Hirdetés

2017. március 29., szerda

Gyorskeresés

(#1) meci77

meci77
(kvázi-tag)

Az az 1000 FPS azért nem akármi! Kíváncsi leszek a tesztekre, hogy milyen is lesz ez! :)

(#2) blt.62

blt.62
(őstag)

Nem tudom hová fejlődhet még? Az elődök kamerái is csúcsminőségűek.

Samsung S6 Maximus VIII Hero \\ Intel G4400@3.3 - Ideiglenes \\ 2x8GB DDR4 G.Skill TridentZ@3000 (F4-3000C15D-16GTZB) \\ Sapphire R9 290 Tri-X OC \\ Kingston HyperX Fury 120GB System SSD \\ 2x 1T WD10EZEX \\ 1x 500GB Seagate \\

(#3) Burt1793 válasza blt.62 (#2) üzenetére

Burt1793
(PH! kedvence)

Azzal a 240 fps-sel HD-ban? Azért ez nem rossz dolog. Remélem a HD felbontás megmarad 1000 fps mellett.

(#4) RaveForce

RaveForce
(PH! kedvence)

Elnezve a tobbiek muzsikajat iden is mindent fog vinni ez a telefon, de azert bizakodva varom a htc csucsat...

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez” RaveForce's Law

(#5) blagolf

blagolf
(fanatikus tag)

Nem ez az egyetlen telefon ami ilyen kamerával jön.

Üdv, Zoli

(#6) meci77 válasza Burt1793 (#3) üzenetére

meci77
(kvázi-tag)

Az a durva, hogy 1080p mellett fogja tudni az 1000-et. :Y Legalábbis így tudom. :B

(#7) Egon válasza meci77 (#6) üzenetére

Egon
(PH! nagyúr)

OK, és hány (tized)másodpercnyi felvételre lesz elég a belső memória (64GB)? ;]
Viccen kívül: ha egy képkockára 1 MB-ot számolok (ami elég karcsú, 1080p-s felbontással), akkor 1 mp=1GB. Magyarán egy perces felvétellel meg lehet tölteni egy 64 gigás SD-t. Az is kérdéses számomra, hogy ehhez milyen írássebességű kártya kell: 1 GB/sec-cel kellene tudni írni a tárhelyre...

[ Szerkesztve ]

Játékbemutatók, tesztek törölve az oldalról. Hozzám intézett kérdéseket csak privát üzenetben várok, és csak ebben a formában válaszolok!

(#8) Viktor0610

Viktor0610
(Jómunkásember)

Remélem, az ilyen komoly számításigényű kameraképesség mellé meglesz a megfelelő hűtés is.
Nem igazán jön ki jól, ha a Sony után itt is feltűnik a melegedés miatt leálló videófelvétel... :U

[sᴢᴇʀᴋᴇsᴢᴛᴠᴇ]

(#9) Dr. 444Hertz válasza blagolf (#5) üzenetére

Dr. 444Hertz
(őstag)

És ez csak jó hír, hogy van választék a piacon :)

Xperia SP :D ....(április elején már Marshall London)

(#10) RaveForce válasza Egon (#7) üzenetére

RaveForce
(PH! kedvence)

Szerencsere a samsung engedi a memkartyat is ;]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez” RaveForce's Law

(#11) Dr. 444Hertz válasza Viktor0610 (#8) üzenetére

Dr. 444Hertz
(őstag)

Az a probléma már (a csúcskategóriában) rég nem aktuális.

(#12) Egon válasza RaveForce (#10) üzenetére

Egon
(PH! nagyúr)

Amit mennyivel is tudsz írni másodpercenként? ;]

Játékbemutatók, tesztek törölve az oldalról. Hozzám intézett kérdéseket csak privát üzenetben várok, és csak ebben a formában válaszolok!

(#13) Shodan válasza meci77 (#6) üzenetére

Shodan
(PH! addikt)

Én ezt kizártnak tartom .Maximum upscalelve.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#14) Dr. 444Hertz válasza Shodan (#13) üzenetére

Dr. 444Hertz
(őstag)

Simán elképzelhető, ha ez is csak egy pillanatot rögzít többszáz fps-en, mint az XZ Premium.

[ Szerkesztve ]

(#15) Dare2Live válasza meci77 (#1) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Én annyira nem, való életben nincs értelme.

Inkább raknának bele két kameramodult hátulra, hogy 2 fokusztávunk legyen mint G6nál. Sött hármat mondjuk FFre 24/50/85öt, meg is venném azonnal.

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#16) Viktor0610 válasza Dare2Live (#15) üzenetére

Viktor0610
(Jómunkásember)

Öhm, a három kamera nem túlzás azért? :U
Vagy trollkodsz? ;]

[sᴢᴇʀᴋᴇsᴢᴛᴠᴇ]

(#17) fene_vad

fene_vad
(senior tag)

Retinascanner =/= Íriszazonosító

Sokadszorra is keveritek, még úgy is hogy a forrásban egy büdös szó sincs semmiféle retináról.
Tessék szakújságírni.

(#18) Scalpel válasza fene_vad (#17) üzenetére

Scalpel
(senior tag)

Köszönöm, pont azt akartam írni hogy nagyon nem egyenlő a kettő, és már nagyon zavaró.

(#19) meci77 válasza Egon (#7) üzenetére

meci77
(kvázi-tag)

Igen, ezek érdekes kérdések. :K

Dare2Live: A fotózásnak sincs "semmi értelme" ebből a szemszögből. Értelme lenne, a kérdés hogy mire és mennyire lesz használható. Én személy szerint nagyon várom, imádom a lassított felvételes videókat, viszont ha "csak" arra lesz jó, hogy nem lesznek elmosódott képek, én már akkor is elégedett leszek. :B

(#20) motown5l

motown5l
(tag)

Minnel tobbszor latom a keszuleket,annal jobban abranulok ki belole.S7 edge van nekem.elotte note 4 volt.Sokkal jobban szerettem a note 4 et mint a mostani s7 edge-t.A forma ,az akku cserelhetoseg hianyossaga,mind negativum az uj telefonokban.Tegnap volt a kezembe egy OnePlus 3T. Nagyon jo kis kedzulek.Banom hogy nem azt vettem meg.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Z580 , Intel Core I7 ,6 GB Ram ,Samsung 250GB 850 EVO , Intel HD4000 VGA

(#21) meci77 válasza motown5l (#20) üzenetére

meci77
(kvázi-tag)

Nekem Note4-em van, az S7 edge engem sem győzött meg annyira, hogy lecseréljem a régit. Ez az S8 biztatónak tűnik, viszont lehet hogy megvárom a Note8-at, mivel a pent sokat használom, és nekem is fontos az akku cserélhetősége, sajnos döglődik az akku...

(#22) leslien válasza Viktor0610 (#8) üzenetére

leslien
(PH! kedvence)

most is megoldották S7E -ben , szinte hűti a kezemet a melegben... ;)

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?....

(#23) ΞΔGLΞ válasza motown5l (#20) üzenetére

ΞΔGLΞ
(PH! kedvence)

Hát jah. Kb egy Note 7 szintű frankó formát vártam még mesteribben kivitelezve, erre jön egy újabb szappantartó, már a tkm tele van ezzel a (számomra) elbaxott formával.

(#24) Dare2Live válasza Viktor0610 (#16) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Komolyan írtam.

Vhol az igény teremti meg a terméket. Márpedig részemről (is) igény lenne arra, hogy a mobilom tudjon 24/50/85mmt. És sokkal nagyobb igényem van erre mindhog csak "300fpst" tud és nem 1000fpst. Ez kéne ahogy, hogy a mobil tényleg kiváltsa a point&shot kategóriát. Amíg ez nincs addig nem.

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#25) Dare2Live válasza meci77 (#19) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Mért ne lenne értelme ebből a szemszögből? A három imo legfontosabb fokusztávot soroltam fel.

Lassított felvétel nekem popjén. Kipróbáltam, aztán beállítottam 1080/60FPSre a mobilt oszt annyi.
Az 1000fps miatt meg nem lesz kevesebb elmosodott képed, ahoz semmi köze.

[ Szerkesztve ]

(#26) Spirit

Spirit
(őstag)

Ha nem trükközik az 1000fps-nél, akkor jó esetben is max 1/1000-es záridővel kell dolgoznia. Próbáljatok meg, akár egy DSLR-el 1/1000-es záridővel fotózni vaku nélkül, beltéren. A körömpiszoknyi lencsén bejutó 2 kósza foton egy képkockára nem lesz egy kicsit kevés?

Origin/Steam: SimonTower

(#27) SkyLine3000 válasza Egon (#7) üzenetére

SkyLine3000
(őstag)

Igen, ezek jó kérdések. Ez az 1000fps sem lesz használva túl sokat... Én a G3-on az UHD videót még ki sem próbáltam pl.:)

Lg G3

(#28) kutyek válasza Dare2Live (#15) üzenetére

kutyek
(újonc)

Szerintem ez az 1000 fps nagyon fontos dolog, és pont nem a lassított felvételek miatt. A Nokia Pureview óta az összes innovatív kamerás fejlesztés a computational photography irányába tart. A pontos és gyors autofókusz, focus tracking, refocus (több képsíkra élesíthető a kép), HDR+, digitális / elektronikus képstabilizásás mind-mind úgy működnek, hogy a képkészítés pillanatát megelőző képkockák sorozatából számolnak (sokat). Minél több frame áll rendelkezésre, annál jobb az eredmény, de annál nagyobb a késleltetés is. Az új szenzorral még 50 frame is csak 5 századmásodperc késleltetést jelent, és ennyi képből azért rengeteg dolgot ki lehet hozni... szerintem most fognak csak bedurvulni a mobilos kamerák, lesz itt jó minőségű szoftveres tilt/shift/refocus-tól bullet-time videókig minden, persze ehhez a CPU oldalnak is erősödnie kell még. Mondjuk Note 8 ugyanez két kamerával? :)

[ Szerkesztve ]

(#29) uki válasza Egon (#7) üzenetére

uki
(fanatikus tag)

Valószínűleg az 1000fps csak egy rovid ideig fog működni amíg a köztes DRAM még nem telik.
Ettől függetlenül nem rossz dolog ez, néha jól jöhet majd. Én pl több értelmét látom mint a 4k videozasnak.

[ Szerkesztve ]

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#30) SkyLine3000 válasza kutyek (#28) üzenetére

SkyLine3000
(őstag)

Ja, aztán jöhet majd hozzá a 16gb ram, 512gigás, meg 1 terrás tároló, a proci+gpu párosról nem is beszélve, h elbírja mindezt... Lehet, tényleg nem lenne hülyeség a Paks 2... ;]

Lg G3

(#31) tibaimp válasza Egon (#7) üzenetére

tibaimp
(senior tag)

Ez így van, pont ezért butaság amit a kolléga állít illetve hallott!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#32) motown5l válasza ΞΔGLΞ (#23) üzenetére

motown5l
(tag)

Igaz! Talan az elso fix akkus telefon a csaladban az (asszonynak,noveremnek,sogoromnak)galaxy s6 volt,van.Hat mit mondjak.Meghaltak a telefonok.Legalabb is az akkuk.2 evet se birtak ki.Persze cserelni nem lehet.

Lenovo Z580 , Intel Core I7 ,6 GB Ram ,Samsung 250GB 850 EVO , Intel HD4000 VGA

(#33) Dare2Live válasza kutyek (#28) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Tőlem mehet az 1000FPS, csak az én kis fotozásos világomban sokkal fontosabb lenne az a 24/50/85.

Mellesleg ahogy írod. Ezekhez főleg ilyen 1000fpsnél kell a kakaó. Mert szép, hogy pcn a program összerakja nekem a 8db képet eggyé, csak kattog rajta a 4790k fél percet.

(#34) Kopi31415 válasza Egon (#7) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Valahogy nekem nem jön ki a matek.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#35) Dare2Live válasza motown5l (#32) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Na ez az egyik legnagyobb baj. S5óta nincs ilyan, hogy viszek magammal, caseben egy tartalékaksit, csere oszt kész. max a külső aksit vehetem elő, ami viszony rémítően kényelmetlen. No és amit írsz. Ha tönkremegy és 2-3évnél nem szoktak többet bírni akkor megentcsak nem kivesz, berak.

(#36) Dare2Live válasza Kopi31415 (#34) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

1000fps

1frame 1MB. 1000FPS az 1000MB és az ugye pont 1sec. Végülis egy 128GBs memokarira kifér 2perc video... :DDD márha bármi is tudna írni ilyen sebességgel.

Amúgy meg bitráta le lesz nyomva béka segge alá, és máris menni fog ez.

(#37) Dr. 444Hertz válasza Dare2Live (#36) üzenetére

Dr. 444Hertz
(őstag)

Nagyon valószínűtlennek tartom, hogy egy teljes értékű videót lehet ezzel a fps opcióval készíteni.
Fogadni merek, hogy ez is "csak" egy villanásnyi történés ultralassítására lesz elég.

(#38) hemaka

hemaka
(PH! nagyúr)

Én még videózni se szoktam, max fotózni telóval, de biztos van aki ezzel szórakozik.

„Turn your face to the sun and the shadows fall behind u.”

(#39) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

Exynos 8895 GeekBench results

Nekem elég az 1080p@60fps is.

Hozzászólásom sosem veszíti el közvagyon jellegét.:)

(#40) Kopi31415 válasza Dare2Live (#36) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

1024.

Part to Part | Status:122% completed | Estimated time remaining:1193hr 2min 30sec

(#41) Dr. 444Hertz válasza Kopi31415 (#40) üzenetére

Dr. 444Hertz
(őstag)

Akkor pláne több hely kell :)
Bár egy képkocka nagyon nem 1MB....

(#42) Kopi31415 válasza Dr. 444Hertz (#41) üzenetére

Kopi31415
(PH! félisten)

Asszem megbicsaklott nálad a matek. ;)

(#43) beccyboy válasza Spirit (#26) üzenetére

beccyboy
(senior tag)

Én is ezen gondolkodtam. Kell hozzá egy stúdió lámpa is, hogy értékelhető videót lehessen csinálni.

Caffeine addict.

(#44) Egon válasza Kopi31415 (#40) üzenetére

Egon
(PH! nagyúr)

Nyilván kerekítettem picit, de nem gondolom, hogy ennek jelentősége lenne... :U

(#45) Dare2Live válasza Kopi31415 (#42) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Neked nem megy a matek.
1MB *1000 az még mindig 1000MB.

Nem, nem azt írtam, hogy 1MB*1000 az 1GB ami tényleg helytelen lett volna.

Ráadásul, ha kötekedni/trollkodni akarsz akkor használj mértékegységet vagy/és magyarázatot mert különben aki kötekedni/trollkodni akar bele fog kötni.

(#46) slimshady

slimshady
(senior tag)

Azt hiszem csak kivanni kellett a kameraval kapcsolatos pletykat. :) Nem orulok, ha csak 12 MP marad, az S5 16 MP-el sokkal tisztabb kepeket lott nappal. Viszont oromteli, ha az elolapi vegre AF-es lesz.

üdv.: SlimShady

(#47) Juhaszatti válasza slimshady (#46) üzenetére

Juhaszatti
(tag)

S7 Edge is autofókuszos elöl. Vagy rosszul tudom?

(#48) Matada2.3

Matada2.3
(PH! addikt)

Na, akkor mégis lesz nagy durranás, és nem is akármilyen, egyre jobban tetszik nekem ez a Galaxy széria. Az S7 óta nem tudok rá rosszat mondani.

Finn the human --> Huawei G8

(#49) Burt1793 válasza Juhaszatti (#47) üzenetére

Burt1793
(PH! kedvence)

Rosszul.

(#50) Burt1793 válasza slimshady (#46) üzenetére

Burt1793
(PH! kedvence)

Sez azért nem igaz, van itthon s5 is, sokkal rosszabb minden tekintetben az s7nél.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.