Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    Elkezdtem megint hallgatózni. A különbségre vagyok kíváncsi, hogy miben is tér el a BT és a vezetékes hallgatás. Normál, nem nagyfelbontású zenét választottam. Solaris, Nostradamus próféciák könyve. Nagyon szeretem, igazi kedvenc. Teret, színpadot, legalábbis igazit ne keressünk benne, mert minden hangszer külön lett felvéve, hosszú hetek munkája során. Dinamikus, pincébe menő mélyekkel, és gömbölyű, kulturált, csengő magasakkal. Szeretem ennek a spéci cintányérnak a hangját. A lüktetést, a tökéletességig kidolgozott témákat. A virtuóz hangszer kezelést. Halk, finom részletek, és sodró ritmus, hömpölygő zene folyam, a hangszerek párbeszéde. Kollár fuvola játéka. Ha van minőségi magyar progresszív rock, akkor ez az. Legalábbis szerintem.
    A telefon, a jó kis ezüstözött kábellel, nagyon szépen teljesít. A "lemez" kezdetén van egy nagyon nagy mély, még a jobb hangfalakat is próbára teszi. Itt szépen kijön. Egyszerűen fantasztikus. Minden kis részlet előjön. Mindez úgy, hogy nulla eq, nulla hangszín. BT. A különbség szinte elhanyagolható. Alig érzékelhető. Valószínűleg nagy felbontásúban érzékelhetőbb lenne a különbség. Az aptX képes a 16/44100 átvitelére. És mivel megvan az ilyen felbontású zenék számára szükséges adatátviteli sebesség, ez így normális. Biztos, hogy más fejhallgatóval nagyobb lenne a különbség, de a Sony belső erősítője dominál, nem engedi labdába rúgni a V20 erősítőjét. Engem azért is érdekelne a root, mert úgy olvastam, hogy a Sony LDAC tömörítési codec-je egy kis munkával telepíthető bármilyen aptX képes telefonra. Igaz, nem teljesen legális, de megoldható. Ha van root. És akkor már mehetne kábel nélkül a 24/96000. Ami ugyan még nem a létező legnagyobb felbontás, de a CD minőségnél már mindenképpen jobb.
    Most, zenehallgatás közben, gondoltam, hogy ugyanezt a zenét meghallgatom a Denonnal is. Persze, csak kábellel lehetséges, de ez kicsit sem baj. Így meghallhatom , hogy ezen a normál CD szinten mit tud a V20 erősítője. Nem akarom hasonlítgatni az iBasso-hoz, azon túl vagyok. Tehát a zene és a forrás marad. A Denon más világ. Eddig is dicsértem amit hallottam. De ez messze jobb. Szebb. Mélyben, magasban, középben egyaránt. Zeneibb. Jobban bele lehet feledkezni a zene hallgatásba. Részletesebb, meggyőzőbb. Azt mondtam korábban, hogy szépek, kulturáltak a magasak. Hát, ezt hallgatva, tévedtem, vagy hazudtam. Persze, nem szándékosan. Olyan finom részletek jönnek elő, amiket korábban nem hallottam. A csörgők, a cintányérok, szépen kicsengenek. Ezüst fátyol. A fuvola mögött ott a kísérő cintányér hangja, nagyon finoman. Kicseng, és pont addig tart a csengés, ameddig kell. Nincs lenyelve, elharapva. Teljesen egyben van. A hangmérnök jó munkát végzett. És most, a harmadik meghallgatás során sem érzem, hogy fárasztana, inkább élvezem, egyre jobban. Otthon vagyok, egy csendes nappaliban. Maximálisan tudok figyelni, élvezni a hangok varázsárát.

    Van egy jó, és egy rossz hírem. Azoknak akik a telefont a hangjáért vették meg, vagy fogják megvenni: nagyon jó vétel, zenei, maximálisan. Képes kiszolgálni a Sony MDR 1000X-nél sokkal jobb fejhallgatókat is. Talán a Denon-nál is jobbakat. Ki kell, kéne próbálni. Remek hangú telefon. A gond az, hogy kezdhetek keresgélni megint egy fejhallgatót. Ami nem olyan hatalmas, mint a Denon. Vagy legalább nem olyan sérülékeny. Ami tudja ezt a hangot, de hordható az úton, vonaton, repülőn. És ne kerüljön fél millába, vagy többe. Azt hiszem, folytatom a meghallgatásokat. Mégpedig az Ismerős Arcok 2015-ös albumával. Remek hangkeverés, mondja a zenekar. És én is. Hangfalakon ezt hallottam.

Új hozzászólás Aktív témák