Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • <Adamsky>

    nagyúr

    válasz ShadowX #8 üzenetére

    "Nem mindegy, hogy új főverzió van minden évben vagy alverzióznak?"
    Alapvetően mindegy. Én csupán oda szerettem volna kilyukadni, hogy a rendszer megfelelő átszervezésével - ld. "Project Treble" kiterjesztése - talán (?) meg lehetne oldani, hogy ne kelljen mindig mindent a "pincétől a padlásig" cserélni.

    " ... nem adnék úgy GPS licencet gyártónak a google helyében, hogy nincs garantálva a legalább 3 főverzió (+biztonsági frissítés) support."
    Ezt egészíteném én ki azzal, hogy az utolsóra pedig addig jöjjenek a javítások, amíg azt a Google támogatja.

    " ... azt tartanám fenntarthatónak hosszú távon, ami a konzoloknál megy ... "
    Nem tudom, hogy mi megy a konzolokon (sose volt), de azzal egyetértek, hogy ez ami most megy - 4-6 havonta egy új (ami néha alig különbözik az előzőtől) model - , igazából senkinek sem jó. Nekem pl. a stabilabb rendszer, a hosszabb támogatás sokkal többet vetne a latba, mint egy X. lencse a hátlapon.

    #9 aprokaroka87
    Persze, mutogatni tényleg lehet, de ha a Google akarná (vajon miért nem akarja?) akkor pikk-pakk rendet vághatna a renitens gyártók között.

    " ... sok Soc gyártó eleve nem is tud olyan hardvert gyártani, ami garantálja azt hogy azon pl 3 főverzióval későbbi oprendszer is normálisan fog futni ... "
    Már jó ideje eljutottunk oda, hogy még egy közepes SoC kb. mindenre elég. Persze lehet nem lesz annyira "snappy" a rendszer, mint a legújabb vason, de az átlag felhasználó számára szvsz. bőven elég lenne. Memóriából - ami pl. az én első készülékváltásomnál (HTC Desire → Xiaomi Mi2s) játszott utoljára igazán szerepet is annyi van már, mint a szemét.
    Szóval ez szerintem rossz kifogás.

    #11 fornettisuti
    "Hardeverhez készül a szoftver, nem fordítva."
    Na, ez az! Csak manapság a lekvár teszi el a nagymamát.

    #21 aprokaroka87
    "A gyártók által kiadott Android " mutációk" igazából azért vannak, mert a Google szerintem inkább a " vázat " fejleszti."
    Fú, ez megint lehetne mit írni. Röviden: funkcionalitásban nem kicsit (és ezen van a hangsúly) a stock droid sajnos mind a mai napig a "mutánsok" mögött kullog. Viszont a mutánsok pedig egy jó Lineage-hez, CrDroid-hoz v. AOSPExtended-hez képest vannak lemaradva, és akkor az Xposed / EdXposed-ról már ne is beszéljünk.
    Az utóbbi pár évben egyébként volt szerencsém egy ilyen igazi mutánst - az Emui-t - kicsit közelebbről is megismerni. Sajnos ez a rendszer már nem csak külsejében nem hasonlít az Android-ra, hanem már belül sem. Mikor alap Android funkciók hiányoznak v. nem úgy működnek, akkor én arra azt mondom, hogy ez a rendszer nyomokban Android-ot is tartalmaz. És ezt - sem - kellene a Google-nek engedni. Viszont ők szemlátomást inkább a mennyiségre hajtanak mintsem a minőségre. Jó ez a dagonya így nekik.

Új hozzászólás Aktív témák