Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Ijk #60 üzenetére

    Pedig így van. Anno félévente egy VGA, évente új CPU, esetleg alaplap, és bele a jobb ram, komoly hűtés, ha inkompatibilis, akkor egy új hűtés is. stb. Régen nagyon komolyan tuningoltam, oda aztán kell az extra, ha benn akartál lenni a top10-ben. Csak a VGA hűtés kitette a kártya árának jelentős részét, és akkor sem volt olcsó egy új kártya. Ez majd tíz éve volt, de meguntam, eladtam a fenébe az egész konfigot úgy, ahogy van, és a mostani gépem a második gamer noti. Anno egy év alatt elment egy fél notebook ára a fejlesztésre. És volt vagy két értelmes játék, amivel érdemes volt játszani. Pedig akkor jóval többet játszottam a gépen. De akkbban az időben is max 20-25% volt a játékidő, a többi a szokásos egyéb általános felhasználás. A fogyasztásról meg ne is beszéljünk. Komolyan meglátszott a villanyszámlán, a gépcsere notebook-ra.
    Gépeladás után lett egy akkoriban nagyon erős céges notim, amin nagyon sok akkori játék is elfutott, így elvoltam vele, T400 fullos) majd jött az igény egy kicsi, de hosszú üzemidejű munkahelyi notira, így lecseréltem a teljesítmény inkább hosszú üzemidőre, kisebb méretre, X201T) és lett egy gamer noti otthonra, amit idén cseréltem, és ahogy látom, még bővel jó lesz pár évig.
    A kényelmet meg nem lehet megfizetni, illetve a felszabadult óriási helyet sem. Sok minden változott, manapság egy jobb TV jobb választás, mint egy monitor, jóval univerzálisabb, a notim egyben HTPC és gamer PC, teljesen zajtalan a mindennapi használatban, csak játékok alatt van némi hangja, de akkor pont nem zavar, ahogy a régi PC-n ventijei sem zavartak a játékok alatt. Nem igénylem a 4k felbontást, nem ad annyival többet, mint ahogy hirdetik, 4k filmek alig vannak, a játékok 1080P alatt is nagyon szépek, 4k-ban meg nincs VGA, ami rendesen kihozná a sebességet, esetleg SLI-ben, de a két kártya már drágább, mint a mostani gépem. egy 1080 Titan X meg pont annyi mint a jelenlegi notim, és még nincs is körülötte a többi lényefges dolog. Másodszor, ha nulláról kell összerakni egy pont olyan konfigot, mint a notim, akkor a noti alig drágább.
    CPU, ram, alaplap, ssd, hdd, vga ház, táp, monitor, komplett hűtés, oprendszer, ezt kell számolni.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz Ijk #202 üzenetére

    Nem négyszer lassabb, már nem akkora a különbség mint mondjuk 6 évvel ezelőtt. Egy hátrány van, hogy a fő komponensek nem cserélhetőek. Kb. 10% a különbség az asztali VGA és a mobil VGA között, Az óriási árkülönbség a csúcskategóriánál jelentős, középkategóriánál alig van.([link] Sőt, amikor néztem a gépem, a 1060-al szerelt noti pont annyival volt drágább, mit a 1050 és a 1060 kártyák közötti árkülönbség asztali vonalon. A plusz ár azonos márkán belül viszont a 4k kijelző volt, így maradt a 1050Ti és az 1080p, mert 15"-en végképp nincs értelme 4k felbontásnak, és komoly felárnak. Illetve a gép az élete nagy részét amúgy is TV-n tölti, ritkán mozdul ki onnan. De mint már írtam, nekem ez jó. Mások azért vesznek PC-t mert könnyű az upgrade, és olcsóbb a komponensek cseréje, mint egy komplett gépcsere. De a végeredmény kb. ugyanaz. Öt év alatt az asztali gép is totál ki lesz cserélve, maximum ház marad. Az a többször keveset elv alapján valósul meg, míg a noti az egyszeri nagy beruházás alapján. És ugyanúgy el tudom adni notit is jó áron, ahogy a PC alkatrészeket is el lehet adni. A veszteség a második notebook vételekor már sokkal-sokkal kevesebb, de kapok egy az akkori állapotnak megfelelő gépet. Persze sem az asztali, sem a notebook vonalon nem látom értelmét az abszolút felső kategóriának, mert az tényleges pénzkidobás, hacsak nem az a hobbija valakinek, hogy csúcseszközökkel csináljon valamit, pl. extrém tuning, vagy komoly eSport.

  • Brandynew

    őstag

    válasz Ijk #369 üzenetére

    Háztartások fogyasztása 2015 - az inflációs hatást figyelembe véve 8,9%-os emelkedés
    Háztartások fogyasztása 2016 - a fogyasztói árakat figyelembe véve 2,9%-os emelkedés

    És vissza lehet menni még régebbre, minden évben egyre nő a fogyasztás.

    Új lakáshitelek - 2010-ben 41 584 db, 2016-ban 81 184 db - pedig ma már sokkal szigorúbb feltételekkel lehet csak lakáshitelt felvenni, mint 2010-ben.

    [ Szerkesztve ]

  • Brandynew

    őstag

    válasz Ijk #377 üzenetére

    De igen, annyi az átlagfizetés, pontosan nettó 204 ezer Ft, és ez január 1-től még tovább fog nőni. Gondolom arra gondolsz, hogy érdemes lenne mediánt vagy móduszt is nézni, olyat találsz a Magyar Nemzeti Bank felmérésiben. Ez persze nem változtat a tényen, hogy nő a fogyasztás.

    [ Szerkesztve ]

  • Frawly

    veterán

    válasz Ijk #420 üzenetére

    Maximálisan egyetértek. A laptopot vásárló emberek 90%-a csak divatból vesz laptopot. Azzal indokolják, hogy kevés a hely, de valójában az asztali gép betehető asztal alá, szekrénybe, stb., meg a kábelrengeteg is elrejthető mögé. Megveszik ehelyett a laptopot, amely évekig el sem hagyja nem hogy a lakást, de gyakran az asztalt sem (ilyenkor sokszor egér és billentyűzet is rá van csatolva), vagy ha legjobb esetben el is hagyja, akkor is csak 1-2 olyan esetben, amikor egy táblagép is kiválthatta volna. Tényleg kevés ember van, aki sokat hurcolja a gépet, utazik vele mindenhova, és közben érdemben dolgozik rajta, az a gyakoribb eset, hogy leülnek vele kanapéra, használják ágyban, de a többség egyáltalán nem mozgatja, ágyban, kanapén inkább táblagépet meg telefont használnak. Ezért felesleges drágán notit venni, nehezen javítható, bővíthető, hűthető, kényelmetlen, erősen kompromisszumos.

Új hozzászólás Aktív témák