Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UdiAti

    kezdő

    válasz quailstorm #2 üzenetére

    "és futtatni rajta egy teljesen böngészőalapú rendszert csak azért, hogy az alapfunkciók se működjenek normálisan."

    Erről rögtön ez a zseniális dolog jut eszembe: Samsung S5230 Star
    [link]
    "Kezdeném az első sokkal, miszerint az egész telefon minden felületi eleme az Adobe Flash Lite nevű csodálatos technológiát használja megjelenítésre. Ehhez mindenki hozzágondolja az Android alapkövetelményeinek még csak utasításkészletben sem megfelelő processzort és a kevéske RAM-ot, majd elismerően biccent, hogy mekkora hatalmas ötlet volt ilyet kitalálni. Jó, hogy nem virtualboxban, ARM gépen qemuval futtatott Windows XP embeddedben használtak Java felületet Adobe Flash Streamen mobilnettel. Az is lenne ilyen sima.
    Eme költői túlzás után mindenki rájött már magától (ha még nem látta volna élőben), hogy ez a telefon mást nem tud, mint kínkeservesen szenvedni, és laggolni."

    Itt nagyon fején találtad a szöget, úgy tűnik a történelem ismétli önmagát :D

    Más: nem értem miért kaszálták el az általad linkelt videón szereplő rendszert... első ránézésre oda- vissza felpofozná a KaiOS-t (vagy pont ezért :F )

  • UdiAti

    kezdő

    válasz quailstorm #16 üzenetére

    Egyik kedvenc cikkem :C Egy-két évente eszembe jut és újra elolvasom.

    Nagyon a szívem csücskei voltak a feature phone-ok (különösen az SE-k), sajnálom, hogy letűnt az a korszak. Csak az MTK meg Spreadtrum (oh, bocsi Unisoc) gagyiságok vannak nulla innovációval meg supporttal, meg természetesen java nélkül, nehogy már valami értelmes bővítési lehetőség legyen bennük (pedig a régi SE-k még multitaskingoltak is java appokkal...).

    Meg ez a KaiOS. Nekem van amúgy egy 6300 4g-m, alapvetően elégedett vagyok vele, de olyan dolgai vannak néha, hogy nem is értem hogy engedhetik piacra így ezt az oprendszert (a böngészést ellehetetlenítő GDPR ablakokról volt szó a cikkben, de például velem előfordult hogy nem ébresztett, vagy a kijelző feloldásakor szólalt meg az ébresztő, vagy éppen hogy kikapcsolt ébresztőnél megszólalt hajnalban :DDD ) .

    Sokan szokták írni, hogy milyen jó lenne Symbiannal meg S40-nel, de ha egyszer nincs és nem is lesz alá vas... Hát sajnos megragadtunk ezeknél a szutykoknál.

Új hozzászólás Aktív témák