Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz Dragon3000 #272 üzenetére

    extra, miután megírtam ezt a hosszú szöveget, beraknék még egy kis GTX generációs összehasonlítást.. nekem 1070-em van perpill, mert 30xx nem volt értelmes emberi áron
    GTX 770 - 230W - 34 GPixel/s - 139 GTexel/s - 3.3 TFLOPS (32)
    GTX 970 - 148W - 66 GPIxel/s - 122 GTexel/s - 3.9 TFLOPS (32)
    GTX 1070 - 150W - 107 GPixel/s - 202 GTexel/s - 6.4 TFLOPS (32)
    RTX 3070(!) - 220W - 165 GPixel/s - 317 GTexel/s - 20 TFLOPS (32)

    770-ről 970-re 35%-os fogyasztáscsökkenés mellett a pixel rate majdnem duplázott, a texel rate 10%-al csökkent, az FP32 20%-ot nőtt.
    970-ről 1070-re arányaiban megegyező fogyasztás mellett kb 60% teljesítménynövekedés volt.
    1070-ről 3070-re ~45%-os fogyasztásnövekedés mellett 55% teljesítménynövekedést kaptunk.. egyedül az FP32 teljesítmény nőtt 3szorosára. a 2070 meg egy nokedli szar 25W fogyasztásnövekedésből alig hoz "erősödést".
    (*)

    értem amit mondotok...
    be kell látni, hogy lelassult a fejlődés, már nem lehet megoldani a teljesítmény növekedést jelentős fogyasztásnövekedés nélkül... de ez nem tartható.... nem mehet a végtelenségig.
    mivel nincsenek rákényszerülve semmire, csak arra, hogy ki kell adni az "erősebbet" (mondjuk most pont delayezik, mert ugyebár hehehaha kurvanagy raktárkészlet maradt az előző genből, pedig mekkora hiány volt belőle :U ), kerüljön az bármibe, így ki is adják.. kis fejlesztés az, hogy jelentősen növelem a fogyasztást egy pár százalék teljesítménynövekedésért cserébe. persze jól megsarcolják, mert a "hiány" miatt hozzászoktak a jóhoz.. a jó magas árhoz..

    bezzeg ha be kéne férniük a fogyasztási keretbe, akkor elhihetitek, hogy meg lenne oldva.
    ad1: nem 2 évente muszájból adnák ki a kártyákat (most is vissza tudják tartani a next gent, csak azért mert csomó old gen megmaradt)
    ad2: ad1

    a szükség nagy úr.. ez most igazán belátható egy világjárvány után és egy világválság elején :D

    mindegy, hagyjuk a témát, nem vagyunk egy nézőponton.
    a hangsúly nálam azon volt, hogy ha akarnák meg tudnák oldani a 200wattba beférést genről genre teljesítménynövekedés mellett, de k*rvára nem akarják

    (*) és sokak szerint ez így jó, és ez a fejlődésnek a netovábbja. :K

    [ Szerkesztve ]

    -

Új hozzászólás Aktív témák