Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • otyik123

    csendes tag

    Sziasztok!

    Miután bekonfiguráltam mindent az órán (a gyerekem résznél megadtam az órához tartozó telefonszámot is) próbáltam hívni az órával a mobilomat. A mobilomra megérkezett a hívás, de sajnos hívászám nélkül (privát számnak mutatta) - az órán a beállításoknál meg tudtam nézni a saját telefonszámot jelző mezőt, de ott is azt írta ki hogy Unknown...
    A support segítségét próbáltam kérni - az egyik operator be is jelentkezett, de sajnos 1 órán keresztül várakoztam és nem reagált semmire sem...
    Valaki esetleg meg tudná mondani mit kell csinálni hogy az óra elküldje a saját számát a hívott félnek?

    Köszi

  • otyik123

    csendes tag

    válasz Sir Gunar #50 üzenetére

    De, a teló appjában beállítottam a számot, viszont ennek ellenére az óra hívószám küldés nélkül tud csak telefonálni...

  • otyik123

    csendes tag

    válasz IrsaiOlivér #51 üzenetére

    Egy hagyományos mobilból lett áttéve a SIM kártya a telefonba - azzal indítva a hívást simán kijelezte a számot... Szóval nem azzal van a gond hogy le lenne tiltva a hívószám-kijelzés...

  • otyik123

    csendes tag

    válasz Sir Gunar #56 üzenetére

    Sajna most már nem tudom kipróbálni: este kislányomnál ismét elsötétült az óra képernyője, és még a 15mp-es gomb nyomvatartás sem tudja újraindítani - ez az óra is 3 napig bírta mint az első :(
    Az első órát még karácsonyra kapta kislányom, az is ugyanezt a hibát produkálta a 3. nap végén - visszavittem a T-mobil ügyfélszolgálathoz, ők elküldték a szervíznek, majd 3 hét elteltével kaptam csak egy teljesen új órát, mivel nem tudták megjavítani (valószínűleg azért kellett 3 hetet várni mert az órát Bulgáriában fejlesztették, oda kellett elküldeni)
    Ja és piros-sárga óra produkálta ezeket a hibákat... Holnap ismét megyek vissza az ügyfélszolgálathoz és most már megmondom nekik hogy a piros-sárga helyett egy kék-zöld típust adjanak (eredetileg is ilyet szerettem volna venni, de karácsony előtt nem volt, amikor új árut kaptak akkor is csak piros-sárga óra érkezett...

  • otyik123

    csendes tag

    válasz Sir Gunar #50 üzenetére

    De a telós appban be lehet állítani a gyerek SIM kártyákának a telefonszámát, viszont nem küldi el - ergo valószínűleg ennél a résznél is hibás az sw…
    Ma elmentem az Allees T-mobilhoz hogy cseréljék ki a hibás órát egy kék-zöld típusra. Ott azt mondták hogy náluk raktáron csak piros-sárga van, de megnézték a rendszerükben és a Rákoskeresztúri ügyfélszolgálatnál azt mondták hogy van még kék-zöld típusú, menjek el oda, ott ki tudják cserélni arra.
    Kb 1 órás utazás után jött a hidegzuhany: ebben a másik T-mobilban először közölték velem hogy ők nem cserélhetik ki, csak elküldhetik a szervízbe (ami Bulgáriában van), és majd onnan kaphatnak cserekészüléket. Már ezen is fel voltam háborodva, de kb fél óráig próbálkoztak beadminisztrálni ezt a szervízbeadást - sikertelenül, és amikor központi segítséget kértek telefonon akkor derült ki számukra, hogy ha egyszer már volt a szervízben az óra, majd onnan visszajött egy teljesen új darab, amely ugyanazokat a hibajegyeket produkálta, akkor kötelesek cserélni (azaz nem kell ismét szervízbe küldeni) - viszont azt mondták hogy csak piros-sárgát tudnak adni, mivel egyrészt a kék-zöldet csak hétfőn fogják megkapni, másrészt pedig mivel a piros-sárga ill a kék-zöld nem csak színben, hanem szoftverben is különbözik, ahhoz üzletvezetői engedély kell, a főnökük pedig csak hétfőn lesz bent.... Mondtam nekik hogy én hétfőn nem tudok visszajönni (Rákoskeresztúr számomra a város másik végén van) - viszont a most kapott vadiúj piros-sárga órát fel sem fogom bontani, hanem az Allees T-mobilhoz beviszem, hogy a helyett adjanak nekem egy kék-zöld típust (még ha meg kell rendelniük is arra várni is kell) - mivel ezek alapján kiderült számomra hogy a 2 különböző óra nem csak színben, hanem szoftverben is különbözik, így nem csoda hogy csak a piros-sárga típusok hibásodnak meg...

  • otyik123

    csendes tag

    válasz Sir Gunar #60 üzenetére

    Annyira azért nem egyszerű feljelenteni egy ilyen nagy céget. Én korábban már a bankomnál végigjártam ezt az utat: először mindenképp a banknak (ill a mostani esetben a szolgáltatónak) kell egy panaszt írni - erre van 30 napos válaszidejük, és ha nem elégedek meg a válaszukkal akkor lehet jelenteni őket magasabb szinten. Ezzel az okosórás esettel eddig már 2 panaszt jelentettem - most várom hogy mi fog történni (elvileg holnap az Alleeben várni fog az üzletvezető és ott megkapom majd az új órát amilyet már régóta kértem)...

  • otyik123

    csendes tag

    válasz Sir Gunar #62 üzenetére

    Sikerült megszerezni a kék-zöld órát :)
    Először még kedden munka után mentem be az Alleeban lévő T-mobilos ügyfélszolgálathoz - vasárnap azt mondták hogy ha akkor bemegyek akkor ott lesz az üzletvezető akinek van jogosultsága a cseréhez.
    Sajnos akkor még nem sikerült, ui az atadbázisukban hiába szerepelt az hogy van nekik raktáron 1 db kék-zöld óra, az ügyintéző srác nem találta sehol sem. Beletelett egy kis időbe mire sikerült kiderítenie mi történt: elnézést is kért, mert az egyik kollégája rossz adminisztrálásának lett ez a következménye: előző héten ui visszahoztak nekik egy meghibásodott piros-sárga órát, a kollégája pedig azt írta be kék-zöldnek, és valahogy az jelent meg a rendszerükben eladhatónak.
    Az ügyintéző srác előtt viszont le a kalappal - ő tényleg egy ügyfélbarát munkatárs volt, megpróbált mindent megtenni az érdekemben: végignézte a város többi üzletét hogy van-e máshol ilyen kék-zöld óra: 4 üzletben volt, mindegyikben 1-1 db. Az első 3 üzletet rövid idő alatt végigkérdezgette, sajnos ott is csak fiktíven szerepelt már az óra (azaz raktáron már nem volt nekik) - viszont a csepeli üzletből még nem kapott visszajelzést (mondta hogy az egy kis üzlet, ezért akkor tudnak csak válaszolni ha végeztek az ottani ügyfél kiszolgálással) - közben elmondta hogy ebből a típusú órából folyamatosan hozták vissza az órákat hasonló meghibásodás miatt, ezért a T-mobil múlt héten központilag elrendelte, hogy a visszahozott órákat már nem szervízbe küldik, hanem megpróbálják egyből raktárról cserélni. Ezért nem is értem hogy amikor múlt szombaton a rákoskeresztúri üzletben voltam leadni a hibás órát, az ottani kollégák miért kezdtek el arrogánsan kioktatni arról hogy ők nem cserélhetik le, hanem nekik szervízbe kell küldeniük az órát (igaz jó fél óra bénázás után, mivel nem tudták feladni a szervízbe küldős nyomtatványt szóltak nekik hogy az órát cserélni kell, nem szervízbe küldeni - persze semmilyen elnézéskérés nem volt a számukról emiatt)
    Szóval kb fél óra várakozás után megjött a visszajelzés a csepeli üzletből hogy nekik van raktáron még 1 db kék-zöld óra. Ezt át is küldték futárral az Alleeba - ez csak másnap ért oda, de megbeszéltem az ottani ügyintézővel hogy másnap munka után bemegyek érte. Tegnap este be is ugrottam érte - kb 5 perc adminisztrálás után meg is kaptam az órát, otthon pedig gond nélkül bekonfiguráltam - már csak azért kell izgulnom hogy az elkövetkező néhány napot élje túl, ne jusson ez az óra is az előzőek sorsára...

  • otyik123

    csendes tag

    válasz Gezakekazeg #63 üzenetére

    Szerintem az meríti nagyon az órát ha nem tud Wifire kapcsolódni, csak GPS-re - nekem az volt a tapasztalatom hogy ha Wifin volt rajta (otthon volt az óra), akkor kb 10 óra alatt kb 15%-nyit merült csak (használat nélkül) - viszont amikor magammal hoztam, kb 1 órányi utazás (ez idő alatt csak GPS-szel tudott kommunikálni) kb 10%-nyit merítette az aksiját.
    De az okostelefonokkal kapcsolatosan is hasonló tapasztalatom van: ha bekapcsolom rajta a GPS-t és elkezdem nézni a google mapet, akkor exponenciálisan megnő az energiaigénye...

  • otyik123

    csendes tag

    válasz Sir Gunar #70 üzenetére

    Amikor a munkahelyemre bevittem, és ránéztem a mobilomon futó appra (amely szerverként funkcionál és az óra a kliense), akkor láttam néhány GSM-s torony-ikont, néhány műhold-ikont a munkahelyemre vezető út mentén, bent a cégnél pedig egyből rákapcsolódott a munkahelyi wifire - pedig be sem állítottam az órán (csak gondolom hogy a mobilomtól, mint szerverétől kaphatta meg a hozzáférést hozzá) - ezért vélem azt hogy mindegyiket tudja fogni, de pl. ha a wifire tud kapcsolódni akkor az jelenti számára a legkevésbé energiaigényes megterhelést.
    Van egyébként a mobilos appban egy energiatakarésok módra kapcsolási lehetőség is - ekkor valószínűleg jóval ritkábban próbálja meg lekérdezni a helyzetét, és talán jobban bírja az aksi is egy kicsit (bár azt hiányolom hogy erre az energiatakarékos módra nem adható meg schedule - az óra kikapcsolásra, játékok idejére be tudtak rakni időzítést, akkor az energiatakarékos módra váltáshoz is megcsinálhatták volna...)

  • otyik123

    csendes tag

    válasz laci50 #73 üzenetére

    Ez nem teljesen igaz, csak nem adtak Neked megfelelő tájékoztatást: üzletvezetői engedéllyel kicserélhetik más színűre az órát...

  • otyik123

    csendes tag

    válasz Sir Gunar #70 üzenetére

    Megkaptam a választ a Telekomhoz beadott panaszomra: az első panaszt még január 14-én adtam be, a panasz tárgya pedig az volt hogy a hibás órát még december 28-án küldték el a szervíznek, amelynek január 12-i kiadási határidőt írtak és még nem kaptam semmilyen visszajelzést. Ezután másnap január 15-én kaptam egy új órát (gondolom a hibásat nem tudták javítani) ami viszont 3 nap múlva ugyanúgy elromlott (18-án), 19-én pedig amikor visszavittem az Alleebe és a piros-sárga helyett kék-zöldre szerettem volna cserélni azt közölték velem hogy náluk olyan nincs raktáron, de ha elmegyek a város másik végébe a Rákoskeresztúri üzletükbe, ott ki tudják cserélni nekem a kívánt fajtára. A Rákoskeresztúri üzletben viszont közölték velem hogy ez nem lehetésges - emiatt adtam be a 2. panaszomat: az állt benne hogy elküldtek a város másik végében lévő üzletükbe azzal hogy ott megkapom a kívánt cserekészüléket, viszont ott közölték velem hogy ezt nem áll módjukban megtenni.
    Nos a panaszomra adott válaszban azt írták hogy mivel én január 19-én kaptam meg az új órát, ez az óra pedig már január 15-től az ügyfélszolgálaton volt, ezért a panasz nem jogos.
    Szóval a 2 panaszomat összegyúrták, a nekik megfelelő részeket beemelték a magyarázatukba (az első panaszomba szerepelt hogy nem kaptam meg időre az órát, a másodikban pedig az hogy január 19-én kaptam egy új órát - az persze mellékes volt számukra hogy a 15-én megkapott új óra hibásodott meg és erre kaptam 19-én egy másik órát)
    Viszont sejtették hogy ha ezt továbbvinném a fogyasztóvédelemhez (ill az utódjához mert tudtommal ez már tavaly megszünt) akkor nem állná meg a magyarázatuk a helyét, ezért a végére odaírták azt is hogy az ügyfél megbékélése érdekében jóváírnak majd a következő hónapban 10ezer forintot a számlámon...

Új hozzászólás Aktív témák