Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    "Az NTSB most közzétett előzetes jelentése határozottan leszögezi, hogy vizsgálatuk szerint az ütközés idején a két utas becsatolt övvel a két első ülésen ült"

    Vagyis vegyuk eszre, hogy sehol, semmi nem irja, hogy a sofor be volt kotve. Annyit tudunk, hogy az ov be volt csatolva, es valaki ult az ulesben. Eleg sok az olyan marha, aki maga mogott kapcsolja be az ovet. Erre szukseg is van, mert nem becsatolt ovvel a Teslak, mint minden mas modern auto vagy nem hajlandoak nagyon lassu temponal gyorsabban menni, vagy rikacsolnak kozben teljes erobol, ami idegesito. Baromeknal erre a megoldas az szokott lenni, hogy a hata mogott van elhuzva es "bekotve" az ov. Ez megmagyarazna a kormany seruleset is "bekotott" ov mellett, meg azt is, hogy hogy tudott hatramaszni a baleset utan.

    Persze ez csak egy elmelet, mindenfele adat nelkul, de enyhen szolva nem lepne meg, ha kiderulne, hogy igaz.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Tüzi #40 üzenetére

    Ezen a videon most a konnyem kifolyt. :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz tibcsiworld #64 üzenetére

    Orral beállás vs tolatás: sose lehet tudni, ez alapján én nem ítélnék. Lehet hozzá akar férni a csomagtartóhoz, vagy amikor beállt, úgy adta ki a parkoló, hogy ki tudja nyitni az ajtót könnyen, mert mondjuk az anyósülésben gyerek van, és azon az oldalon nem parkolt senki, vagy akármi.
    Azzal egyetértek, hogy aki nem képes parkolni értelmesen, az nem való a forgalomba, csak szerintem ez pont nem egy jó szempont.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz tibcsiworld #70 üzenetére

    Továbbra is úgy gondolom, hogy ez egy nagyon hülye szempont. Volt már olyan, hogy jöttem haza, majd beszartam, minden másodperc számított, szerinted tolatgattam? :DDD
    Látod, hogy valaki nem tolatva állt be, abból semmit nem tudsz reálisan levonni. Az én tapasztalatom amúgy az, hogy ugyanaz nem tud szemben se beállni, mint tolatva, meg párhuzamosan, mert aki balfasz, az így is, úgy is balfasz.

    Pl szomszéd... Program, hogy követjük a kalandjait a parkolóban: annyi hely van, hogy a szokásos három autó úgy tud beállni, hogy bármelyik kocsin bármelyik ajtót ha tökig nyitod se vered oda sehova. Emberünknek van egy 4-5 éves E mercije. 1,5 - 2 éve lakunk itt, ez alatt egyetlen egyszer se sikerült egyenesen beállnia se orral, se seggel. Egy sikeres parkolás (értsd: legalább kb bent van) minimum 3 próbálkozás. Tényleg annyi hely van, hogy egy bevásárlóközpontban ez minimum 1,5 parkoló lenne, de inkább majdnem 2. El se tudom képzelni hogy parkol máshol, ahol nem 4m széles hely jut neki. :( :D

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Lenry #73 üzenetére

    2001-es pug 307 2.0hdi is ilyen volt, ha jól emlékszem.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz <Adamsky> #75 üzenetére

    Kora kétezres autóknál bőven előfordult, ezt személyes tapasztalatból mondom, de ott se mindegyiknél. Pl se a lexus is200, se az is250 nem ilyen, ott szerintem (érzésre, nem mértük ki) a padlózás nagyon maximum háromnegyedét tudja a tempomat, lehet annyit se. Autója válogatja, nagyon könnyen lehet, hogy nem futottál bele ilyen autóba, akkor se, ha amúgy sok fajta autót vezettél. Az is lehet, hogy amúgy de, csak eszedbe nem jutott kipróbálni, mert ugyan mégis honnan gondolná az ember. Ez rám pl olyan szinten igaz volt, hogy amíg stopperrel nem mértük le, 99%-ig biztos voltam benne, hogy csak placebo és azért érzem úgy, mert fura, hogy úgy gyorsul a kocsi, hogy nem nyomom a gázt. Aztán végül a stopper bizonyította a dolgot. 100ról 130-ra legmagasabb fokozatban (nem emlékszem, hogy 5 vagy 6 sebességes volt a 307) bő fél másodpercet vert a tempomat a padlógázra, ami rengeteg, és úgy is érződik. A mérést többször megismételtük, hogy biztos legyen a dolog, abszolút konzisztens volt az adat.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Donki Hóte #77 üzenetére

    Szintén. Autópályára vagy hasonlóra felhajtás, esetleg ott gyorsítás, illetve nagyon ritka vészhelyzet kb az egyetlen eset. A tempomatos infó is onnan van. Bármi más helyzetben minek kinyomni a szemét, semmi értelme. 90-es úton 85-el tötymörgőt is max akkor előzöm meg, ha nagyon sokáig mennék még mögötte, és minden nagyon, de nagyon adott egy atomsima előzéshez, amúgy leszarom, megyek mögötte 85-el én is, azon a két percen nem múlik.

    Példa arra, amikor a vészhelyzetet padlógáz oldotta meg: 4-5 sávos (minden kihajtásnál lesz egy extra kanyarodósáv), relative üres körforgalomba minivel nyílegyenesen behajtó nő. A terv valami olyasmi lehetett, hogy 6-8 sávon átvágva, kb kormánymozdulat nélkül megy oda, ahova akar. A probléma az volt, hogy útban volt a kocsim. Meg annak, aki mögöttem jött. Ha ott későn kapcsolok, vagy akár csak egy picit is gyengébb a kocsi, esetleg nem pont úgy hozza a sors, hogy kettesben van a váltó és még nem váltottam fel, akkor telibe vágja a kocsit. Így is pár centin múlt, de sikerült elugrani előle. Meg még a következőnek is, bár neki satufékkel. Azt, hogy végül valaki mást telibe vert-e, azt nem tudom, de ha így folytatta, van rá sansz.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Lenry #79 üzenetére

    Pontosan! :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz forumpista #82 üzenetére

    A Tesla rendszeret ugy hivjak, hogy full self driving beta. Es kb minden letezo feluleten fel is hivja erre a figyelmet, hogy ez egy fejlesztes alatt allo, tesztuzemu rendszer.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz dabadab #85 üzenetére

    Bár úgy lenne! Potenciális mellékhatásokról kérdezze meg marketingesét, managerét! :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Donki Hóte #91 üzenetére

    Dehogynem! Sőt, igazi baromnak tartok mindenkit, aki még fizet is érte, hogy élesben tesztelhessen egy potenciálisan életveszélyes rendszert.
    De! Az, hogy mindenért a tesla a hibás, és hogy minden idióta tesla sofőr karambolja után azonnal leírja a sajtó a fél világon, hogy biztos a self driving volt a hibás, az legalább ugyanennyire idegesít.

    Szar a tesla névválasztása? Hajajj, de még mennyire! Változtat ez azon, hogy megint semmi köze nem volt az egészhez, de a világsajtó azért gyorsan rájuk húzta a lepedőt? Nem, semmilyen szinten.
    Azon se változtat, hogy annyi helyen hívják fel a kedves userek figyelmét rá, hogy a rendszer finom szólva nem teljesértékű, hogy ihaj, aztán mégis az összes hülye a teslara mutogat, aminek semmi értelme nincs. Aki ennyi cikk, figyelmeztetés meg minden után se fogta fel mivan, az soha nem is fogja.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Noukoum #95 üzenetére

    Nem igazan lehet belekotni semmibe. Az, hogy En mit gondolok roluk, pont annyira erdekes, mint hogy Ok mit gondolnak rolam. Semennyire, es abszolut nincs semmi jelentosege.
    Lehet hisztizni a neven persze, csak ertelme nincs, plane a mai, marketinggel melyen fertozott vilagban, amikor lassan semmit nem hivnak ugy, ami. Okos mosopor, ontisztito szovet/ruha, intelligens huto, FSD, xy nm csikszelesseg, gyenged budipapir, ez szamomra mind egy kaptafa. A kulonbseg annyi, hogy a tesla koruli hype nagyobb, mint a budipapir koruli hype, es divat feltetel nelkul, csillogo szemmel imadni meg irracionalisan idiota modon utalni. Szerintem mindketto netto f@szsag, semmi ertelme.

    Viszont amikor nyilvan egy vadbarom megoli hala egnek csak sajat magat meg az utasat, aztan mindenki azonnal nekiesik a Tesla-nak, az idegesit, mert primitiv, mint a kurvaelet.
    Amikor feleakkora hire/sulya nincs a sorra spontan kigyullado dizel BMW-knek, mint annak, hogy egy barom elrugott egy sokszaz loeros autot, aztan egy fogalmatlan barom kiszopta az ujjabol, hogy "merbiztosautopilot", ott van valami hatalmas problema.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Donki Hóte #97 üzenetére

    "ASZF-ben a 97-ik oldal alján 2-es betűmérettel"
    Aha. Hogy eldugtak! Meg jo, hogy nem azzal kezdodik a szoveg, hogy "Vigyazz vazeg, szar az egesz, figyelj nagyon, mert neha hatalmas hulyeseget csinalhat a leheto legroszabb pillanatban, szoval el ne engedd a kormanyt Belam, es figyelj, mintha az eleted mulna rajta, mert konkretan az mulik rajta." Ja, varj. De, ezzel kezdodik.

    Olyan szinten nincs eldugva, hogy a pofajaba van nyomva mindenkinek.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Donki Hóte #100 üzenetére

    De bakker, ez mar aztan igazan nem lehet a gyarto hibaja. Vagy ilyen alapon ha a targoncas szur fel valakit a villara, az a targoncagyarto hibaja? Vagy ha a barom fobe lovi magat az a fegyvergyarto hibaja, mert hulye volt a user ahhoz, hogy elolvassa, melyik vegen jon ki a golyo? Vagy ha megvagod magad a kessel, az a hulye, aki elezte?

    Mindenkinek joga van hozza, hogy hulye legyen, ez termeszetes, eleg nagy baj lenne belole, ha ez nem lenne igy. Viszont a hulyeseg sajat felelosseg, es nem veletlenul.

    Tegyuk hozza, amilyen szinten fejlett a cucc, hivhatnak kis rozsaszin pszichopata felmosorongynak is, pont ugyanannyi barom "vezetne" a hatso ulesrol.

    Az megint masik kerdes, hogy En rohadtul nem engednem, hogy ebben a formaban barmilyen szinten publikus legyen a hasznalata, es hivatasos tesztelokon kivul barki szorakozhasson vele. De ez meg mar torvenykezes kerdese, itt Europaban (nagyon helyesen) sokkal szigorubb is a szabalyozas, nem is mukodik ugy, mint az USA-ban. De azt, hogy a torvenyhozok balfaszok minden erdemleges ceg kihasznalja, kihasznalta es ki fogja hasznalni. Mert hulye lenne nem kihasznalni.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz forumpista #103 üzenetére

    Konkretan van olyan nevu eles loszeres fegyver, hogy "YEET cannon". Azt akarod mondani, hogy mivel vicces/jatekos neve van, amirol az epeszu emberek 99%-a jatekra gondolna, ezert ha valaki ezzel lovi fejbe magat, az kevesbe hulye, mint az, aki nem?

    Tehat megveszi a YEET cannont. USA-ban ez kb annyi, hogy elveszi az alma mellol a Walmartban. Hazaviszi, figyelmen kivul hagy mindent, ami a dobozban irva van, betolti a tarat a nyilvanvaloan eles loszerrel, aminek a doboza irja is, hogy eles loszer, aztan fejbelovi vele magat, akkor kevesbe hulye, mert ezt a YEET cannonnal tette, aminek a neve nem erre utal?

    ui.: Amugy meg a brutalisan elferditett peldadban is IGEN, biztos. Mert ha le van irva, ki van emelve ezer helyen, hogy csak a neve az, de amugy ez egy igazi fegyver, es ezt figyelmen kivul hagyja, akkor igen, csak a felhasznalo volt a hulye.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz forumpista #105 üzenetére

    Igen, es Full Self Driving != Full Self Driving BETA. Ugy nem erdemes beszelgetni, hogy pillanatnyi hangulatod szerint hagyod abba az olvasast random szo utan.
    Masszazs != masszazs happy finish-el, hiaba egyezik az elso szo. Persze ha csak addig olvasunk es ragaszkodunk hozza, bele lehet minden baromsagot magyarazni, csak ne probald meg igy beadni az asszonynak, hogy istenbizony csak az elso szot olvastad el, mert hidd el, hogy ki fog rohogni, mert idiota erv.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz forumpista #108 üzenetére

    Elmondtak nekem, hogy mit jelentett a beta 20 evvel ezelott, amig a marketingesek ra nem raktak a mancsukat. Az egy erosen elmeleti definicio, ami gyakorlatilag az internetrol letoltheto patch-el egyidoben avult el. Ma mar a beta rohadtul nem azt jelenti. Sot, igazabol soha nem jelentette ezt, ez egy szotari definicio, ami gyakorlatilag soha nem teljesult. Mert tegyuk fel, hogy teljesult, kiadtal harom kliensnek egy beta-t. A harombol egy kert valamit, ami annyira megtetszett, hogy felkerult az MVP specifikaciok koze. Akkor most a beta beta maradt, vagy nem maradt? Szoval jah, elmondtak. Meg azt is elmondtak a TV-ben, hogy a Magyar egeszsegugy nem kuzd se orvos, se noverhiannyal, es anyagi gondok sincsenek. Csak epp mindketto hulyeseg volt.

    Amugy de, funkcionalisan keszen van, csak meg nem mukodik tokeletesen. Erre ezer meg egy pelda van, ahol nagy tavokat tesznek meg vele, varoson kivul es belul is, beavatkozas nelkul.

    A gondot pont az jelenti, hogy annyira mar jo, hogy biztonsagerzetet adjon, de annyira meg nem jo, hogy ez a biztonsagerzet ne legyen teves.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Tuomas #110 üzenetére

    Igy igy! Pontosan. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz <Adamsky> #116 üzenetére

    Még nem próbáltam ilyen kialakítású kormányt soha, tehát erősen kérdőjeles, mennyire van igazam, de...

    Perpill a yoke kormányról az a véleményem, hogy aki azt a borzalmat engedte forgalomba hozni, azt mindenféle hivataltól el kéne tiltani. Konkrétan életveszélyesnek tartom közúton. Ezer példát fel tud hozni bárki, amikor veszélyes lehet. Versenyautóban, valami speciális engedéllyel, kizárólag a garázs és a versenypálya között, hogy el tudjon addig jutni? Ok, persze, simán. Hétköznapi Bélának? Nagyon nem ok. És itt a fenti szerint mindenki hétköznapi Béla, aki nem vezet rendszeresen pályán, tehát én is.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Donki Hóte #119 üzenetére

    Elolvastad amit linkeltél, vagy csak tetszett a címe, passzol a mondandódhoz, úgyhogy beküldted?
    Az orbitális clickbait cím mögötti tartalom ugyanis ez:
    Elon: szerintem egy éven belül van rá esély, hogy elérjük a lvl5-öt.
    Mérnök: kizárt, teljesen esélytelen.

    Ennyi. Mindkettő a jövőről beszélt, bevallottan tippet, és nem értenek egyet abban, hogy a jövőben mikor. Ehhez sikerült rittyenteni két oldalnyi hangulatkeltő cikket, meg egy buta clickbait címet. Aztán nem értitek, miért tartjuk idegesítőnek az egész cirkuszt.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Donki Hóte #125 üzenetére

    Ne terelj, ennek az ég világon semmi köze a témához.

    Mármint, ezzel a részével egyetértek, de ennek akkor sincs semmi köze a témához.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák