Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Lassan én érzem magam kínosan, hogy ezt az előadásnak nevezett kabarét nézem :U :D Kellene még egy indiai és egy orosz kolléga is a fellépők közé, hogy teljesen PC legyen a line-up.

    [ Szerkesztve ]

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz bigdady #49 üzenetére

    Nyugi, egy 20-asért úgy fogják kiszórni a tulajdonosok, hogy öröm lesz nézni.

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Hivatalos hazai árak:

    Galaxy S10e 128GB: 257 990 Ft

    Galaxy S10 128GB: 309 990 Ft
    Galaxy S10 512GB: 394 990 Ft

    Galaxy S10+ 128GB: 344 990 Ft
    Galaxy S10+ 512GB: 429 990 Ft
    Galaxy S10+ 1TB: 549 990 Ft

    (Galaxy S9 64GB: 169 990 Ft)
    (Galaxy S9+ 64GB: 199 990 Ft)

    [ Szerkesztve ]

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz Noukoum #82 üzenetére

    Persze, de most ennyiért lehet megvenni őket, ahogy az iPhone 6s-t is rengetegen vették, mikor megjelent az iPhone 7, ilyen ez a biznisz.

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz LurkerSheik #726 üzenetére

    Melyik SES-ben voltál? Ki vannak téve az új tokok is? Én a világoskék szilikont mindenképpen meg szeretném nézni :K

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz Gubu0101 #730 üzenetére

    Nekem is Rugged Armour van az S7-en (és imádom), de nagyon szerettem az iPhone 6-omhoz vett gyári kék színű szilikon tokot és újra olyat szeretnék :B Ezért akarom megnézni, megfogdosni élőben, hogy milyen a tapintása, menyire csúszik, hogyan nyomhatók alatta az oldalsó gombok, ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz bigrock #733 üzenetére

    Full ugyanaz a két optika (normál, széles látószögű), mint a másik kettőnél. Annyi, hogy teleobi nincs rajta, de szoftveresen sincs különbség, amennyire én láttam eddig.

    LurkerSheik: köszi! Ha végeztem a kávéval, átsétálok oda a belvárosból :K

    [ Szerkesztve ]

  • Alvin_ti4200

    félisten

    Hands-on kritika

    No, én is betámadtam a Westendben lévő SES-t és azt kell, mondjam, nagyon tanulságos egy látogatás volt. Mikor a Vodafone UK-nak készítettük elő az anyagokat hetekkel a megjelenés előtt (igen, a Vodafone-nál dolgozom), azt mondtam, hogy nincs az az isten, hogy ne a zöld S10 legyen a nemsokára kétéves, zsír új állapotban lévő, fóliás S7-em utódja. Hát...

    Az S10+ eleve túl nagy, szóval még csak oda se mentem kipróbálni, meg a dupla kamera az elején amúgy is kizáró ok számomra. Elkövettem azt a hibát, hogy a másik két modell közül az S10e-vel kezdtem az ismerkedést. Öt perc után arra lettem figyelmes, hogy még mindig azt taperolom :U

    Elképesztően jól eltalált méret, rátettem az S7-emet és gyakorlatilag ugyanakkora a két telefon, az új egy picit lekerekítettebb és vékonyabb, de minimális az eltérés. A káva videón meg fotókon sokkal gázabbnak néz ki, mint amilyennek érződik használat közben. Az előlapi kamera kivágás akkor sem zavaró, amikor nincs körülötte trükkösen megkomponált háttérkép (pl. egyik böngészőben, ami a telefonon található sem lóg bele a hasznos tartalomba). A FullHD+ AMOLED kijelző remek, a kék fény szűrő viszont sajnos továbbra is csak a túlszaturált színekkel operáló színprofillal képes működni, hiába lőttük át "Élénk"-ről "Természetes"-re. A pixeleket még közelről sem látni, ott volt mellette két 1440p-s tesó (S10, S7) és nem tudtam megmondani, hogy melyiknek van nagyobb felbontása, mert a pixelek számának növelésével nem kapunk több hasznos területet.

    Gyorsnak szerintem bőven elég gyors a teló, az tény, hogy a Retail mód jelentősen lassít rajta, én kikapcsoltam a Bixby Home-ot (vagy mit), ami a korábbi Briefing helyét vette át (az is egy haszontalan lassú vacak volt), illetve leirtottam az összes kipakolt Samsungos widgetet és érződött a különbség, még ha eleinte se mondtam volna egyáltalán lassúnak a cuccot. Bár jó fejnek tűnik a Samsung, hogy 128GB-os tárhellyel adja a legolcsóbb modellt is, az igazsághoz hozzátartozik, hogy alig több, mint 90GB szabad hely volt a telefonokon, ami azt jelenti, hogy Retail módban (tehát előre feltöltött fotókkal meg videókkal) a gyári szoftver összességében 32GB körüli helyet foglal. Szerintem ez rengeteg, nem tudom, ebből mennyi maga az Android 9.0 és a OneUI 1.1, de tartok tőle, hogy nem a média fájlok teszik ki a nagyobbik részt.

    Az ikonok tényleg elég bénácskák, főleg a zöld telefon az, amit nem értek, hogy ment át mondjuk egy vezető dizájneren. A rács 4x5, 5x5, illetve 5x6 elrendezésű lehet, ami engem jobban zavar az az, hogy a legalsó sorban lévő ikonok alá nem tudjuk kitenni a nevüket, hogy melyik micsoda - legalábbis én sehol nem találtam meg az amúgy nem túl bonyolult, a korábbiakhoz elég hasonló menürendszerben. Ennek esztétikai szempontból lenne jelentősége, nyilván mindenki meg tudja állapítani, melyik mire való. Az "Edge kijelző" névre hallgató funkció szerintem inkább idegesítő, mint hasznos, az ember véletlenül is hajlamos előhozni, ha a jobb szélről befelé húzza a hüvelyujját. Az elsők között kapcsoltam ki ezt a feature-t.

    Az S10e ugye nem kapta meg az Ultrasonic ujjlenyomat-olvasót, egy kvázi hagyományossal kell beérnünk, amit a bekapcsoló gombba tett a Samsung. Ezzel nem is lenne alapvetően probléma, viszont a pozicionálását sajnos elrontották. A gomb nagyon közel van a telefon tetejéhez, így hiába tudjuk az eszközt egy kézzel használni, mivel a gombhoz nagyon ki kell fordítanunk az ujjainkat, ezért még az én nagy kezemnek is viszonylag nehezen volt elérhető ez a terület. Hüvelykujjal szerintem a többség csak akkor fogja tudni feloldani a telót, ha elemeli a kezének minimum jobb felét a telefonról, mutatóujjal e nélkül is megoldható a dolog, viszont azzal ugye kisebb erőt tudunk kifejteni, szóval kérdés, mennyire lesz pontos vele az eszköz. A bal kezeseknek nem tudom, mennyire lesz kényelmetlen a dolog, szerintem ők egy fokkal természetesebb mozdulattal tudják eljátszani ugyanezt a mutatványt, mert ki tudják nyújtani a bal kezükön lévő mutatóujjukat. Ez egy nagyon kritikus pont, ugyanis az ember naponta átlagosan 60-150 alkalommal oldja fel a telefonját.

    Arrébb lépve kettőt farkasszemet néztem a zöld S10-zel, amiért fotók alapján annyira odáig voltam és sajnos élőben egy kicsit csalódás volt, az árnyalatnak nem sok köze van ahhoz, amit a gyári fotókon lát az ember. Ettől még persze szép, de nekem így már kevésbé jön be. A kék ellenben sokkal jobban néz ki, mint fotókon. Kár, hogy a szolgáltatóknál jó eséllyel egyiket sem lehet majd kapni, bár a Vodafone UK-nál a zöld éppenséggel elérhető. Bár az S10 nem tűnik sokkal nagyobbnak az S10e-nél első ránézésre, hiszen a kávái vékonyabbak, de a különbség pont van akkora, hogy már ne legyen kényelmes kézbe venni.

    A kisebbik modellt pont úgy markolja meg az ember, hogy érzi, atom biztos a fogása, míg a nagyobbiknál már egyáltalán nincs meg ez az érzés. Nem hittem volna, de a lekerekített kijelző is zavart, állandóan aktiváltam az "Edge kijelző" funkciót, és miután kikapcsoltam, utána is úgy éreztem, hogy a bal, illetve jobb oldala olyan területe a kijelzőnek, ahova nem akarok nyúlni. Ehhez jön még hozzá a vékonyabb alsó káva, ami vagányul néz ki, ám ez azt a kellemetlen jelenséget is magával hozza, hogy a három navigációs gomb (ablakváltó, home, vissza) is lejjebb került, s mivel az S10 egy picit szélesebb is, mint az S10e, ez a csillagállás pont elég ahhoz, hogy nehezebb legyen elérni ezeket a funkciókat. Egy fokkal jobban igénybe veszi ennek a telefonnak a kezelése az ujjainkat, mert lejjebb kell nyúlni, legalábbis nekem fárasztóbb volt ezt a modellt használni, mint a kistesóját.

    A teleobjektív nem rossz, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem tudom, mikor jön jól egy pontosan kétszeres optikai zoom a mindennapok során. Ahol érdemben használni szoktak egy teleobit egy DSLR-en az jellemzően a normál fókusztávolságnak inkább a háromszorosa, legalábbis, ha kültérről van szó, nem pedig termékfotózásról vagy ilyesmi. A nagylátószög elég jó, torzít természetesen a széleken, de ez nem a telefon hibája, így működik a fizika. Ami érdekes lehet az az, hogy függőlegesen tartva készíthetünk vele panoráma fotókat, amik így vertikálisan sokkal nagyobb látószöggel rendelkezhetnek, mint amit megszoktunk. A minőséggel kapcsolatban nem vonnék le túl sok következtetést, hiszen nem tudtam kivinni kültérre egyik mobilt sem, azt sajnos látom, hogy a túl erős zajszűrés sajnos az S10 családban is jelen van, illetve ha valami árnyékban van, akkor a kelleténél sötétebb lesz és sajnos a részletessége is romlik. Tulajdonképpen ez a problémám az S7 kamerájával is. A túlszaturáltság kevésbé van jelen az S10 által készített fotókon, de még mindig jóval "színesebbek", mint amit ideálisnak tartanék. Az optikai képstabilizátor ellenben elég jól dolgozik, azt szerintem szeretni fogják azok, akik sokat videóznak.

    A két telefon közül az S10e egyértelműen jobban használható a mindennapokban (számomra legalábbis) és még akkor is azt választanám az S10-zel szemben, ha a két modell ugyanannyiba kerülne. Így viszont, hogy az előbbi még olcsóbb is vagy 50 ezer forinttal, egyszerűen no-brainer. Remélem, hogy a Vodafone Magyarországhoz érkezik májusig a fehéren kívül más színű modell is, mert olyat pont nem szeretnék venni, hiszen sötét vagy közepesen sötét színű gyári tokot választanék hozzá, aminél csúnyán néz ki az optikák körül lévő fehér keret.

    Megjegyzés: a képek az S7-tel készültek Auto módban. Az elkészült fotókat aztán utólag lekicsinyítettem a gépen. Igen, csúnyán látszik a hordó effekt rajtuk, ezért is szeretném cserélni a cuccost.

    [ Szerkesztve ]

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz Remus389 #834 üzenetére

    Köszi Neked és mindenkinek a visszajelzést, örülök, ha tudtm érdemi infóval szolgálni :R Nem én voltam, aki a megjegyzést tette a boltban, mert egyedül mentem és csendben voltam, de a megállapítása helytálló volt a hölgynek sajnos. Egyébként ha az arcfelismerő jól működik természetes fénynél, akkor lehet azt használni elsődlegesként a képernyő feloldásához, aztán a másodlagosnak be lehet állítani az ujjelnyomat-olvasót gyenge vagy esti fényviszonyokhoz. Nekem ez még önmagában nem kizáró ok, de tény, hogy nagyon át fogom gondolni a dolgot, mielőtt váltok, mert az S7 a kamerát leszámítva szinte tökéletes jelenleg.

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz AMD Power #1026 üzenetére

    Én továbbra sem értem, hogy kerülhet ugyanannyiba egy telefon egy 8 ezres és egy 16 ezres előfizetéssel, illetve, hogy lehet majdnem egy árban az S10e meg a sima S10 :F

    S10e előfizuval 204 ezer Ft
    S10 előfizuval 216 ezer Ft

    [ Szerkesztve ]

  • Alvin_ti4200

    félisten

    válasz leslien #1042 üzenetére

    2017 októbere óta nem kellene, hogy kártyafüggetlenként árulják a szolgáltatók a telefonokat még előfizetéssel is? :U

Új hozzászólás Aktív témák