Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GyLev

    újonc

    válasz #24536576 #1 üzenetére

    Egy bizonyos minőségi szint felett a fej-fülhallgatókat be kell járatni!

    Ez azt jelenti, hogy órákon keresztül (lehet ez akár 50 óra is) kell zenét, zajt játszani rajta, közepes hangerőn. Enélkül könnyen előfordulhat, hogy egy egyébként nagyon jó hangú fej-fülhallgató borzasztóan szól. Például hiányoznak belőle a mélyek.

    Nekem is ilyen van és nagyon elszomorított, amikor ezt a cikket olvastam. Ez ugyanis egy rohadt jó füllhallgató, csak a bejáratás nyilvánvalóan elmaradt. (Előtte valóban hervasztóan szól.) Ez a füllhallgató nagyzenekaros komolyzenei műveket képes nagy dinamikával és részletességgel megjeleníteni. Minden mást játszi könnyedséggel. Kevesebb, mint hatezer forintért.

    Hallgatttam már többszázezer forintos fej- és füllhallgatókat, nekem is egy Beyerdynamic dt 660-om van, Audioquest DAC-om stb., szóval van összehasonlítási alapom.

    Természetesen nem lesznek olyan mélyei, mint egy zárt felépítésű fülesnek, de becsületes és jól kontrollált basszust hallhatunk, ami egyáltalán nem kevés. Érdemes pl. nagybőgős jazzt meghallgatni és látszik, pont annyi van, amennyi kell.

Új hozzászólás Aktív témák