Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Koda #1

    tag

    válasz desolator #15 üzenetére

    ... Amit írt az szociológiai következményekről és társadalmi struktúrák átalakulásáról szólt. A lényeget ténylegesen igaz, de a fejlődés (ami manapság inkább csak revolúció) a mobil iparágban, és egyéb technológiák bevezetése folyamatosan formálja a társadalmai szokásokat, és csoportok eltűnésével, beolvadásával vagy épp kiviállásával jár. Nincs baj a fejlődéssel, de azért kicsit erősnek érzem a párhuzamot a mentálhigiéné elvesztése és a mobiltárca és apple play között. De mint Ő is említette ezt a témát nem lehet 40-50 sorba megfogalmazva kivesézni és konklúzióra jutni. Kellenének premisszák a dedukcióhoz, hogy egy logika mentén eljussunk a konklúzióhoz.

    A kiskegyed meg a blikkes megjegyzés kicsit érdekes... mert a mobilaréna a hiteles és korrekt cikkeivel és adatközléseivel aztán hatalmas szakportál? Amúgy meg a feszegetett témákkal valószínűleg több szociológiai és társadalom történelem folyóirat is foglalkozni fog, ha a fórumtárs "Nostradamusi" jóslatai ténylegesen számottevő jelenséggé vállnak. (amit én személy szerint nem látok ilyen drasztikusnak.)

    IT cégnél dolgozom és annak a marketing osztályának vagyok az egyik vezetője, emeltet cégfejlesztési projektek tervezését végzem, mint ex BGF-KVIK-es:
    De van egy ELTE BTK töris diplomám is és "néha" elég műveleteken, csőlátású embereket ismerek meg az IT területen, akik egy adott szegmenshez értenek, és a lineáris logika mentén jól ellavíroznak egy probléma megoldásában, de logikai párhuzamokat állítani társadalmi, gazdasági, politikai kérdésekben már nyögve tudnak csak. Miért? Itt nem a reál és humán beállítottság sokak által túlmisztifikált összeférhetetlenségéről van szó, és nem is CSAK az egyéni igénynek és törekvésnek a meg létének vagy hiányának egy személyben, hanem gyakran az IT képzések zárt, determinált mivoltában keresendő a kérdés megoldásának egy része.

  • Koda #1

    tag

    válasz vicze #20 üzenetére

    En nem is a tema bontogatasanak aktualitasan vagy lenyegisegen "akadtam fenn", hanem a forumtars degradalo megjegyzesen, bar lehet, hogy csak en kepzeltem bele a negativ visszhangot. :)
    Talan meg kicsit tudat alatt bosszus vagyok az utobbi par evben tapasztalt apple cikkek forumaban szinte kotelezo jelleggel jelenlevo hater es demagog hozaszollasok miatt, melyeket nehany felettebb intelektualis es objektiv forumtars tesz es ezert alltam ki a temat felhozo velemenyformalasa mellett. Illetve annak teljes erteku puritan modu leszolasa ellen. Kicsit elkapott a jo szamritanus szindroma. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák