Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gusztáv

    addikt

    válasz VD #34 üzenetére

    Persze technikailag ez egy külön kártya, csak kicsit vicces, hogy magasabb az éves díja, mint egy normál bankkártyának. Mikor ezt nem kell legyártatni, kipostázni (pl több csomagban a webkártya ingyenes).

    Gondolom a szoftverrel lehet azt is kiválasztani, hogy melyik kártyát akarod használni, ha több van regisztrálva.

    [ Szerkesztve ]

    Laci

  • sutszi

    veterán

    válasz VD #34 üzenetére

    "Nem kötelez senki, de ha igényelsz egy szolgáltatást, aminek vannak működési feltételei, akkor mi a probléma? Ha nem tetszenek a feltételek, nem kell megrendelni!"

    Ez egyértelmű... ennek megfelelően fogok tenni...

    "Nem. Technikailag ez egy bankkártya aminek a megvalósítása más. Nem egy plasztik lapot kapsz chippel, mágnescsíkkal, hanem a SIM kártya veszi át kvázi ezt a funkciót. Ha kiveszed a SIM-et, nem fogsz tudni fizetni a telefonnal!"
    Értem, tehát a telefon egy kvázi bankkártya lesz az NCF/Sim kárty/mobilapp kombinációval. Így már érthető a külön bankkártyaigénylés szükségessége.

    "A szoftver csak arra szolgál, hogy vizuálisan megjeleníti a kártyákat és tájékoztat azok állapotáról. Semmilyen tranzakcióban nem vesz részt és nem kezeli a bankkártya adatait!"
    Mivel információs funkciója van akkor így számomra tényleg értelmét veszti a dolog. Több számla, több kártyáját szerettem volna bevonni alá. Például paypal esetén is lehet default kártyát választani... Tudom ez nem olyan... De jó lett volna, mert így tényleg egy széleskörű fizetőeszközt csinál a mobilomból.

    Értem, hogy mi miért van...de így nem vonzó számomra ez a megoldás.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák