Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrCsiT

    addikt

    válasz *RLaci* #39 üzenetére

    Mielőtt minden képet törölne valaki a telefonjáról, amit feltöltött az akármilyen szolgáltató által (valameddig) biztosított tárhelyre, talán töprengjen el azon is, hogy mi történik, okoz-e gondot, ha
    - holnaptól elfogy a tárhely, mert technikai okok miatt nem lesz elérhető;
    -feltörik a fiókját, és elmásznak a képek szerte a neten..

    A saját célú adattárolás jó megvalósítása szerintem egy pl. Synology NAS, ahol wifin a saját tárhelyemre tölthetek fel akármennyit, és az meg is fog maradni számomra, nem egy idegen szervezet/rendszergazda rendelkezik(-het) vele.

    A telóhoz:

    A műanyag külső egyáltalán nem hátrány szerintem: az csak mérnöki agybetegség az íróasztalnál, hogy a tervezett termék SOSEM fog leesni, nem verik ki a kezéből a tulajnak, nem fut a lábának egy kutyus, mikor épp gyengén fogja, stb.. tehát az üveg konstrukcióknál én kötelezném a gyártókat az ingyen cserére, ha eltört - na megnézném, hirtelen hogyan változna meg az anyaghasználat?! :DDD

    Az ár mellett mindig nézni kell a szolgáltatásokat is: nem egy kínai eszközt láttam, ami hardverben megfelelt a nevesebb gyártók - legyen Samsung, Asus vagy akár a Google (bár épp a Nexus és Pixel vonalon azok topicjában hajmeresztő hibákról olvastam néha) - termékének, de ha elkezded használni, akkor jaaaa, ezt nem úgy tudja, vagy egyáltalán nem.. Remek példa a Xiaomi Redmi 5 Plus, ami hardveresen tudná a gyorstöltést, de a gyártó nem vette meg a licencet rá, így maga a termék nem tudja; vagy a teljesítmény elvárásra throttlingoló kínai tabletek.. tehát a hardver bőven nem minden, ha nincs mögötte a több évtizedes mérnöki tudás és a szolgáltatások.

    Amit én hiányolok az újabb készülékekből, az a dual active sim használat, 2 sim esetén. Szánalmas, hogy még 300e+ árú eszközöknél is csak a dual standby "fér bele" a keretbe, holott egy régebbi telefon (talán HTC) még tudott dual active működést.

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

  • MrCsiT

    addikt

    válasz #16820480 #65 üzenetére

    A Synology élen jár a biztonsági rések foltozásában. Már az 5.0-s DSM-ben(ez az op.rendszere) javították az említett sérülékenységet, ma pedig már 6.2-nél jár az aktuális rendszer. Bármely, most vásárolt eszközre ha jól emlékszem, valami 5 évig garantálják a frissítéseket.

    E mellett, sokkal kevésbé leszel célpontja a hackereknek, mint pl. egy Google szerver, mert ha AZT sikerül megtörni, sokkal nagyobb a haszna az akciónak.

    Persze, ha valakinek kényelmesebb pár országgal arrébb, idegen rendszergazda és szervezet kezében tartani az adatait,fotóit, ám tegye, egyéni szoc.probléma.
    Én csak egy jó alternatívát írtam le.

    Ha érdekel bővebben a téma, a Synology NAS topicban kérdezgethetsz, olvasgathatsz róla.

    [ Szerkesztve ]

    "Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Új hozzászólás Aktív témák