Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    A cikkhez:
    bár a háttérvilágítás hossza nem szabályozható, és túl hamar kikapcsol
    Már miért ne lenne szabályozható? Pont mint telefonon, fel lehet húzni egészen 5 percig a képernyő kikapcsolási időt. Ekkor a háttérvilágítás ideje is hosszabb.

    Az érintőpanel is munkára fogható, csak határozottan kell bökni, mert pontatlan és nem éppen reszponzív az érzékelés.
    Ez így egy kicsit erős. Ugyan kapacitív panelhez képest tényleg nem a legjobb, de a pontosság inkább szoftver kérdése. Voltak verziók, ahol ezt nagyon csúnyán eltolták. De az utóbbi időben egész korrekt.
    A reakcióideje az órának inkább, ami azonnal szembetűnik. Inkább ez okozhat frusztrációt nyomkodás közben.

    Az e-maileknek csak a címe olvasható
    Elfelejtettetek lapozni talán? :P
    Az email-ek tartalma is olvasható. A nagy terjedelmű üzenetek mondjuk nem olvashatók végig, de pár képernyőnyit bele lehet lapozni.

    A közösségi értesítésküldés kimerül abban, hogy minden ömlesztve átjön a Messenger, a Viber és társai részéről. A bőség zavara és a válaszadás hiánya miatt sokkal praktikusabb inkább a mobilon foglalkozni ezekkel az üzenetekkel.
    Na itt jogosan jár az 5 pont, remélem ezen még majd csiszolnak. Jó volna egy lista törlési funkció, mint az Android értesítési sávban.

    Az ébresztéseket így a ZeTime applikációval kell külön beállítani, bár a gyenge rezgésre aligha fog a tulaj felkelni. Még jó, hogy rövid, éles sípoló hangra képes az óra, és arra biztos felébred az ember, én az értesítések hangjelzését kikapcsoltam, amint eléggé idegesítővé váltak. Szerencsére ébren érezni a ZeTime rezgését.
    Ez most komoly? A tesztelő annyira nem vette a fáradtságot, hogy felfedezze, hogy emlékeztetőnként külön-külön be lehet állítani a jelzés típusát? Természetesen hanggal is tud ébreszteni.

    A további lehetőségek között kérhető repülőgépes és néma üzemmód, az óráról is elindítható az alváskövetés (az automatikus felismerés nem igazán működik)
    Automatikusan nem ismeri fel, ha bekómálsz. Előre definiált alvási idők vannak, ezalatt fog csak aktiválni a monitorozás. Ez idő alatt ha az aktvitásod arra utal nem alszol, akkor viszont megszakítja a mérést. Viszont az ébredési idő előtt újra el is indítja, ha megint nincs mozgás. Ébredési idő után viszont már csak megszakítás van, hiába fekszel vissza még délelőtt. :) Esetemben este 10 és reggel 6 között van beállítva. 10-kor elkezd monitorozni reggel 6-ig (vagy tovább, ha nincs jelentős mozgás). Éjjel elmegyek hugyozni, akkor másnap látszik az a 15 perces időszelet, amíg ébren voltam.

    Furcsállom, hogy a cikkírónak nem voltak gondjai az óra precizitásával. Nekem egy igen éles kritikám volna a "svájci" tervezés kapcsán. Ezt max egy svájci egyetemista csapat tervezhette, mert óraként szerintem teljes csőd. A mutatókat kalibrálni kell, viszont akkora lépésközük van, vagy holtjátékuk, hogy ez sose lesz pontos.
    A nagymutató nekem (két Zetime-hoz volt eddig szerencsém, mindkettő ilyen volt) több fokos szögeltérést produkál, be se lehet pontosan kalibrálni. Eleve ez a kalibráció mekkora baklövés már! Egy normális karóra mutatóit nem kell kalibrálni; a 12 óra mindig 12 óránál van. Itt meg nem tudják a mutatók, hogy hogy állnak te jó ég!! :W Volt olyan, hogy a nagymutató egy hét alatt akkora pontatlanságot szedett össze, hogy a beállított idő és a mutató állása több percnyi eltérést mutatott. Elég látványos ez a hiba az éjszakai módban, amikor éppen a mutatók alatt jelenn(én)ek meg a virtuális mutatók.
    A másik LOL meg, hogy nincs szinkronban az idő az órán és a telefonon. Ez egyedül kalibrálás során kerül átküldésre, viszont az idő előrehaladtával nincs frissítve így a karóra kvázi önálló életet él. Rohadt nagy baklövés ez egy karórától 2017-ben. Egy automata óra pontosságát tudja csak, ami lószar.

    A cikkben közölt végfelhasználói árra külön kíváncsi voltam, Kickstarter-en ennek úgy a feléért sikerült beszerezni tavaly októberben díszdobozos kiadásban. :)
    De 90k-ért nem nagyon gondolkodnék rajta, nem tudom ajánlani ennyiért.
    Én magam inkább egyszerű karóraként használom, ami értesítéseket jelenít meg, meg néha emlékeztet erre-arra. Ennyi a haszna számomra csupán. Viszont a dizájn nekem tetszik, karóraként abszolút megállja a helyét. Titanium bevonattal és karbon mintás bőrszíjjal elég fiatalos, bőrszíjjal meg egész elegáns viselet.
    Ilyen alkalmakkor viszont hasznos a diszkrét értesítés kezelés, hívás elutasítás.
    90 gramm nekem inkább előny, minden komoly karórának van súlya. Ha egy 30 grammos vacak lenne a csuklómon, még azt hinném vmi bazári kacat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák