Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adapter07

    csendes tag

    válasz bambano #34 üzenetére

    18-19 éves fiatalokról beszélünk, akik a törvény szerint felnőttek, de mindannyian tudjuk, hogy szükségük van támogatásra, útmutatásra. Arról beszélek, hogy az egyetem feladata egy korrekt, kiszámítható oktatás kialakítása, ahol a munkának van értéke, értelme. Továbbra is fenntartom, azt a véleményem, hogy a mostani rendszerben sok értékes embert veszít a felsőoktatás, és ezzel nem kevés pénzben is kifejezhető kárt okoz az egyénnek és a nemzetgazdaságnak is. Nem a lusták pátyolgatásáról beszélek, hanem arról, hogy ha pl. egy 4-es átlag fölött érettségizőt elveszít az egyetem (nem egy ilyen embert ismerek), akkor ott már keresni kell a hibát. Konkrét példa: 1 félév, fizika gyakorlat, olyan hallgatónak nincs meg az aláírása, aki emelt szinten jelesre érettségizett fizikából egy elit gimnáziumban. Nyilvánvaló, hogy valami baj van a követelményekkel. Sajnálatos, hogy erről győzködni kell embereket, mikor ennek teljesen magától értetődőnek kellene lenni. A felsőoktatás jelenleg rettentő rossz hatékonysággal működik. Ebben a folyamatban a hallgató alapanyag (nem szeretem ezt a szót) és nem lehet csak rájuk fogni a sikertelenséget. Az egyetem sok ember szemében valami magasztos, szent tehén, ami nyilván csak jól működhet, és biztos a lusta, és alkesz hallgató a hibás ha nem tud megfelelni. Hát ezek az idők elmúltak, és bőven vannak megoldásra váró problémák.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák