Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz föccer #1160 üzenetére

    Baromi sok az írás olvasás, azaz a szerver a chunkokat 2 másodpercenként menti és sokat olvas is. Ezt megoldottam úgy hogy ramdrive-ból megy.
    A szerver nem nagy azaz pár mega. A pálya sincs 200mb, a renderelt térkép a nagy (az alacsony felbontású párszáz mb, a nagy felbontásúhoz kell 2-3gb)
    A ramdrive fél óránként ment autómatán, a szerver restartol 8 óránként. (memory leak-es a szerverpakk)
    A szerver normális működéséhez (értsd nincs overloaded jelzés) 4gb ram kell legalább.
    Jelenleg 2gb ramdrive, 4gb szerver, a maradék 2gb-on a windows7 él. (2x4gb hynix ddr3-1333 Cas9 van most benne) Proci mindig unatkozik, de nem gond, így legalább 38w-ot eszik. :DD
    Ami kellene az +4gb, és így a ramdriveot feljebb rakhatnám 4gb-ra, valamint a szervernek is rakhatnék még +2gb-ot. Ekkor mehetne a HD térkép a mostani pályához.
    SSD sztem fölösleges lenne, most csak egy sima 320Gb-s notivincsi van benne. (fél óránként kell 2gb-t írnia)

    Tehát a gépbe elég lenne +4gb ram ahoz hogy legyen HD térkép, persze hosszú távon ha meg akarjuk tartani az 1.8 után is a régi térképet akkor lehet ez is kevés lenne. (2 térkép az 4-6gb HD renderelve, nethereket nem számoltam!)

    A HD renderelt térképeket nem rakhatom a vincsire, igen komolyan terhelné hosszú távon. (1-64kb fileméretek több százezer darab!!) SSD meg nem éppen ilyen kis fileokra való.


    Már lassan 26 napja online. Ha megérkezik az új tápegység akkor lesz egy félóra pihenője amíg beszerelem és kitakarítom. (jelenlegi 15 éves cheaftek 300w csere lesz 12vDC 80w-osra) Illetve a proichűtő lesz még cserélve, egy Zalman 9700-ast kap meg venti nélkül ami bőven sok rá.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák