopiznak a többiek is, cask kíváncsi vagyok az Androidos nem célfejlesztett vasak, plusz memóriakezelés mennyire fogja elbírni...

    Másik a reverse wireless töltés. Ok, hogy az iPhone kihagyta, de gyakorlatilag tavalyi Mate 20 Pro-ban 5 wattal ergó semi értelme nem, tényleg inkább cask tech demo. Idén már javultak az Androidos gyártók, de még mindig problémás, hogy egy kis mobiltelepről akarsz bármi más eszközt legyen az csak egy okosóra vagy wireless headset feltölteni. Ha eljut oda a technika, hogy ez érdemben használható legyen, akkor majd az alma is beleteszi, addig nem égeti magát félmegoldásokkal.

    Az meg amit a Samsung a Fold-dal meg a Huawei a Mate X-el leművelt szintén önmaguk égetése. A Samsung gyakorlatilag második nekifutásra kitolt egy olyan készüléket ami 2x annyi mint az iPhone 11 Pro Max, de maximum cask vitrinben tárolhatod mert még a zsebpiszok is bejut a zsanérba és ott ragad örökre...a Huawei meg nem is merte paicra dobni a Mate X-et immár fél évvel a bejelentés után...az Apple legalább megtiszteli annyival a felhasználóit, hogyha már valamit méregdrágán ad az működik is, és legyen bárki bármekkora Apple hater vagy Android fanboy, az vitathatatlan, hogy a Galaxy Fold-nak semi létjogosultsága nincs a jelenlegi állapotában...akkor meg minek? Mint írtam színtiszta tech demózás, semmi más...

    Még 1 példa...5G, még ba sem indult kb. a szolgáltatás ki sem alakultak a standard hálózati normák, minek ezt máris beleerőltetni a készülékekbe?

    És ezzel nem azt akarom mondani, hogy minden új kezdeményezés, kutatás-fejlesztés felesleges. Csak annyit, hogy ezek a csapatok működhetnek a háttérben is (higgyétek el tuti az Apple is dolgozik már a fent leírtakon), de nincs semi értelme ezeket beleerőltetni a jelenlegi készülékekbe, cask azért, hogy elmondhassuk, hogy mi vagyunk a leginnovatívabbak a piacon, ha ezek az innovációk jelenlegi formájukban semi pluszt nem adnak a végfelhasználónak, sőt még el is vesznek az élményből, mert mondjuk feleslegesen foglalják a memóriát, szívják az aksit, terhelik a CPU-t...

Új hozzászólás Aktív témák