Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Alogonomus #63 üzenetére

    A gond az, hogy az Apple valójában főleg pont csak a grafikusoknak/videovágóknak igazán erős opció, mert az Adobe veszi a fáradtságot az optimalizálásra. Ez viszont egy eléggé szűk réteg. Az emberek nagy része divattárgyként (réteghez tartozási igényként) veszi az Apple termékeit.

    Ez akár igaz is lehet, de ezzel nem tudok mit kezdeni. Ha szar lenne ez a koncepció akkor azt mondanám oké, de attól ha esetleg valaki hülyeségből veszi, vagy épp a színe miatt, az még nem változik meg, hogy nagyon erős lett és bőven konkurencia feletti az adott szegmensre.

    Hogy kinek van rá szüksége az viszont egy érdekes kérdés. Nyilván nem vág videót éjjel-nappal sok user de néha meg jó lenne nem vért izzadni. Nekem is az volt az első amikor megláttam az adatokat, hogy k*va jó lenne:
    1. A hatékonysága a napi pötyögésre, átlagmunkára. Akkuidő, körítés, stb...
    2. És néha a spec funkciókra, vágás, egyéb.
    De ha ezt egybeveszem akkor 95%-ban malmozni, még ha a többi extra ki is használható overkill a teljesítmény és az ára is.

    Megfordítva viszont az is felb*sz mikor a desktop x86-omon kéne félévente videót vágni és akkor csak a sz*pás van vele. Ez nyilván félig az én hülyeségem is, mert nem vagyok tisztában vele mi-mivel megy, mit gyorsít, stb... de nem is leszek mert csak félévente kell. Itt PC-n bosszantóbb volt akkor is ha a desktop csak 3-400k lehet kb. (És ez az "érzés" PC-n nagyon régi ismerős. , hogy minek van. Érzem amikor bepattintom a PCIe 4.0 SSD-t és nem látok belőle semmit. Amikor APU-t kaptunk és semmit nem gyorsított. Amikor hw dekóderre várok 2 genen keresztül HEVC-re. Amikor jön egy új, szuper API ami megold vmi látványos dolgot aztán 2 év múlva egy szar lesz belőle miközben konzolon rég megvan. Közben meg mobiltelefonon(!) HEVC-t nézel 2 éve és videót vágsz úgy, hogy nem fagy be a viewport 3fps-sel. Stb, stb...)

    De ha már hozok mindig autós példát akkor ide is illik annak a kérdése kinek legyen? K*va drága az üzemeltetés, üzemanyag, karbantartás, amortizálódik, stb... bárhogy kiszámolod egy pénznyelő. Cserébe 99%-unk nem megy vele napi 200km-t, hogy azt mondjuk szükségünk volt rá, megérte. Máshol van a hasznossági szint. Ha napi szinten nem is kell, de ügyeletre kell vinni a gyereket sürgősen évente 1x (csak példa), vagy 3 hétvégente kell egy utazáshoz, kiránduláshoz, nagyihoz menni akkor meg sokkal szarabb lenne nélküle.
    Nem a hw/ár áll egymással arányban, hanem a szolgáltatás/ár. Viheted, vághatod, nem kell google-zni 3 napot.

    A "fejlesztés" alatt kb. mindent lehet érteni, de a szoftverfejlesztő stúdiókban én inkább x86 gépeket látok, nem az Apple ARM alapú gépeit. Persze a bizonyos típusú fejlesztésekhez szükséges grafikusok, animátorok ott is inkább Apple gépeket használnak, de ők vannak kevesebben.
    Szóval szerintem sokkal nagyobb a piacnak az a szelete, ahova nem az Apple ökoszisztéma a jobb választás.

    Nem mondom, hogy nagy a rálátásom de amit én látok kisebb szeletett ott van Mac. És egyre több. De épp nemrég írták nálam jóval inkább benne lévők, hogy tendenciának látják szélesebb körben is. Általánosságban a platfromfüggetlenség miatt is irány szerintem, hogy nem x86 only a fejlesztés. Sok szoftvernél azért elvárás, hogy mobilon is legyen valami. De ettől függetlenül is úgy tűnik, hogy fejlesztési környezetnek is kedvelt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák