Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    Hát én ezen a 220k-n lepadlóztam. Én anno azt mondtam, hogy már 180k-ba is mocskos drága, de így...

    Amúgy meglepő volt, hogy a 2 teló kamerája közötti különbségeket kivesézték, de a legnagyobb különbségről (és a 920 legnagyobb fíííícsöréről), az OIS-ról egy deka szó nem esett. Azért ez így fura volt (így mobilos teszterektől pláne. Kicsit mintha egy hidrogénhajtású kocsiban nem esett volna szó a hidrogén hajtásról...).

    Egyéb iránt most, hogy már nem csak sajtóhírek alapján tudok véleményt alkotni, azt kell mondjam, szerintem ez megint egy bukta a Nokiától.
    A kijelző a 920-ban is csalódás, a 820 a 800*480 pentile-lal röhej (160k-ért ugye pláne).
    A 920 változatlanul nem tetszik, a 820 nagyon szép telefon, csak nekem nagy. Fél inch-el kisebb képátlóval, 2 milliméterrel vékonyabban, és 40 grammal könnyebben tuti cucc lenne, így egy bumszli vacak.

    A rendszer még mindig sok bosszantó dolgot tartalmaz, de legalább már értem az MS logikáját. Először kiad egy olyan OS-t, ami 10 évvel van lemaradva a 10 éves telefonomhoz képest, majd most, hogy már kb. felfejlődött arra a szintra, hogy hozza a 6 évvel ezelőtti telóm tudását, most már aztán "reinvited the mobile phone"... jah, persze... én meg arab billiárdos olajsejk vagyok...

    Hát eddig úgy vélekedtem, hogy picit talán nőni fog a piaci részesedésük, de ezt a produkciót, ilyen áron látva azt kell mondjam, már az is csoda, ha nem csúsznak lejjebb.

    Azt hiszem, itt lenne az ideje változtatni valamit. De nagyon komolyan, és nagyon gyorsan...

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz catroot #352 üzenetére

    Ahogy forgatta a telefont, elég hamar kifeketedett a kép. Szerintem ez közelében sincs egy IPS vagy PLS panel tudásának... (meg a 178 fokos látószögnek)

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Blyan #354 üzenetére

    Nos először is mondták is, másodszor pedig, igen, levettem a videóról, mivel az elmúlt fél év összes MA!TV adást láttam, és elmékszem, hogy egy ilyen vagy olyan panel hogy néz ki ugyan ezen (az amúgy teljesen fókuszzavaros) kamerán. Persze a fényviszonyok nyilván változtatnak kicsit, de a lényeg totál jól látható. Hasonlítsd össze a felvételt bármely IPS paneles telefon teszjével.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz pushalias #357 üzenetére

    Az irónia volt, bár ha belegondolok, hogy pb BT fájlküldés már a T610-esemen is volt, ami meg igencsak 8 éves teló, kb, akkor nem is kamu, amit mondtam. WP-nek kellett hozzá 3 frissítés, és egy kernel csere. Jeeeee.

    Mindegy. Belefáradtam már, hogy ostorozzam a Nokiát. Kedvenc gyártóm volt, 3 éve várom, hogy értékelhető produkciót adjanak elő, most van az a pillanat, mikor beleuntam a nagyotmondó versenyükbe.
    Mostantól kezdve egyék meg, amit főztek.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz pushalias #364 üzenetére

    Bazzek kva jó lehetek, hogy én egyből levágom, hogy ez irónia. Ugye?

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz emvy #366 üzenetére

    Te meg körbejársz, és játszod a NR.1. fanboyt. Különbség?

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz pushalias #374 üzenetére

    Egy példa volt. Azaz inkább 1.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Legendd #377 üzenetére

    Uhh Legendd, ahhoz képest, hogy házigazda vagy, most nagyon úgy festesz, mint nyuszi a láncfűrészen. Komolyan, a Nokiás fórumokra csak akkor szabad írni, ha nagyon komolyan edzésben vagy, mert itt aztán megy az adok kapok. :)
    Szerintem jó adás volt, bár legközelebb legalább említsétek meg adott termék KeyFeature-ét. :):)

    Utóirat: Én speciel hálásan köszönöm a 42 perces adást, kellemes időtöltés volt megnézni. :R

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    De most komolyan... a teszterek is emberek. Olyan nincs, hogy szubjektivitás nélküli teszt. Ha valaki erre vágyik simán nézze meg a készülék specifikációit, és a benchmark eredményeket (Hihi ez is szubjektív, főleg, hogy a Nokiák kilépnek az AnTuTuból... LOL). Az objektív. Minden más szubjektív. Mikor Legendd azt mondja, hogy jó a méret, mert simán átéri, azt én még a 3 kézzel sem érném át, mert kb. fele akkora a kezem. Stb.
    Az, meg hogy nem egy előre megírt szöveget olvasnak fel, szerintem csak jó.

    Többen írták, hogy Bog tényleg oda-odamond, és én is őt bírom a legjobban, főleg a poénjai miatt, de szerintem az egész MA stáb király. Minden teszternek megvan a maga erőssége, stílusa. És ez teszi élővé az egészet. Oké néha kimarad a lényeg, nem tudnak befejezni egy-egy mondatot, de az vesse rájuk az első követ, aki még nem hibázott. Amúgy meg ez adja a feelinget. Ettől szerethető a MA tv. Pl RTL klubbos autós műsor milyen rohadt unalmas már. Hülyegyerek kiáll, felolvassa amit kell, tök fapofával, azt nesze neked, autós teszt. Egy trágya. Totalcar sokkal jobb volt. Hát ilyen a MA műsor is. Majd az oltogassa le őket, aki sosem hibázik. A magyar ár meg hamar ki fog derülni, ők mondtak egy becslést, nyilván nem alaptalan becslést. Eltérés lehet, még akár nagy is, de ezen most minek vitatkozni? Tudjuk a HTC árát, tudjuk, hogy a 2 Lumia jóval drágább. Pont. Nekem több infó nem kell, le tudom belőle vonni a saját konklúzióimat.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz emvy #386 üzenetére

    Nekem is van mondanivalóm. Az, hogy nem pozitív, az más kérdés.
    Ne haragudj már, de neked minek alapján is van több jogod véleményt formálni? Kifejthetnéd, és alá is támaszthatnád, HSZ-jal vagy rendelettel, törvénnyel. Addig meg fogadd el, hogy szerintem 0 vagy közel 0 amit a Nokia mostanában letesz, mint ahogy én is elfogadom, és nincs azzal bajom, hogy neked meg bejön a cuccos. Így (lenne) korrekt, más kérdés, hogy te, és sok hozzád hasonló gyep nem igazán képes felfogni bizonyos dolgokat.

    Egyébiránt, csak hogy megértsd. Egy termékről alkotott kritika sok esetben nagyban hozzájárul az adott termék fejlődéséhez. Szerinted, ha nem lenne felhasználó visszajelzés, vagy csak a bólogató/tapsoló emberek jeleznének vissza, mennyit fejlődne a rendszer? Még annyit sem, mint így (ami szintén nem túl acélos mennyiség).

    Egyéb iránt, ha már itt tartunk, én ezt az eszmecserét le is zárom, mert semmi értelme. A brutálisan gyenge Lumia eladások eddig igazolták, hogy az emberek nagy többségének nem tetszik a rendszer. Azon meg felesleges vitatkozni, hogy ez most változni fog-e. Fél év múlva megmondják az eladások. Akkor minek tépjem a számat. Ha fél év múlva azt olvasom, hogy a Nokia 10% fölött van, akkor beismerem, hogy tévedtem, ha meg azt olvasom, hogy 2 millió Lumia ment el, akkor csak röhögök a markomba, mert a legszebb öröm a káröröm. (Még ha én személy szerint sajnálom is a Nokiát, de mégis vicces néznem, hogy dől a kardjába).

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz T.Peter #388 üzenetére

    Response time, refresh rate, super sensitive touch ... volt róla szó az adásban.

    (A Pentile-t most én is az adás alapján reagáltam le, de amúgy tök mindegy. 4,3 colon 480*800, mocskos sok pénzért elég gyenge teljesítmény)

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz emvy #395 üzenetére

    Pont te mondod?
    Én spec az egész MA fórumon téged unlak a legjobban. Írok egy nem pozitív véleményt, és ha ez véletlen MS témában történik egész biztos tudom, hogy emvy bá belém fog kötni. Mégis megírom. Kitalálhatod miért...
    (És amúgy a tapsolásos, hypos istenítés, az bezzeg előrébb viszi a világot...)

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz T.Peter #401 üzenetére

    Sok mindenben igazad van, és pl a videón (legalábbis nálam így látszott) a telefon közepén egy csík mentén megtörni látszott a kép, mintha a telefon jobb és bal fele el lenne csúszva egymáshoz képest. Nyilvánvaló, hogy ilyen nincs, egyetlen telefonon sem, ezért egyértelműen kamera hiba. DE... mint mondtam, elég sok tesztet, bemutatót láttam már ezzel a kék karimás kamerával, és sok teszalanyt aztán élőben is láttam, szóval van halvány elképzelésem arról milyen lehet. Nem mondom, hogy pontos, vagy hogy akár nagyságrendileg is pontos, de azt igen, hogy számomra kifejezetten érzékelhető volt, hogy hamar sötétül a kép. Épp ezen filóztam, és akkor meg is erősítették a teszterek, hogy nem csak a kamerán kersztül, hanem ők, a saját szemükkel is ezt érzékelik.

    És hogy miért csalódás? Valószínűleg - ahogy mondták is- egy fasza panel, 60-as képfissítéssel, stb, és olyan fícsörök, hogy besírok, csak aztán ott van ez a hiányosság, és lehet, hogy pont azért csalódás, mert 2 hónapja azt hallom mindenhol, hogy mekkora ku**a nagy királyság a 920 panelje.
    Lehet, ha nem ez sajkózzák orrba szájba fel se tűnik, simán elsiklom felette.
    Számomra ez legalább akkora csalódás volt, mint a Sony Xperia T 13 megapixeles kamerája. Nem épp ezt vártam, ennyi...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák