Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #19617792

    törölt tag

    válasz HUNNIA1920 #8 üzenetére

    jó, de a Defy alapból 800 MHz-en szaladt, ez gyárilag magasabb órajelű, OC-ni kb. mindent lehet.

    a Defy-n először 2.1 volt, aztán 2.2 és 2.2.2.

    (#115) chab7: gratulálok, nagyobbat trollkodni nem tudtál? az Android moddolható, mint a szemét, de a büdös életben nem lesz olyan kiforrott, stabil, gyors, megbízható, mint egy zárt rendszer. és az éppen buherált ROM-ok esetlegesen rejtőző hiábiból kösz, de nem kérek. nekem egy eszköz kell, ami működik stabilan mindig és ne kelljen nekem buherálni, megcsinálni azt, amit a gyártó elfelejtett, elvégre nem azért vettem a készüléket... a készülék legyen értem azzal, hogy leszarhatom magasról, mert mindig működik.

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz chab7 #147 üzenetére

    tudom, hogy a proci csont ugyanaz, csak magasabb órajelre van beállítva (avagy a mínusz van lefaragva abból, amit valójában tud a SoC).

    "Akkor miről van szó?"

    arról, hogy akár egy bugos fos is lehet és ne nekem kelljen már szarakodni a készülékkel, hogy úgy működjön, ahogy gyárilag kéne neki. ha buherálni akarok, akkor el kezdek összerakni egy erősítőt, vagy valamit. amit már megcsináltak, azzal ne kelljen már szarakodni. ezért komolytalan az Android... és a 2.3.7 az milyen? AOSP zömmel, esetleg MIUI, az utóbbi persze ütős, de ha csak AOSP, akkor a hajamra kenhetem, mert amúgy a 2.3.7 nem olyan húdeugrás egy 2.3.4-hez képest. a Google Wallet lenne új feature, ami viszont NFC needed.

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz chab7 #152 üzenetére

    amennyire megírják a ROM-ot, és szívjon vele az, akinek hat anyja van.

    "Ehhez a konzumfelfogáshoz - meg kinek nem való az ilyen teló ha nem tudja használni - fentebb már leírtam a véleményem. Lásd ott."

    használat != ROM-olás, buherálás, a geekek gondolják így. a használat az, amire egy okostelefon való, és nem hekkelésre.

    "Ha meg a proci ugyanaz, akkor az ami 800-ra volt lőve megy 1000-el is, ami meg 1000-re volt lőve menne 800-on is, és mind2 megy 1400-on is, akkor nem vehető különbségnek csak mert a magasságos gyártó így akar megvezeteni. Vezettesd akkor magad. De ehhez meg megint csak az előbb említett hsz-m."

    a 800-as nem biztos, hogy megy 1000-en, attól, hogy 100 készülékből 100-on megyen 1000-en is még nem jelenti, hogy minden. kétféleképpen készülnek az alacsonyabb órajelű procik: a "selejt" alulskálázásával, vagy a jók alulskálázásával, mert ki kell elégíteni a piacot.

    nem megvezetés ez, konkrétan leírja mi van a telefonban, adott specifikációk, ennek tükrében veszed a készüléket és hozza, amit kell. a tuning meg lutri, sosem garantált, hogy megy annyin, amennyin. tudod, az okostelefon userek igen elenyésző %-a tuningol.

    nekem speciel értékesebb az életem, időm, hogy a telefonomra basszam el, amit a gyártó neadjisten elfelejtett megcsinálni.

  • #19617792

    törölt tag

    válasz bruti01 #156 üzenetére

    hát, azért a x86 és az ARM között általános számítási teljesítmény tekintetében van egy kis nagyságrendi különbség. ;)

    (#157) chab7: "Romolás jelen esetben egyenlő upgrade."

    kókányolt upgrade.

    "Ugyanis egy linux alapú szoftverről beszélünk. Ne kelljen már újra leírnom."

    az Android úgy Linux, ahogy én pap. egy Linux kerneltől még nem full Linux, az Android össz-vissz egy Linux kernel, fölé pakolva egy Java-alapú Dalvik VM. meg attól, hogy a terminal emulatorokban Linux commandokat osztogatsz, attól még nem full Linux, mert ez csak egy app, ami Linux nyelvet beszél.

    "Az androidot, ezzel egyetemben a linuxot használók meg légyszi hadd ne windowsos szinten használják már a telefonjukat ha ismerik a rendszert, használni tudják, és ki is tudják használni az előnyeiket."

    aki buherálni akar, az nem csak Android tud/akar buherálni. az Androidot sokan Windows-os szinten használják. miért? mert csak használni akarják és a használat még mindig nem != buherálás. a geek azt csinál, amit akar, de ne akarja a többség igényére kiterjeszteni saját, a gyártó szemszögéből is jelentéktelen igényeit (ami a moddolás).

    "Ja, igaz, hogy vannak sokan akik csak windowsos szinten tudják használni az androidos telókat is. De még ha többen is vannak, ne ők legyenek már a mérvadóak - itt, nekünk - hanem a rendszer valódi kiaknázási lehetősége."

    mert nem akarnak "érteni" hozzá, mert minek. nem azért vették meg. a kiaknázás meg szintén nem != ROM-olás, mert ennyi erővel, akkor egy WP7 és iOS nem kiaknázható...

    "Képviseld csak a gyártói oldalt és a konzum közösséget, de hadd legyen meg a szabadságom, hogy ennek ellen menjek egy olyan mobil oprendszer esetében, ami alapból az én álláspontomat képviseli"

    sok sikert, én addig használok bármi mást elégedetten, önfeledve. és láss csodát, több szabadidőm marad bármire.

    [ Szerkesztve ]

  • #19617792

    törölt tag

    válasz #19617792 #158 üzenetére

    persze ettől függetlenül tiszteletben tartom a véleményed, mert kulturált formában adtad elő. :R

  • #19617792

    törölt tag

    válasz b4zsi- #160 üzenetére

    "Mindkettőtöknek igaza van valamilyen szinten. Valaki a defy-t azért rootolja, hogy rátudja rakni a magyar nyelvet mivel könnyebben szeretné használni a telefonját."

    na igen, ez azért hiányosság akárhogy nézzük. csak ez is olyan, amit már a gyártónak meg kellett volna csinálnia, hamár Mo-n is forgalmazza a készüléket.

Új hozzászólás Aktív témák