Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    válasz lafaty80 #266 üzenetére

    Az a nagy büdös helyzet, hogy a mérlegnek két oldala van, de valamiért sokan az egyikről nem vesznek tudomást, ahogy te sem. Nem csak befizetsz a közösbe, hanem ki is veszel, amikor a közutat használod (bármennyire gödrös is), amikor iskolába jársz vagy járatod a gyereked (bármilyen is az oktatás színvonala), vagy éppen amikor több nyugdíjat kapsz, mint amennyi járulékot fizettél. Statisztikailag azok közé tartozol, akik többet vesznek ki a közösből, mint amennyit betesznek, ugyanis az állampolgárok legalább 85 %-a ilyen. Na most akkor kinek van joga számonkérni? Aki többet tesz be, mint amit kivesz? A többinek esetleg nem meghúzni kellene magát?
    Mindezzel nem bántani szándékozok bárkit, csak azt akarom mondani, hogy távolról sem ennyire egyszerű a dolog.

    [(#274) polonic/B]

    Nem ám, az úgy kezdődött, hogy ő visszaütött!
    Szerinted az a rendszer volt rendben, amikor 3 gyerekkel, egyedüli keresőként a családban a bruttó fizetésem 47 %-át vittem haza nettóként? Egyedüli magyar alkalmazottja vagyok egy ~6e fős cégnek, tehát csak nemzetközi összehasonlítási példáim vannak. Egy német kollégámat megkérdezve pl. megtudtam, hogy ő (azonos beosztásban, szintén 3 gyerekkel) a bruttója 72 %-át vitte akkor haza. Úgy gondolod, hogy az volt a reális? Amikor tisztában voltál vele, hogy csak azért kell itthon arányosan sokkalmtöbbet befizetned, mert a fals minimálbéresek, a feketén dolgozók, a vállalkozóként alkalmazottak, a 10-20 évvel idő előtt nyugdíjba vonulók, a nemzetközi összehasonlításban ötszörös mennyiségű rokkantnyugdíjas és társaik nem fizetik be a rájuk eső részt, sőt, sok esetben velem tartatják el magukat? Tényleg az volt a normális világ?

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák