Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    válasz dabadab #61 üzenetére

    Digitális aláírás nincs megoldva jelenleg a rendszerben, bér 2-3 éve nem néztem hogy volna ilyen.

    A pályázati példánál csak azt felejted ki, hogy attól mert alá van írva még lehet csalni vele, az előbbi példámnál maradva, hogy leadják a fülest az eddig beérkezett pályázatokat megnézve, hogy mennyit írjon a pályázati összegre, azután adja be.

    Míg smart contract (okosszerődés) megoldásall is megoldható, hogy oda érkeznek a pályázatok (egy láncba) és addig nem megtekinthetőek, amíg pl a pályázati határidő le nem jár.

    Milyen "technikai konkrétumok"-ra vagy kíváncsi?
    Írjam le pontokba mint Te?

    1. Pályázó A beadja a pályázatot kap értesítést róla (határidő még nem járt le)
    2. Páláyzó B beadja a pályázatot, kap értesítést róla (határidő még nem járt le)
    3 ....stb ahányan pályáznak.
    4. Lejár a határidő, kinyitható a lánc, megtekinthető a pályázat és a nyertes.

    Biztosítva van a blokkláncban, hogy azt a doksit akkor és ő adta be, nem nyúlt hozzá senki, nem volt megtekinthető...stb.

    Itt még lehet szofisztikálni, ha tartalmi hiba van, vagy hiány pótoltatni kell a pályázatot, akkor arra van mód, hogy ezt megtegyék, de ezt jogszabályok szabályozzák.

    Más példa: ingatlan adás-vételnél is használható lenne, vevő átutalja a pénzt (teljesíti a kötelezettségét), akkor az okosszerződés ennek teljesítésekor átírja a nevére az ingatlant.

    Számomra is újdonság, hogy van már magyar cikk erről, ezt még nem láttam én sem eddig.;

    (#60) emvy ok, szerintem nem értettelek félre, vagy csak elbeszéltem melletted :) Bocsi, hasonló a gondolatmenetünk.

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák