Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mike88

    senior tag

    Adventure Island volt a kedvenc, egészen pontosan a 2. rész volt meg először. Szintén sárga kazettán, de fogalmam nem volt arról, hogy nem ez a nintendo, ill. nem az a nintendo, amit európai nintendo alatt ért. A gépház és a kontroller gyak. Sega Megadrive volt. Ugyan nem került sokba 1 játék, mégis sokszor cserélgettük egymás között a játékokat, amiket végig játszottunk, azt cseréltük olyanra, amivel még nem játszottunk, de az Adventure Island-et nem cseréltem volna el semmire. Később meglett a 3. majd a 4. rész is, s csak eztán az 1. rész egy X száz játék az egyben kazettán.
    Divat volt pl. mario-s játékként eladni más játékokat, egyszerűen cserélték mariora a karaktert, amit irányítottál, Adventure Island is ilyen többek között (így lehet, hogy valaki csak úgy ismeri), no meg a Jackie Chan is, amit én csak úgy ismertem, hogy Super Mario 9. Kung fu Mario, de ilyen volt többek között a Tiny toons is s még jó pár játék.
    Amik még kedvencek voltak, természetesen Super Mario 1-2-3. Aladdin, Lion King, Contra (az összes, mint később kiderült, olyan is, ami nem is létezett valójában), Street Fighter, Mortal Kombat, Darkwing Duck, Turtles.
    Ha valaki szintén "sárga kazettás volt" s keresi ezeket az "átszabott" játékokat, annak emu-russia-t ajánlom a figyelmébe.

    Jelenleg azon ügyködöm, hogy összerakjak otthon egy Arcade játékgépet, gyak. majdnem minden megvan, a ház/váz kész van, a joystick és a gombok is épp ma érkeztek meg, alapja egy Raspberry Pi Zero lesz, szintén megvan, egyedül a monitorra várok még, remélhetőleg a héten az is ideér. Igyekeztem mindent a lehető legolcsóbban beszerezni, a joystick-ot és a gombokat leszámítva, mert azon nem lehet spórolni az lesz a legjobban nyektetve. Így is 20 ezer Ft körüli összegbe került, de remélem megérte. Elsősorban azért építem, hogy unokaöcsém is tudja azt, hogy mekkora élmény volt ezekkel a játékokkal játszani, ill. mekkora élmény volt játéktermi gépekkel játszani, amire ugyebár magyar törvények szerint már nem lenne lehetősége. Másodsorban persze magamnak, nem titkolom. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák