Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • norvik

    aktív tag

    Nos, ráérek, lustálkodom, zenét hallgatok, szóval megejtek egy teszt félét. A Sennheiser PXC 450 kiesik, mert telefon nem kedveli. A Sony MDR 1000X szintén kiesik, mert vezetékkel hallgatva is dolgozik a saját belső erősítője, tehát nem lehet mérvadó, amit így hallok. Marad a Denon 7100, ami szerintem egy kitűnő fejhallgató. Annak ellenére, hogy zárt, nagyon jó térleképezéssel rendelkezik. Korábban, hangfal csere előtt, hangfalon is hasonló kiegyenlítettségre vágytam. A Sonus Faber Toy Tower nem tudta azt produkálni, amit ez a füles. Pedig nem egy rossz hangfal. A Jacques Loussier Trio felvételeit korábban mindig fedett, magas hiányosnak tartottam, amíg nem ezzel a fejessel hallgattam meg. Most a Dire Straits Brothers in Arms felvételét választottam. Dsf, nagyon jó minőségű felvétel, szerintem. iBasso-val kezdek. Nagyon szép, puha mélyek, tényleg a pincébe menőek. De nem tolakodóak, nem túlzottak. Mark Knopfler hangja, az elején, ahol szinte suttog, természetes. A cinnek nem sziszegnek, csak ott vannak határozottan. Mondhatom, hogy jobbra nincs szükségem. Később valami akusztikusat is választok. Az orgona a háttérben szintén szép, nyugodt. A szintiről nincs mit mondjak, mesterséges hangkeltés, nem lehet az élethez hasonlítani, hisz nem létezik. A gitár hangja. Hát erre se nagyon tudok mit mondani. Tetszik, tipikus Mark Knopfler játék. De más, akusztikus zenét kell válasszak, ha az élethez akarom hasonlítani a hangokat. Így most csak egymáshoz tudom őket hasonlítani, és ez így túl szubjektív lesz. Na, jöjjön a V20.
    Furcsa, nem számítottam ekkora különbségre. Hiába, a fül emlékezete nagyon rossz. Nagyon jó, mégis más. Az iBasso melegebb, ez részletezőbb. Jobban szét választja a hangszereket. A mélyek nagyon hasonlóak. Magasban nagyobb a különbség, itt több van. Ha használnék hangszín szabályzót, itt bizony vissza vennék a magasból. Határozottan részletesebb. Hogy mondjam. Több hangot hallok, a gitár több részletből válik eggyé. Az orgona hasonló. Nem, inkább egyforma. Összeségében a telefon adja a részletesebb hangképet. Az iBasso melegebb, ez semlegesebben szól. Át kell térjek valami akusztikusra. Egy biztos, most már határozottan ki lehet jelenteni, hogy igencsak partiban vannak. Más a karakter, de mindkettő nagyon jó. És mindkettőben Sabre chip van, igaz az iBasso-ban csak duál mono. Amiben biztosan többet tud az iBasso, az a hangerő. Low gain-re állítva is kifújja a fejemet a füleim közül, ha meg magasra állítom, elviselhetetlenül hangos, érzékelhető torzítás nélkül. Ez olyan plusz, amire nincs szükség, hacsak nem valami extrém magad impedanciájú fejhallgatót kell hajtani. Keresek valami más zenét, és folytatom.

Új hozzászólás Aktív témák