Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nisida

    aktív tag

    válasz dabadab #20 üzenetére

    Bocsi de amit írsz éppen azt mutatja, hogy nem érted a blokkláncban rejlő igazi lehetőséget. Jelesűl 2 dolog:

    - A blokklánc nem hamistíható , vagyis ami benne van az ott ismarad (ízlés kérdése, hogy ez jó vagy rossz, mert egy titkos szolgálatnak alapjában rossz, mert egy lakosság nyilvántartásba nehéz lesz 200-300 embert valamilyen indok miatt belecsempészni, hogy nem létező szamélyeket generáljanak 1-2 nap alatt pl, egy fedett akcióhoz. Ezzel szemben egy ingatlan tulajdonosnak jó lesz, mert nem lehet tőle elvveni az ingatlanját egy kis földhivatali manipulációval. )

    - A blokklánc decentralizált - persze van ripple meg stb. az más de ezt most hagyjuk, mert általánosságban ez marginális - vagyis nincs egy helyen hanem mint az internet parasztosan szanaszét van , mindenkinél aki letölti, használja, stb. a blokkláncot ott van nálla. Vagyis könnyen elérhető és nehezen lehetne megsemmisíteni.
    Ez pl. nekünk állampolgároknak jó, ha pl az pénzünket, ingatlanunk adatait, stb. tárolunk. De rossz is lehet mert ez azt is jelenti, hogy bárki be tud menni a "bankfiókba" és elveheti a pénzecskénket ha elég hülyék vagyunk és 12345678 számmal védjük a walletett.

    A felhasználás esetén a blokklánc nem abban jó vagy rossz, hogy milyen mennyiségben és mit tárol hanem abban, hogy a fenti leírt dolgok miatt egy könnyen kivitelzhető és matematikai eleveken nyugvó biztonságot nyújt. Vagyis az értékét ez határozza meg.

    Persze az kétségtelen, hogy nem mindenre jó. De szerintem az ember alapjában még minding egy ősember , amikor felfedeztük a tűzet, minden meg akartunk sütni vele... aztán persze lassan rájöttünk, hogy az asszony élőben jobb mint sülten és így tovább... a punding próbája az evés. ha csak a 80-20% szabályt vesszük, akkor nagy valószínüséggel a coinok felhasználásának 80% a coinok 20% fogja adni a többi meg leves.

    "Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

  • sb

    veterán

    válasz dabadab #23 üzenetére

    Így van.
    Ill. annyi összefüggés azért van a két dolog között, hogy a kulcsos aláírásokra is mond(hat)ják, hogy nem biztonságos, mert az XZY tuti tudja törni, ASD meg már rég kvantumszámítógéppel nyomja gyíkember operátorokkal a háttérben.

    A decentralizáltság pedig struktúrájában oldja a központi törhetőséget...
    De ez csak az elmélet és itt jön a lényeg: Nem vagyok biztos benne, hogy sok abszolút nem védett node (még ha időben is korlátozott a dolog) törését nem lehet-e ugyanúgy vagy akár könnyebben megoldani mint egyetlen, de jól védett központi helyet.
    Innentől meg kicsit anarchista feltevés jellegű az egész: biztos jobb, csak mert nem központi... mertcsak.

    És visszatérve a lényegre: ezen kívül meg konkrét problémakörre nehéz ráhúzni, ahol pont erre lenne szükség.
    Eddig kb. a pénzmosás jellegű coin felhasználás lett az egyetlen gyakorlati haszna amit tényleg nehézkes máshogy megoldani... ez meg annyira nem pozitív vívmány. Bár erről is megoszlanak a vélemények. :)

  • Ribi

    nagyúr

    válasz dabadab #35 üzenetére

    Neeem, a blokkcsénnek nem ez a lényege, ez hülyeség. Ez a kiváltjuk a pénzt kojinfosnak a lényege. Blokkchain egy "technológia", amit legtöbben kojinfosra használnak. És sokan nem látnak tovább ennél. Mert a két dolog sajnos már sokak számára szinonima lett.

    [ Szerkesztve ]

  • kicsizoz

    csendes tag

    válasz dabadab #20 üzenetére

    Pont jó a példa, a blockchain ereje pl. az államigazgatásban van, ott ahol több hivatal jelenleg 4-5 pecséttel ellátott papírokat postázgat egyik helyről a másikra, vagy egy adásvétel, ahol kell az ügyvéd szárazbélyegzője, közjegyző, bank, tulajdonosok és tanuk, és a hivatalok papírjai, rengeteg papír rengeteg pecsét sok példányban, mindezt azért mert senki nem bízik meg a másikban.

    Erre pont jó megoldást adhat a blockchain!
    Nem feltétlen kell publikus lánc legyen, lehet a hivatalokban elosztottan működő architektúra, így senki nem vállalja magára az adattárolás, és egyben mindenki egyszerre, továbbra sem kell meglegyen a bizalom, de a papírmunkát és az irattárakat esetleg kiválthatjuk végre...

  • haxiboy

    veterán

    válasz dabadab #46 üzenetére

    A szavazás szerintem teljes mértékben megvalósítható blockchainen, például one time pubkeyekkel, így csak a privát kulcs birtokosa tudja hogy az a tranzakció hozzá tartozik, másnak nem mond semmit, viszont egyértelműen látni lehetne hogy egy adott contract (pl pártonként külön contract hogy ne legyen félreértés/félreszavazás) hány szavazatot kapott.

    A személyi igazolványok működhetnének "walletként", saját jelszó nélkül senki nem tudna szavazni, nem lehetne visszaélni a számlálgatásokkal...

    (#49) opr: Könyvelt számlák tárolása meghamisítatlanul, pl (DMS rendszerek), Identitás rendszerek ahol fontos a személy egyértelmű azonosítása, IOT rendszerek, ahol sok kis erőforrású eszköznek kell nagy mennyiségű adatot továbbítani/vagy adatokkal dolgozni, Zeneipar ahol mint fizetőeszköz működik és közvetlenül a szerzőhöz/jogtulajdonoshoz mehet a pénz mindenféle kiadót megkerülve.

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dabadab #44 üzenetére

    Kissé szőrszálhasogatsz, nemde? :)

    Ki mondta, hogy nem elosztott rendszer, amilyen példákat írtam? :) Nem értelek :)

    Satoshi Nakamoto (személy, vagy csoport, mindegy), a bitcoin protokollt fejlesztette ki, tudtommal :)
    A gyakorlatilag kizárt helyett ajánlom a keresőt mint minden ember barátját, akinek kérdései vannak, hidd el megéri.

    Ha ott van a blockchainben kitörölhetetlenül mindenkinek az azonosítója, az mitől lesz anoním?

    A jelenlegi szavazási rendszer is anonim, csak azt regisztrálják, hogy elmész szavazni, azt nem hogy kire szavaztál, erre az anonimitásra gondolok, nem kötik a nevedhez hogy Te xy-ra szavaztál, "csak" hogy voltál szavazni. Idézném magamat, de nem szokásom, Te is idézted, ott a válasz a mondandómban "nem feltétlen hozzákötve a vokshoz az adott szavazót "

    " Meg ez mit adna hozzá a rendszerhez?"

    Mármint az mit adna hozzá a rendszerhez, hogy nem lehetne a választásokon csalni a voksokkal? :D
    Nem értem a kérdésed, biztos nagyon szerda van, elnézést :)

    Amúgy másik példa: hazai és eu-s pályázati rendszer :) Beadott támogatási pályázatoknál nagy hasznát venné az ember, ha nem kozmetikáznák az adatokat, hogy egy adott kiválasztott kapja meg biztosan azt a támogatást, hanem az, aki a legjobb ajánlatot tette :)

    (#46) dabadab Erre vannak az okosszerződések, egy nagyon általános leírás róla, de angol sajtóban jobban ki van fejtve.

    (#47) Tapsi ha itthonra érted, hogy működik az e-közigazgatás, ugye azt viccnek szántad? :) vannak gondok vele, nem is kicsik

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dabadab #61 üzenetére

    Digitális aláírás nincs megoldva jelenleg a rendszerben, bér 2-3 éve nem néztem hogy volna ilyen.

    A pályázati példánál csak azt felejted ki, hogy attól mert alá van írva még lehet csalni vele, az előbbi példámnál maradva, hogy leadják a fülest az eddig beérkezett pályázatokat megnézve, hogy mennyit írjon a pályázati összegre, azután adja be.

    Míg smart contract (okosszerődés) megoldásall is megoldható, hogy oda érkeznek a pályázatok (egy láncba) és addig nem megtekinthetőek, amíg pl a pályázati határidő le nem jár.

    Milyen "technikai konkrétumok"-ra vagy kíváncsi?
    Írjam le pontokba mint Te?

    1. Pályázó A beadja a pályázatot kap értesítést róla (határidő még nem járt le)
    2. Páláyzó B beadja a pályázatot, kap értesítést róla (határidő még nem járt le)
    3 ....stb ahányan pályáznak.
    4. Lejár a határidő, kinyitható a lánc, megtekinthető a pályázat és a nyertes.

    Biztosítva van a blokkláncban, hogy azt a doksit akkor és ő adta be, nem nyúlt hozzá senki, nem volt megtekinthető...stb.

    Itt még lehet szofisztikálni, ha tartalmi hiba van, vagy hiány pótoltatni kell a pályázatot, akkor arra van mód, hogy ezt megtegyék, de ezt jogszabályok szabályozzák.

    Más példa: ingatlan adás-vételnél is használható lenne, vevő átutalja a pénzt (teljesíti a kötelezettségét), akkor az okosszerződés ennek teljesítésekor átírja a nevére az ingatlant.

    Számomra is újdonság, hogy van már magyar cikk erről, ezt még nem láttam én sem eddig.;

    (#60) emvy ok, szerintem nem értettelek félre, vagy csak elbeszéltem melletted :) Bocsi, hasonló a gondolatmenetünk.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dabadab #67 üzenetére

    Blockchain sincs, szóval ez nem egy igazi kifogás.

    Ez nem kifogás, csak ténymegállapítás volt, vagy sóhaj, hogy legalább digitális aláírás lenne benne :)

    Ez egy simán kezelhető probléma: mondjuk elsőre mindenki csak a hasht adja be, a konkrét pályázatot nem, aztán a hash beadási határidejének lejárta után azok, akik adtak le hasth, beadják a pályázatot is.

    Szerintem jobb ha postára adják a pályázatot, érkezési idővel, határidő napján érkezzen be az adott pályázatra :)

    Hogyan? Hol tárolod addig a kulcsokat? Kik üzemeltetik a blockchain infrastruktúrát? Hogyan finanszírozzák ezt?

    Irattáros egereket kell megkérni rá, hogy ezt kezeljék, leviszik a rejtett odujaikba és rendszerezik őket amíg szükség nem lesz rá. Valamint harci menyétek őrzik majd a lejáratokat, nehogy illetéktelenek kezébe kerüljön :) Finanszírozásra pedig ismét bevezetik a füstadót, ha nem lenne elég, akkor a hajnövekedés adót minden hónapban beszedik centiméter alapon, kopaszoknak fix díjat kell majd fizetni évente :)

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dabadab #70 üzenetére

    Természetesen annyi fogalmam van róla mint Neked a smart contracthoz:)
    Válaszom egy határozott talán :)

    Ez a válasz megfelel? :)

    Nem kötekedek, csak nincs kedvem meddő vitát/értetlenkedést folytatni.

    Úgy érzem, hogyha azt mondanám, hogy az ég kék, akkor arra is az lenne válaszod, hogy ez nem igaz, hisz ha repülőn ülsz vagy magas hegyen vagy, akkor lilás árnyalatú, nem pedig kék :)

    Ja és béke, nem szájkaratézok :)

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dabadab #74 üzenetére

    Pontosan :) Szintén zenész? :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • mepet

    addikt

    válasz dabadab #20 üzenetére

    Igen, tényleg. A BM-es példában például nagy előny lenne, hogy minden félnél ott lenne a teljes lánc, az adatok hozzáférhetőek lennének offline esetben is (csak addig nem frissülnek), illetve a központi adatbázis hiányában a hamisításhoz az összes hivatal jelentős részén kéne módosítani az adatokat. Ha ezt még törvényileg is megtámogatnák, az valódi hamisíthatatlanságot jelenthetne, egyszerre ezer hivatalba kéne betörni egy kamujogsi bejegyzéséhez. Nyilván, ha a jelenlegi megoldás marad, hogy "majd leszólnak a minisztériumbó', 'oszt átírjuk", akkor felesleges a technológián változtatni, akkor a hivatalok x%-án tárolt láncot is fogják tudni egyszerre hamisítani központi utasításra. Ettől függetlenül pl. erre a célra tökéletes. Ezen az sem változhat, ha esetleg más technológiával is megoldható ugyanez. Szerintem ezért is gondoljuk sokan, hogy a blockchain technológia kissé túlhaladta generációnk korszellemét, hiszen a blockchain konszenzusra épül, márpedig a társadalmunk egyre kevésbé képes konszenzusos döntéshozatalra.

    "Igazából a blockchaint olyan szituációkra találták ki, amikor nincs egy központi szervezet, ami kezelné az adatokat"
    Jól látod, esetünkben a jogsik nyilvántartása pont nem ilyen, ott van egy központi adattár, ahol a miniszter vagy az ő beosztottja kezeli az adatokat. Csakhogy erre nincs szükség. Jobb lenne, ha nem lenne. Jobb lenne, ha az a központi adatbázis maga a lánc lenne, és egyenrangú félként minden arra jogosult hivatal be tudná jegyezni az adatokat. Minisztériumra pedig nem lenne szükség. Akár úgy is működhetne, hogy a földrajzilag legközelebb lévő 100db hivatal érvényesíthet egy új hivatalt. Miért igazolja a minisztérium, hogy megvan a jogsim, mikor nem is látta a miniszter, hogy tudok vezetni? Hogy tudok vezetni, azt a vizsgabiztos igazolta. Hogyan adhat neki ehhez papírt a Minisztérium, miért nem a többi vizsgabiztos konszenzusán alapul, hogy ki lesz új vizsgabiztos? Miért nem vezetheti vissza akár az igazoltató rendőr, hogy nekem ki adott jogsit konkrétan, melyik vizsgabiztosnál vizsgáztam? Én ezt várnám a 21. századtól. 100% transzparenciát, ahol valódi felelősök vannak. Lokális megoldásokat a globális problémákra. Azaz decentralizációt.

    A blockchain nem fogja megoldani társadalmunk problémáit, azokat nekünk kell megoldanunk. Használjanak blockchaint egyre többen, hátha közelebb visz a cél felé. (Ezen topicból idézett más szavakkal: hátha megfogalmazza valaki végre a problémát a megoldáshoz.)

    (Nem tudom, hogy mit fejlesztenek konkrétan a BM-nek, nyilván nem egy új társadalmi berendezkedés alapjait. :D Én is annyit olvastam róla, amennyit linkeltem korábban.)

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dabadab #74 üzenetére

    Végre eljutottunk odáig, hogy érdemben legyen szó valamiről és pont akkor hirtelen elmegy a kedved az egésztől, miután egészen eddig hosszú, ám konkrétumoktól mentes hozzászólásokat írtál?

    Visszatérve egy kicsit erre, milyen konkrétumokról beszélsz? Mit nem írtam le konkrétan?
    Betűzzem le, vagy fordítsam át óegyiptomira?

    Sajnálom, hogy eddig untattalak vagy nem értem el azokat a receptorokat, amik gondolkodásra sarkalltak volna.

    Nem értem, sajnálom.

    Ha erre várod a választ, amit elpoénkodtam:

    Hogyan? Hol tárolod addig a kulcsokat? Kik üzemeltetik a blockchain infrastruktúrát? Hogyan finanszírozzák ezt?

    Nem fogom megtervezni Neked a rendszert,vagy lemodellezni.
    Vagy azt várod?
    Komolyan nem értem :)

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dabadab #78 üzenetére

    Nem értem, miért kellene bármit bizonyítanom, vagy promózni a blokkláncot.

    Személyes érdekem nem fűződik ahhoz, hogy elterjedjen a blokklánc vagy az okosszerződés. Technológiailag érdekel a dolog, hogy mi lesz belőle, hogy el fog-e terjedni.

    Nagy vonalakban Te csak azt írtad le, hogy a doksik aláírása jelen esetben is egyszerű folyamat, ami tény.
    Semmi más konkrétumot nem írtál. Csak felém jelezted, hogy írjak konkrétumot :D

    Bevallom, hogy nincs konkrét koncepcióm arról, hogy hogyan strukturálódna a dolog.
    Az tény, hogy infrastruktúrailag fejleszteni kell hozzá. Invesztálni, hogy a decentralizált hálózat pl kormányzati szinten is működőképes legyen, valamint az elérhető adatokat és technológiát kezelni tudják központi és egyéni szinten is.
    Pl a coin-oknál már van olyan, hogy az egész pénztárcád egy usb-n működő kis "virtuális gépen" van. Nem kell hozzá külön sz.gép, hasonló mint a kis USB-s bányászgép, de más a célja. Tud NFC-t is, így fizetni is lehet közvetlenül vele. Szinte úgy működik mint egy aktív bankkártya. Kb én is csak ennyit olvastam róla fél éve, ha megtalálom belinkelem, de annyira a coin nem érdekel, hogy elmentettem volna.
    Hasonló megvalósítási alapon tudna működni akár kormányzati szinten, egyénekre leszabva. Mindenkinek lenne egy saját kis "virtuális gépe" fizikailag, felhőben...stb. vagy épp csak a pályázatoknál, a pályázati résztvevőknek.

    Szerintem a blockchain jelenleg infrastruktúrális fejlődési fázisban van, hisz a bitcoin megjelenésekor sem számítottak arra, hogy lesznek majd smart contractok használatban, kifejlesztve, elméletben létezett, de a gyakorlatban nem.

    Ezért is kutatják, fejlesztik és figyelik a fejlődését az egész technológiának.

    Az pedig teljesen jogos, hogy a legtöbb blokkláncos fejlesztés amivel promózzák a marketingesek (taxi, ételrendelés és hasonlók...stb.) egy nagy baromság.

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dabadab #81 üzenetére

    Mi van?
    Milyen szerepet vállaltam fel? :)
    Ez max a Te fantazmagóriád :)

    Egyszerűen csak provokatív vagy :) Kedves tulajdonság ;)

    Szóval szintén zenész vagy ez alapján :)
    Hisz rólad is bebizonyosodott, hogy egy lelkes bullshitter vagy, akinek egyenlő a blockchain a bitcoinnal :)

    Egy alkalommal sem mondtam, hogy szakértő vagyok.
    Nem állítottam, hogy a blokklánc világmegváltó, vagy mindenre jó.
    Felhasználási területekre mondtam példát, amik talán megvalósíthatóak lehetnek ajövőben és hasznosak lehetnek.

    Valamint még mindig kevered a bitcoint a smart contracttal is :)
    Aminek kapcsán hozzászóltam a fórumhoz, mert a blokkláncról mindenki azt hiszi, hogy coin bányászat csak és más nincs :)

    Kb innen kezdve kezdtél el kötekedni velem, amit azóta sem értek hogy miért :)

    Szerintem egyszer sem érzékeltettem a hozzászólásaimban a jobbantudást :)
    Talán ebben lehet felfedezni, de még itt sincs szándékomban, mert nem is tudom jobban senkinél sem.

    Sem okoskodni nem szoktam, nincs szándékomban sem, sem trollkodni.

    A trollkodás nem igaz, azt szoktam, de azt láthatóan jelzem is :)
    Fontos a jókedv az életben.

    Nem vagyok megmondó ember, nem is akarok az lenni.
    Már túl sok ilyen van a világon, mint a példa is mutatja :)

    Nem hessegettem félre semmit sem azzal hogy majd lesz valahogy, annyit mondtam csak, hogy ahogy én látom most van kialakulóban/fejlődés alatt, hogy a smart contractot általánosabb felhasználásra is hazsnálják.

    Hoztam példákat a svéd ingatlannyilvántartásra, a balti kormányzati rendszerre,a finn eü rendszer részére, de azt kizártnak tartod.
    Ami elég fura, mikor millió helyen megírták , nyugati országok érdeklődnek az infrastruktúra és a technológia iránt amire épül.

    Az egész világ a hülye, tudom :)

    [TROLL]
    Ja meg soros és a migránsok, azt is tudom :D
    [/TROLL]

    Szóval hanyagoljuk ezt a dolgot :)

    A lényeg a boldogság, hogy azt érezze az ember a nagyon komoly kérdések közepette, nem hessegethetjük ezt félre ;)
    Remélem érthető amit leírtam és nem támaszt benned aggályokat a fogalmazáshoz való hozzá nem értéshez :)

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dabadab #88 üzenetére

    Most esik le, hogy troll vagy :)
    Vagyis nagyon remélem, mert ennyire negativisztikus nem lehet valaki, pláne egy fórumon.

    Benéztem, felültem a troll vonatra :)

    Én kérek elnézést, hogy zavartam köreidet :)

    Engedd el a dolgot, tudom fáj és feszít, de engedd el, hidd el könnyebb lesz.

    Szép napot, béke veled.

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Indi86

    tag

    válasz dabadab #102 üzenetére

    Összehasonlítottad e már a teljes banki ökoszisztéma fogyasztásával? Minden bank szerverei, SWIFT, stb.? Egy szintig nem is baj ha sok áramot zabál, ha nem így lenne könnyeben lehetne átvenni az uralmat felette. Ez ráadásul és a jövőben még inkább zöld energia, mert az a legolcsóbb tehát nem igazán számít. Ráadásul rentábilisabbá teszi ezen erőművek működését ami mindenkinek jó. Tudod hullámvölgyek stb..

  • Indi86

    tag

    válasz dabadab #102 üzenetére

    Egyébként nem vészes ha globálisan nézzük, a felezések miatt pedig lassanként a tranzakciókra számított fee.k határozzák majd meg, hogy mennyi is lesz az a fogyasztás, hogyan éri meg stb..
    https://www.blockchain.com/hu/charts/miners-revenue?timespan=all

  • Indi86

    tag

    válasz dabadab #107 üzenetére

    Megint hülyeséget írsz, nem fogyaszt a hálózat annál többet minél több a tranzakció. Nem egyenes arányos. Szóval amit írsz marhaság. A jelenlegi btc áramfogyasztással vígan el lehet tranzaktálgatni az egész világ tranzakcióit. Kisebb versenynél persze ez a fogyasztás is kisebb lenne, bár kétlem hogy tudod hogy a difficulty-je a bányászatnak dinamikusan változik..

  • Indi86

    tag

    válasz dabadab #115 üzenetére

    Ha eltekintünk attól, hogy egy LN-el kb. a végtelenségig lesz skálázható és már most működik bétában..És ez csak egy a sok skálázást javítani hivatott projekt közül.

  • haxiboy

    veterán

    válasz dabadab #115 üzenetére

    A BTC képes lenne több tranzakciót is elfogadni, csak nem volt consensus hogy milyen módon tegye ezt meg.
    https://github.com/bitcoin/bips

    (#114) Indi86 : Amennyiben nincs difficulty a rendszerben, teljesítmény arányosan készülnek el a blokkok. Anno volt egy ilyen próbálkozásunk experimental célból, de nyilván ahol blockreward van meg reward felezések ott nem kivitelezhető a dolog mert valaki az elején beáll nagy teljesítménnyel és visz mindent. Viszont ahol nincs blockreward ott működhet. "Üres" blokkok készítésére sincs szükség (amik csak a blockrewardot tartalmazzák).

    (#118) Tapsi :

    Nem kell fenntartani backup rendszereket mert minden node egyben backupként is szolgálhat, ráadásul real time mentés történik amint egy blokk bekerül azonnal szinkronizál a többi node is...
    A jutalékfizetést ne feltétlenül pénzben értsd. Vannak olyan szolgáltatások ahol nem validálhatják önmagukat, így pénzt fizetnek egy harmadik félnek hogy ezt megtegye helyettük. Egy blokkláncnál egy tranzakciót hogy melyik bányász fogja validálni nem lehet megjósolni előre viszont mégsincs egy harmadik fél a sorban.

    De egyébként nem értem ezt a "fenn kell tartani a jelenlegi infrát"...infrastruktúra nélkül szeretnél működtetni bármilyen rendszert? Vagy ez egy hátrány hogy a blockchainnek is szüksége van erőforrásra?

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz dabadab #139 üzenetére

    Mégis ki kell fizetned, míg blokklánc használatával az egész szamlazz.hu vesztené értelmét...

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • haxiboy

    veterán

    válasz dabadab #141 üzenetére

    De nem értem hogy mi drágább egy blockchain üzemeltetésében mint egy akármilyen dms/fileserver/adatbázis szerver?

    A blockchain nem igényel speciális hardware-t, nem igényel speciális OS-t, semmi speciális igénye nincs amit ne tudna bármelyik hétköznapi szerver/pc. A teljes láncot sem kell tárolni mindenkinél, de ezt már leírtam fenntebb. Tételezzük fel hogy a jelenleg 2 szerver szolgálja ki az adott feladatot. 1 main 1 backup. Biztonsági mentésről nem beszéltünk, csak rendelkezésre állásról. Attól hogy átállnak blockchainre és marad a 2 gép, ugynakkora rendelkezésre állásod lesz, és nem kellett semmilyen extra hardverbe befektetned, csak a megvalósítás történik máshogy, amiből egy user semmit nem kell hogy észrevegyen.

    A számlát ki kell állítani, viszont nem mindegy hogy az aláírást elvégezheted-e Te, és a másik fél aki megkapja megbízik benned hogy nem módosítasz az általad kiállított dokumentumnál, vagy megbíztok mindketten egy harmadik - független - féle szavában(aláírásában). Ezt kapásból kiválthatja a blockchain mert mindketten a hálózatban bíztok meg.

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

  • Indi86

    tag

    válasz dabadab #141 üzenetére

    hiszen a blockchain esetén az infrastruktúra drágább.

    Attól függ mekkora biztonságot akarsz. Mehet az 10 gépen is, csak akkor nem biztonságos. Mivel itt is bejön a méretgazdaságosság, ha lesz ilyen, akkor felesleges lenne egy országra lekorlátozni, így meg már nyilán olcsóbb lenne mint ami most van.

  • haxiboy

    veterán

    válasz dabadab #144 üzenetére

    Ez a Coinokra érvényes ahol van értelme a Difficulty-nak.

    Akkor tegyük fel hogy van egy országok között átívelő blockchain hálózatod.
    Kényelmi szempontból bárki beszállhat node-nak ha gyorsabb adatelérést szeretne, letölti a láncot magához, illetve ha van kérés akkor vissza is osztja/validál (csak a lánc tartalmát új tranzakciót nem) a többi node-nak.
    Országonként van tegyük fel 5-10 masternode, bármekkora teljesítménnyel amik a tranzakciók validálását végzik, de csak ezek. Akár protokoll szinten korlátozni lehet hogy mely publikus kulcsokkal készülhet új blokk (akárcsak az internet esetén a root dns szerverek).
    A normál node-ok kaphatnak job-ot a masternode-tól, amit vagy elvégeznek és visszaküldik a masternode felé az adatot (nem blokkot) vagy nem, ez lehet opcionális.

    A számítási kapacitás teljesen lényegtelen amíg csak meghatározott eszközök validálhatnak. A felhasználó szempontjából meg teljesen mindegy hogy Németországi vagy Ugandai szerver írta alá a tranzakcióját csak az hogy validálva legyen.

    Létezik olyan lánc amely több féle algoritmust használ felváltva, ugyanez alkalmazható hogy az 1. Blokk az 1.-es gépé/országé a 2. a másodiké stb stb.

    Visszamenőleg hamisításra nem látok esélyt, ahhoz országok közti komoly összefogásra lenne szükség, és a hamisítás pillanatától számítva újra kéne számolni a teljes láncot. De WORM tárolási módszerrel meg aztán pláne nem lehet módosítani...

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák