Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Schuler888 #56 üzenetére

    Én nem próbálok semmilyen "ál-valóságot" teremteni.
    Az évek során rengeteg szondázott adat felkerült a netre ezzel foglalkozó cégektől, akik a pénzpiacnak készítenek előrejelzéseket, és akiktől itt a mobilarénán is olvashattál már rengeteget. Az S sorozat eladásai évről évre csökkennek 2016 óta, amikor elérte a plafont a széria az S7-ekkel csaknem 50 millió eladott darabbal a saját ciklusában! Az S8-tól felfele 30 millió környékén tudnak virítani, ennél gyengébbet pedig vélhetően az S20-ak/Note 20 széria tud majd felmutatni, ami ki fog derülni a frissek megjelenése után szintén, de egyébként az idei performance-ra is vannak fent adatok ha egy kicsit figyelmes vagy.

    Nem azt kell olvasgatni h a Samsung miként kozmetikázza a termékek fogyásait a sajtóban, mert évről-évre bevett szokás náluk ez, mostanában már valami kiragadott adattal tetszelegnek csak. Pld hogy Dél-Koreában hogy fogy a mobil az első héten ( miközben a globális adatról mély hallgatás van. ) Amikor nem fogy jól 1-1 széria, azt onnan is lehet tudni a részükről hogy jóval hamarabb elhalnak ezek a PR hangok tőlük, és mély csend honol a termék eladási számai körül a megjelenés követő hetekben is.

    Ha még figyelmesebb lennél, azzal is bizrosan tisztában lettél volna hogy az Apple az általam említett ünnepi szezonban olyan eladásokat produkál köszönhetően az ajándékozásoknak, és az új modellek piacra kerülésének, hogy több telefont szokott eladni a Q4-ben mint bárki. Igen, a Samsungnál is többet. Tehát ha az iPhone készlethiányt valamennyire sikerül kordában tartaniuk az idei Q4-ben ( ez azért is nehéz mert alapból átcsúsztak az értékesítés megkezdésével a Q3-ból, és a Q4 elejéről is hiányoztak a mobilok, majd mostanra a Pro modellek gyártásával, és disztribúciójával is komoly gondjaik vannak ( kelendőbbek a vártnál is ), így sanszos hogy az idei elsőséget akár veszélyesztetheti is az, hogy nem tud egyelőre találkozni a kínálat a kereslettel. Erre gondoltam, amikor azt írtam h a készletek függvénye.

    Örülök ha segíthettem, és felnyitottam a szemed! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák