Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz pergabb #187 üzenetére

    Én is hajlok arra, hogy mesterségesen van visszatartva a kártyahozam, de szerintem a 3060-nak lenne kötelező megváltoztatni ezt a helyzetet. Mert ebből mennyiséget kell eladni, Samsungnak mennyiségben, jó kihozatallal kell a GPU-t gyártani és NV-nek akkora hasznot hagyni rajta, hogy az AIB partnerek is akarják gyártani/eladni a kártyákat teljes mellbedobással.
    Ha ez a rendszer magától felpörögne, akkor senkinek nem lenne szüksége szükség erre a korlátozásra. Elvileg ez az aib partnereknek nem segít több kártyát eladni, hacsak ez a cél nem érdekli őket, mert azok továbbra sem szándékozzák a teljes (gamer+bányász) piacot kielégítő mennyiséget legyártani ebből.
    De mi van ha a beindításhoz az Nv-nek kell lemondania a hasznáról, az AIB-ok javára, akkor Nv választhatta ezt azért, hogy a selejt GPU-k eladásával kompenzálhassa az itt jelentkező a bevételeinek a csökkenését.
    Persze csak nagyvonalúan feltételezem, hogy sikerült úgy megtervezni és beparaméterezni ezt a GPU-t, hogy ne a gyártásnál legyen a szűk keresztmetszet, illetve azt, hogy NV érdekelt a partnereknek a helyzetbe hozásában, hiszen a piac nagyobb része az AIB termékeket keresi.

    Én először megvárnám, hogy tényleg ne hozzon semmilyen javulást az ellátásban, és azután jelenteném ki, hogy felesleges volt.

Új hozzászólás Aktív témák