Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    Én már legalább 2 éve mondom, hogy az egyre jobban elszabaduló árazás a top Android gyártók részéről komolyan vissza fog ütni. Persze önjelölt szakértők állandóan leidiótáztak a fórumon, hogy csak picsogok, mert hiszen minden gyártó annyiért adja a készülékeit, amennyiért megveszik.

    Ez mondjuk igaz. Csak közben látjuk, hogy nem veszik. A jól pörgő Samsung esetében is látszik, hogy hiába fogy viszonylag sok Galaxy S6, egyébként az is csúnyán alulteljesíti a várakozásokat. Ez is csak azt mutatja meg, hogy a top gyártók hozzáállása fenntarthatatlan. A flagshipek eladásai ilyen elmebeteg áron visszaesnek, közben pedig értelmes középkategóriás és felső-középkategóriás ajánlatokkal is képtelenek előállni.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz batai15 #19 üzenetére

    Szerintem a V10 nem a G4 tulajoknak szól, hanem azoknak, akik a G4-et kihagyták (mondjuk G3-ról vagy G2-ről, esetleg más gyártó készülékéről váltanak). Persze jó kérdés, hogy az amúgy is csúnyán túltolt nyitóárral kezdő G4 mellé minek még egy még drágább készülék.

    Azt nem értik a top gyártók, hogy a vásárlóknak nem az a baja, hogy túl olcsó egy flagship és szeretnének még többet költeni. Pedig pont úgy viselkednek, mintha ezt hinnék.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz ak76 #21 üzenetére

    Igen, de az iPhone egy kicsit más kategória, ráadásul mindig ezen az árszinten mozgott. Egyedül az Apple képes arra, hogy fenntartsa, sőt bővítse az érdeklődést a drága telefonja iránt.

    Csak autós példával tudok élni:

    Ha az Opel kiad egy Audi-verő prémium autót mondjuk 30%-al olcsóbban, akkor az sláger lesz. Ha az Opel a modellváltásokkal fokozatosan egyre közelebb kerül az Audi árszintjéhez, míg végül nincs értékelhető különbség köztük, akkor persze, hogy az emberek többsége úgy működik, hogy "hát ennyi pénzért már inkább Audit veszek". Valószínűleg te is így tennél.

    Ez zajlik le az LG - Samsung versengésben meg ez zajlik le a Samsung - Apple versengésben is.

    Én nagyon kedvelem az LG-t, boldog tulajdonosa vagyok egy G4-nek is, de vonatkoztassunk el attól, hogy mit érzünk mi: A többség számára az LG nem éppen bizalomgerjesztő márkanév. Nem fognak egy G4-ért annyit fizetni laikusok, mint amennyibe kerül, inkább megveszik azt, amiről úgy gondolják sokkal jobb. Ez nem fanboyság, nem hülyeség, nem kivagyiság, egyszerűen egy laikus nem tud olyan szempontok alapján mérlegelni, mint mi egy tech fórumon, hanem általa is megfogható kapaszkodókat keres. Márpedig a közbeszédben az Apple neve sokkal jobban cseng, mint az LG. De még a Samsung is.

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz SX Wave #27 üzenetére

    Nem lehetne egy szakmai témából kihagyni ezeket az ostoba sztereotípiákat? Megint elmegy a topik egy agyatlan gyepálásba.

    Androidosként ég a pofám, hogy mindig ilyen hülyeségekkel kell ostorozni az Apple usereket. Mi szükség van erre? Nézz inkább magadba, te kezeled vallásként az Androidot, mert idejössz, hogy kifejezd hitbéli meggyőződésedet és keresztes hadjáratot indíts az általad vélt "hitetlenek" ellen.

    "az Android meg, mindig is az ésszerű kompromisszumok tere volt"

    Ahogy az iOS is, ugyanis egy platformot a rá elérhető appok tesznek ésszerű döntéssé, ebben pedig sem mennyiségileg, sem minőségileg nincs hiány "odaát".

    A részemről offoltam ezt a témát, továbbiakban nem reagálok fanboykodásra.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Ixion77 #35 üzenetére

    Egyébként sokáig én is ódzkodtam az LG-től, mert tényleg ők voltak az a gyártó, akik azért olcsóbbak mindenki másnál, mert gagyibbak is. Aztán szerintem a Google (Nexus) partnerség nagyon-nagyon jót tett nekik, megtanultak közben telefont és nem utolsósorban tisztességes szoftvert fejleszteni.

    Én a G4-ről úgy gondolom, hogy az idei év legtisztességesebben összerakott telefonja. Direkt fogalmazok így, mert messze nem ez tudja a legtöbbet. Nincs alapból vezeték nélküli töltés, nincs alapból gyorstöltés, nincs ujjlenyomat olvasó (meg vele ujjlenyomat olvasós görgetés), meg sorolhatnám azokat, ami most egy flagshiptől joggal elvárható. De amit tud, azt annyira korrektül tudja, hogy nekem szolgáltatói áron 130 ezerért nagyon megérte (akkor még a szürkeimport sufni GSM-ek is 140 körül adták). Ez most egy nagyon erős "majdnem flagship" telefon, lényegében felső-középkategóriás áron. De a nyitóár szerintem pofátlanul horror kategória volt.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Xaels #37 üzenetére

    Igen, elvileg. De ezért mondtam, hogy alapból nincs gyorstöltés. Meg vezeték nélküli sem, csak ha megveszed a gyári Quick Circle flip tokot, vagy rendelsz Ebayről 3 dollárért egy Qi képes tekercselést amit csak bele kell ragasztani a gyári hátlapba és lesz... teljesen érthetetlen baromság.

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Xaels #46 üzenetére

    Nézd, én is tudok élni sok minden nélkül, elvégre nem vettem volna meg a G4-et, ha ezek hiányát nem tudnám elviselni. De én úgy vagyok vele, hogy kerüljön egy telefon bármibe, legyen benne minden ami az adott kategóriától elvárható.

    Én anno a Galaxy S6 és a G4 között őrlődtem, mert mire megjelent a G4, azzal a nyitóárral nagyjából egálban volt az S6-al. A dilemmát az okozta, hogy a G4 egy összeszedettebb, jól optimalizált készülék, míg az S6-ban több a kakaó és technológia (csak épp a szoftvere olyan-amilyen... tipikusan Samsungos). Aztán az LG elég gyorsan árzuhanásba kezdett, így végül nem volt kérdés melyik a nyerő (nekem).

Új hozzászólás Aktív témák